تنظیم‌کننده‌های اروپایی خطرات DeFi را ارزیابی می‌کنند، Uniswap کیف پول Android: Finance Redefined را راه‌اندازی می‌کند


رگولاتورهای اوراق بهادار اتحادیه اروپا به DeFi چشم دوخته اند و 100 توکن برتر DeFi در هفته گذشته تغییرات قیمتی متفاوتی را تجربه کرده اند و اکثر معاملات در محدوده محدودی انجام می شوند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش‌های مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi)، خبرنامه‌ای که برای ارائه بزرگ‌ترین پیشرفت‌های هفته گذشته طراحی شده است.

در خبرنامه این هفته، رگولاتورهای اوراق بهادار اروپا گزارشی در مورد اکوسیستم DeFi منتشر کردند که خطرات این اکوسیستم برای سیستم مالی اتحادیه اروپا را فهرست می کند و در عین حال مزایای DeFi را نیز برجسته می کند.

Uniswap نسخه بتای کیف پول اندروید را در گوگل پلی راه اندازی کرده است و این اپلیکیشن در بین کاربران دسکتاپ و اپل iOS محبوبیت پیدا کرده است. پلتفرم DeFi Star Arena پس از ارائه یک جایزه 250000 دلاری، 90 درصد توکن‌های به سرقت رفته Avalance (AVAX) را بازیابی کرد و Platypus Finance قربانی حمله وام فلش دیگری شد.

100 توکن برتر DeFi هفته ای متفاوت از نظر قیمت داشتند. بیشتر توکن ها در همان محدوده یا کمی بالاتر از هفته گذشته معامله شدند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 45.67 میلیارد دلار رسید.

تنظیم کننده اروپایی: DeFi خطرات و همچنین مزایای قابل توجهی را به همراه دارد

در 11 اکتبر، سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA)، مرجع نظارت بر بازارهای مالی اتحادیه اروپا، مقاله ای در مورد DeFi و خطرات آن برای بازار اتحادیه اروپا منتشر کرد.

در گزارشی 22 صفحه ای، ESMA مزایای وعده داده شده DeFi مانند شمول مالی بیشتر، توسعه محصولات مالی نوآورانه و افزایش سرعت، امنیت و هزینه تراکنش های مالی را تایید می کند.

به خواندن ادامه دهید

Uniswap نسخه بتای کیف پول اندروید را برای گوگل پلی راه اندازی کرد

بر اساس پست وبلاگی تیم توسعه برنامه، صرافی غیرمتمرکز کریپتو Uniswap نسخه بتای بسته اندروید اپلیکیشن موبایل خود را در 12 اکتبر راه اندازی کرد. Uniswap قبلا فقط در رایانه شخصی و دستگاه های تلفن همراه iOS در دسترس بود.

برنامه جدید بتا اندروید به کاربران این امکان را می دهد تا بدون تغییر شبکه، سکه ها را از زنجیره های مختلف انتخاب کنند. به طور خودکار تشخیص می دهد که یک سکه در کدام شبکه است و بدون نیاز به درخواست کاربر به آن شبکه سوئیچ می کند. در حال حاضر در Polygon، Arbitrum، Optimism، Base و BNB Chain در دسترس است و در آینده سازگاری بیشتری با زنجیره دارد.

به خواندن ادامه دهید

Stars Arena 90 درصد از وجوه دزدیده شده را پس از ارائه جایزه 257000 دلاری بازیابی می کند.

پلتفرم رسانه اجتماعی Web3 Stars Arena گفت که تقریباً تمام ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده از حمله 7 اکتبر را بازیابی کرده است، به جز پاداش 10 درصدی که به شخص مسئول داده شده است.

Stars Arena (که قبلاً توییتر نامیده می شد) در پستی در 11 اکتبر اظهار داشت که تقریباً 90٪ از 266000 AVAX مورد سوء استفاده (به ارزش تقریباً 3 میلیون دلار در آن زمان) پس از توافق برای پاداش دادن به بهره بردار با 27610 AVAX به ارزش تقریباً 257,000 دلار بازگردانده شدند. گفت. . این جایزه همچنین شامل غرامت برای 1000 AVAX به ارزش بیش از 9000 دلار بود که ظاهراً سوء استفاده‌کننده آن را روی یک پل از دست داد.

به خواندن ادامه دهید

Platypus DeFi در یک اکسپلویت وام فلش دیگر 2.2 میلیون دلار ضرر می کند

پروتکل دی‌فای پلاتیپوس بیش از 2 میلیون دلار از دارایی‌های خود را پس از یک سوءاستفاده دیگر از وام فلش در پلتفرم خود از دست داد. این پروتکل تمام استخرهای خود را در پاسخ به حمله به حالت تعلیق درآورد.

طبق پلتفرم امنیتی بلاک چین CertiK، پلتفرم DeFi در معرض سه حمله قرار گرفت و 2.23 میلیون دلار از این حملات به سرقت رفت. اولین حمله در 12 اکتبر انجام شد و 1.2 میلیون دلار از سکو به سرقت رفت. حمله دوم ساعاتی بعد اتفاق افتاد و دارایی های 575000 دلاری از پلتفرم به سرقت رفت. تنها یک دقیقه بعد، حمله سوم رخ داد و 450000 دلار دارایی از دست رفت.

به خواندن ادامه دهید

Lido Finance 20 حادثه قطعی را به دلیل مشکلات پیکربندی اعتبار سنج اعلام کرده است

پروتکل استیک اتریوم Lido Finance اعلام کرده است که پروتکل آن به دلیل یک سری مشکلات زیرساختی و پیکربندی امضاکننده که از اعتبار سنجی‌هایی که توسط Launchnodes اجرا می‌شوند، شاهد 20 رویداد قطعی بوده است.

به گزارش Launchnodes، این حادثه در 11 اکتبر در حدود ساعت 15:30 به وقت شرقی رخ داد. در پستی در X در 11 اکتبر، لیدو گفت که گره‌های اعتبارسنجی Launchnodes اکنون آفلاین هستند و قطعی‌ها متوقف شده‌اند تا علت اصلی بررسی شود.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای مختلط داشته‌اند و بیشتر توکن‌ها در نمودارهای هفتگی به رنگ سبز معامله می‌شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 45.67 میلیارد دلار کاهش یافت.

از شما برای خواندن خلاصه ما از تاثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، اطلاعات و آموزش های بیشتر در مورد این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید