تنظیم کننده اروپایی دومین مشاوره در مورد MiCA را منتشر می کند


تنظیم کننده گزارش نهایی را بر اساس بازخوردهای دریافتی منتشر می کند و پیش نویس استاندارد فنی را تا ژوئن 2024 به کمیسیون اروپا ارسال می کند.

سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA)، تنظیم کننده بازار اتحادیه اروپا، دومین توصیه را در مورد دستورالعمل‌های CryptoAsset Markets (MiCA) در 5 اکتبر منتشر کرد.

در این سند 307 صفحه ای، ESMA به دنبال نظرات ذینفعان در مورد پنج حوزه MiCA است. اینها شامل شاخص های پایداری برای دفتر کل توزیع شده، افشای اطلاعات داخلی، الزامات فنی برای اوراق سفید، اقدامات شفافیت تجاری، و نگهداری سوابق برای ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری شده است. (CASPs).

در میان شاخص‌های پایداری، این سازمان اندازه‌گیری‌های کمی مصرف انرژی، انتشار گازهای گلخانه‌ای و تولید ضایعات و همچنین بیانیه‌ای کیفی در مورد تأثیر استفاده از تجهیزات توسط گره‌های شبکه بلاک چین بر منابع طبیعی را در نظر می‌گیرد.

در مورد شفافیت پس از معامله، ESMA پیشنهاد می کند که از CASPها بخواهد تاریخ و زمان انتشار، هویت دارایی رمزنگاری شده، اطلاعات قیمت، مقدار، محل اجرا و شناسه تراکنش را گزارش دهند.

مرتبط: سازمان بانکداری اروپا خواستار پذیرش زودهنگام استانداردهای استیبل کوین است

ESMA همچنین پیشنهاد می‌کند که CASPها باید اجازه داشته باشند داده‌های تراکنش را «در قالبی که مناسب‌تر می‌دانند» ذخیره کنند، مشروط بر اینکه در صورت درخواست مقامات، بتوانند آن را به قالب خاصی تبدیل کنند.

تنظیم کننده گزارش نهایی را بر اساس بازخوردهای دریافتی منتشر می کند و پیش نویس استاندارد فنی را تا 30 ژوئن 2024 به کمیسیون اروپا ارسال می کند. اما قبل از آن، بسته مشاوره سوم را نیز در سه ماهه اول سال 2024 منتشر خواهد کرد.

ESMA سند مشاوره قبلی خود را در ژوئیه منتشر کرد. ESMA پیشنهاد کرد که از شرکت‌های رمزنگاری که در MiCA ثبت می‌شوند بخواهد اطلاعات بیشتری را در قالب اعلان‌ها به مقامات ذیصلاح ملی (NCAs) کشوری که در آن ثبت می‌شوند ارائه دهند.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید