همه چیز تا اینجا با سلسیوس و الکس ماشینسکی


نگاهی به افزایش و کاهش درجه سانتیگراد، از رشد شرکت در طول همه‌گیری تا دستگیری مدیر عامل سابق آن و تصمیمات اتخاذ شده با تنظیم‌کننده‌های فدرال.

در 13 جولای، مقامات الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق شبکه سلسیوس را دستگیر کردند. او با اتهامات جنایی و مدنی ناشی از مدت زمان حضورش در پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتالی که در سال 2017 به تأسیس آن کمک کرد، مواجه است.

در حالی که پیگرد کیفری احتمالی درباره کیفرخواست ماشینسکی و سلسیوس همچنان ادامه دارد، رویدادهای این هفته نقطه اوج بسیاری از کاربران کریپتو بود که تحت تأثیر سقوط این پلتفرم قرار گرفتند. سلسیوس قبل از سقوط بازار کریپتو در سال 2022 مشکلاتی داشت، اما فروپاشی Terra بی‌ثباتی پلتفرم وام دهی را روشن کرد.

شبکه سلسیوس که در سال 2017 تأسیس شد، به بیش از 1.7 میلیون مشتری و 25 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت در اوج خود در طول همه گیری جهانی افزایش یافته است. با این حال، رکود بازار کریپتو، شیوه‌های معاملاتی اهرمی این شرکت را روشن کرد و به کاهش آن کمک کرد.

قیمت توکن سلسیوس (CEL) بین استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) که نسبت به دلار آمریکا در اوایل سال 2022 کاهش یافت و سقوط Terra به طور قابل توجهی کاهش یافت. در ژوئن 2022، سلسیوس اعلام کرد که تمام برداشت‌ها را متوقف می‌کند تا بدون ارائه جدول زمانی دقیق، «سلسیوس را در طول زمان در موقعیت بهتری برای انجام تعهدات خروج خود قرار دهد».

سلسیوس در 14 ژوئیه 2022 درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد و سپرده گذاران را در مورد سرنوشت دارایی های خود که در پلتفرم وام قفل شده است نامطمئن گذاشت. قبل و بعد از اعلام، چندین تنظیم کننده مالی ایالتی ایالات متحده هشدارهایی به سلسیوس صادر کردند، با فراخوان هایی از دستور توقف ارائه اوراق بهادار به پلتفرم تا ادعای بیانیه های گمراه کننده Mashinsky.

ماشینسکی در سپتامبر 2022 از سمت مدیرعاملی کنار رفت و گفت که نقش او به یک “حواس پرتی فزاینده” در میان کاربرانی تبدیل شده است که با “شرایط مالی دشوار” روبرو هستند. گزارش‌های مربوط به روند ورشکستگی شرکت در آن زمان نشان داد که سلسیوس تقریباً 2.8 میلیارد دلار بدهکار است.

در پایان سال 2022، وزارت دادگستری ایالات متحده علیه ماشینسکی، سلسیوس و افسر ارشد درآمد سابق رونی کوهن-پاون به اتهامات متعدد مرتبط با کلاهبرداری کیفرخواست صادر کرد، اما محاکمه تا ژوئیه 2023 محرمانه باقی ماند. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شروع به ایجاد پرونده های خود علیه درجه سانتیگراد کردند، احتمالاً به دلیل نقض مقررات تحت حوزه قضایی خود.

مرتبط با: کاربران واجد شرایط درجه سانتیگراد می‌توانند پس از تأیید دادگاه، تمام «دارایی‌های نگهداری قابل توزیع» را پس بگیرند

در ژانویه 2023، دادستان کل نیویورک از مدیر عامل سابق به دلیل اظهارات متعدد “اظهارات نادرست و گمراه کننده” که میلیاردها دلار هزینه برای سرمایه گذاران داشت، شکایت کرد. در ماه جولای، CFTC و SEC با اعلام شکایت های مدنی علیه Mashinsky در میان اتهامات مدیر عامل سابق پیگیری کردند، اما با خود پلتفرم معامله کردند. FTC پلتفرم وام دهی را 4.7 میلیارد دلار به دلیل ادعای “ضایعات” جریمه کرد.[ing] “میلیاردها سپرده کاربر” پس از “فریب دادن” کاربران.

در زمان انتشار، ماشینسکی نسبت به تمام اتهامات خود بی گناه بود، با وثیقه 40 میلیون دلاری آزاد شد و جز در شرایط خاص اجازه سفر نداشت. بدهکاران درجه سانتیگراد گفتند که “خوشحال” هستند که پرونده ها با تنظیم کننده های فدرال حل و فصل شود زیرا این پلت فرم همچنان به پرونده ورشکستگی ادامه می دهد.

Mashinsky به تعداد فزاینده‌ای از افراد در فضای کریپتو می‌پیوندد که مقامات به اتهام کلاهبرداری از کاربران هدف قرار داده‌اند. سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX تا اولین محاکمه جنایی خود در ماه اکتبر به قید وثیقه در ایالات متحده آزاد می شود و دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra به چهار ماه در مونته نگرو محکوم می شود، جایی که می تواند به ایالات متحده یا جنوب مسترد شود. کره با اتهامات کلاهبرداری روبرو می شود

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: تیفانی فونگ سلسیوس FTX و NY Post: Hall of Flame را به آتش کشید
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *