Evmos، Swing، Tashi و Wormhole برای حل مشکلات نقدینگی Cosmos با یکدیگر همکاری می کنند


Tashi و Swing توکن‌های Wormhole bridge را برای USDC، USDT، weETH و دیگران ادغام می‌کنند و به طور بالقوه استفاده از Cosmos DeFi را تسهیل می‌کنند.

گروهی از پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای حل مسائل نقدینگی در اکوسیستم کیهان گرد هم آمده اند. تیم‌های شرکت‌کننده شامل پروتکل پل زدن زنجیره‌ای متقابل Wormhole، جمع‌آورنده نقدینگی Swing، پروتکل وام دهی Tashi و شبکه Cosmos Evmos هستند.

طبق اظهارات دو تیم درگیر، Wormhole پنج توکن پل جدید را برای استفاده در Evmos ثبت خواهد کرد: Tether (USDT)، USD Coin (USDC)، Wrapped Ether (wETH)، بیت کوین پیچیده (wBTC) و Solana (SOL). رای گیری اجرایی Wormhole در مورد این بخش از این پیشنهاد در 19 سپتامبر آغاز شد و اکنون تقریباً به اتفاق آرا مورد حمایت قرار گرفته است.

هنگامی که توکن‌ها در Evmos راه‌اندازی می‌شوند، روی پروتکل Swing اعمال می‌شوند که به کاربران اجازه می‌دهد آن‌ها را از هر شبکه‌ای که توسط Swing پشتیبانی می‌شود، از جمله BNB Chain، Polygon، Fantom و غیره به Evmos ارسال کنند.

Tashi همچنین Swing را در رابط کاربری پیاده‌سازی می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با کمترین کلیک روی دکمه، سکه‌ها را به عنوان وثیقه واریز کنند. با استفاده از این وثیقه، کاربران می‌توانند وام‌هایی را در ارزهای رمزپایه مبتنی بر Cosmos یا اتریوم دریافت کنند، سکه‌های وام گرفته شده را با دیگران مبادله کنند، آنها را در استخرهای نقدینگی سپرده گذاری کنند یا سایر تراکنش‌های رایج DeFi را انجام دهند.

زیرنویس: رابط کاربری تاشی. منبع: تاشی

به گفته نمایندگان Swing و Tashi، ادغام ها آماده راه اندازی هستند و فقط منتظر تصویب و اجرای پیشنهاد Wormhole هستند. رای گیری در مورد این پیشنهاد در 24 سپتامبر به پایان می رسد، به این معنی که سیستم نقدینگی جدید باید به زودی فعال شود.

مرتبط با: DYdX مبادله کتاب سفارش غیرمتمرکز را در Cosmos راه اندازی می کند: KBW 2023

در گفتگو با کوین تلگراف، لیندسی آیرونساید و کریستین بولتون، بنیانگذاران تاشی، ادعا کردند که سیستم جدید برای رفع «بحران» نقدینگی در اکوسیستم کیهان ضروری است. بولتون گفت: «ما زنجیره‌ای داریم که به ارائه این فرصت‌های باورنکردنی ادامه می‌دهد، اما هیچ‌کس از آن استفاده نمی‌کند زیرا نمی‌تواند نقدینگی را در آنجا تأمین کند. با این حال “[Wormhole]آنها کار می کنند، فکر می کنم اکنون 29 زنجیره مختلف وجود دارد […] بنابراین فرصتی برای رفع این بحران است.»

آیرونساید اظهار داشت که پس از شروع استفاده از اکوسیستم کیهان، احساس کرد که به یک سیستم جدید نیاز است. او زمانی که برای اولین بار سعی کرد USDC را با Cosmos (ATOM) مبادله کند و آن را به Evmos ارسال کند، تجربه کاربری بدی داشت. برای به دست آوردن ATOM، ابتدا باید USDC خود را به Cosmos Hub مرتبط کند. اما وقتی USDC وارد شبکه شد، ATOM برای پرداخت هزینه گاز برای اجرای سوآپ نداشت.

به گفته آیرونساید، این تجربه باعث شد تیم متوجه شود که باید روی این مشکل تمرکز کند. ما به عنوان کاربران جدید آمده ایم […] و ما در تلاشیم تا بفهمیم راه حل این مشکلات کجاست، [that] او گفت: «این یک معامله بزرگ بود.

در گفتگوی جداگانه، Viveik Vivekananthan، مدیر عامل Swing اذعان کرد که سیستم جدید به طور بالقوه این مشکلات را حل خواهد کرد. اگر کاربری بخواهد USDC را با یک سکه متفاوت در Evmos مبادله کند، Swing بخش کوچکی از سکه‌های ارسالی را به ارز بومی Evmos تبدیل می‌کند، که سپس برای انجام مبادله برای گاز هزینه می‌شود. Vivekananthan توضیح داد که این به کاربران امکان می دهد با استفاده از هر ارز پشتیبانی شده به Evmos بپیوندند.

در ابتدا اعلام شد که سوئینگ تنها می‌تواند توکن‌هایی را از شبکه‌های عمدتا غیر کیهانی به Evmos متصل کند، اما تیم قصد دارد سازگاری خود را گسترش دهد تا در آینده پل‌هایی بین شبکه‌های مختلف Cosmos ایجاد شود.

جامعه Cosmos در تلاش است تا در سال 2023 کاربران را با ویژگی های جدید جذب کند. Noble زنجیره ای مبتنی بر Cosmos نسخه بومی استیبل کوین USDC را در 28 مارس راه اندازی کرد و Cosmos Hub در 13 سپتامبر استکینگ مایع را اجرا کرد. اما این اکوسیستم با رقیبی در قالب سوپرچین Optimism نیز مواجه است که در تلاش برای ایجاد یک شبکه بلاک چین به هم پیوسته با ویژگی هایی مشابه Cosmos است.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید