مدیر سابق دویچه بانک در مورد طرح «صندوق رمزنگاری R3» به گناه خود اعتراف کرد


راشاون راسل به دلیل نقش داشتن در یک طرح معاملاتی جعلی ارزهای دیجیتال با 30 سال زندان مواجه است.

یک بانکدار سابق سرمایه گذاری دویچه بانک که اوایل سال جاری در ارتباط با یک طرح معاملاتی تقلبی ارزهای دیجیتال متهم شده بود، به تقلب در سرمایه گذاری اعتراف کرد و ممکن است با 30 سال زندان روبرو شود.

بر اساس بیانیه 19 سپتامبر وزارت دادگستری، راشاون راسل، 27 ساله، به شرکت در طرحی که در آن یک صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری تقلبی به نام “صندوق رمزنگاری R3” را اداره می کرد، اعتراف کرد.

بین نوامبر 2020 و آگوست 2022، راسل با وعده استفاده از شهرت خود به عنوان یک بانکدار سرمایه گذاری و کارگزار مالی دارای مجوز برای ایجاد بازده تضمین شده و بزرگ در یک سری از سرمایه گذاری های رمزنگاری، از 29 سرمایه گذار از 1.5 میلیون دلار کلاهبرداری کرد.

به گفته وزارت دادگستری، راسل در موارد متعدد به سرمایه گذاران در مورد سرمایه گذاری هایشان دروغ گفته و اسناد متعددی را ساخته است که اطلاعات نادرستی درباره بازده آنها را نشان می دهد.

دادستان متوجه شد که راسل تصاویر تغییر یافته ای از موجودی بانک خود را برای سرمایه گذاران خود ارسال کرده است. بار دیگر، زمانی که یک سرمایه‌گذار می‌خواست یکی از سرمایه‌گذاری‌های کریپتو خود را نقد کند، راسل هرگز پول را ارسال نکرد و در عوض یک تأییدیه انتقال پول جعلی برای قربانی خود ارسال کرد.

به گفته دادستان ها، بیشتر 1.5 میلیون دلاری که از قربانیان وی به دست آمده هرگز برای سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری شده استفاده نشده است. در عوض، این وجوه توسط راسل مورد سوء استفاده قرار گرفت و در این طرح «به نفع شخصی خود، قمار و بازپرداخت سرمایه‌گذاران قبلی» استفاده شد.

مرتبط با: پرونده جدید وکیل 400 میلیون دلاری کلاهبرداری OneCoin رد شد: گزارش

علاوه بر طرح سرمایه گذاری، راسل همچنین به دلیل نقش خود در یک طرح سرقت هویت جداگانه که در آن با فریبکاری کارت های اعتباری و سایر دستگاه ها را با استفاده از اطلاعات نادرست به دست آورده بود، اعتراف کرد.

وزارت دادگستری گفت که راسل این اسناد شناسایی را به منظور استفاده از آنها در معاملات غیرقانونی و غیرمجاز به دست آورده است.

پس از صدور حکم، او به دلیل جنایات خود با 30 سال زندان مواجه است. قاضی دادگاه ایالات متحده Sanket J. Bulsara حکم داد که او باید بیش از 1.5 میلیون دلار غرامت بپردازد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید