اروپا پذیرش نهادی رمزارز را تشویق می کند: بلاک چین نمایشگاه آمستردام


مصاحبه با سخنرانان کلیدی در نمایشگاه بلاک چین در آمستردام نشان می دهد که صرافی ها و شرکت های ارزهای دیجیتال اروپا را به عنوان منطقه ای کلیدی برای رشد می بینند.

به گفته سخنرانان برجسته در نمایشگاه بلاک چین امسال در آمستردام، اروپا در مقایسه با محیط های نظارتی سخت تر، زمینه مناسبی برای توسعه اکوسیستم ارزهای دیجیتال باقی می ماند.

کوین تلگراف برای دومین سال متوالی در این کنفرانس در مرکز کنفرانس RAI شرکت کرد و نمایشگاه بلاک چین بخشی از رویداد بزرگتر Tech Expo در هلند بود.

این رویداد بازیگران اصلی صنعت، اغلب از دنیای مالی را به خود جذب کرد تا نشان دهد که چگونه فناوری بلاک چین برای تقویت محصولات و راه‌حل‌های نوآورانه در صنایع بی‌شماری به کار گرفته می‌شود.

از امور مالی، تدارکات، مراقبت های بهداشتی و بازاریابی، فناوری بلاک چین و عملکرد وب 3 همچنان یک حوزه رشد قابل توجه برای بازیگران مختلف صنعت است.

MiCA نویدبخش پذیرش سازمانی است

همانطور که در گفتگوی آتش نشانی با حضور جیمز مورک، رئیس بخش فروش نهادی Coinbase و نیک فیلپات، یکی از بنیانگذاران Zodia Markets، مسائل نظارتی همچنان در کانون توجه قرار دارند.

کریس اوهلر یکی از بنیانگذاران Trendmaster، نیک فیلپات از بنیانگذاران Zodia Markets و مدیر فروش نهادی Coinbase برای EMEA و APAC جیمز مورک در آمستردام روی صحنه هستند.

فیلپات، که پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال درجه سازمانی را تأسیس کرد، مقررات بازارهای دارایی رمزنگاری شده (MiCA) اتحادیه اروپا را به عنوان یک اقدام نظارتی پیشرو توصیف کرد که ضمن محافظت از کاربران، رشد صنعت را هدایت می‌کند.

موسسات با دانستن اینکه چارچوبی وجود دارد که می توانند در آن فعالیت کنند، احساس راحتی بیشتری می کنند، که با آنچه در کشورهایی مانند آمریکا اتفاق می افتد در تضاد است.

اشاره فیلپات به محیط نظارتی ایالات متحده بر ابر عدم قطعیت که بر روی اکوسیستم ارزهای رمزپایه آویزان شده بود متمرکز بود. این در درجه اول به دلیل تحریم‌های جداگانه‌ای است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه بازیگران اصلی صنعت، از جمله Coinbase، Ripple و Binance.US، به دلیل نقض ادعایی اوراق بهادار اعمال شده است.

مورک، که مدیریت فروش نهادی Coinbase در EMEA و APAC را بر عهده دارد، همچنین تأکید کرد که پارامترهای نظارتی واضحی در اتحادیه اروپا و بریتانیا ایجاد شده است که به شرکت‌های مرتبط با رمزارز کمک می‌کند تا به تجارت ادامه دهند.

مکالمات بدون ضبط همچنین نشان می دهد که بازیگران اصلی مانند Coinbase همچنان علاقه مشتریان نهادی را به خود جلب می کنند که به دنبال ارائه قرار گرفتن در معرض یا نگهداری از ارزهای دیجیتال خاص در خارج از ایالات متحده هستند.

مطالب مرتبط: قانون جدید ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا: چگونه MiCA می تواند اروپا را به یک مرکز دارایی دیجیتال تبدیل کند؟

این شامل طیف گسترده ای از مشتریان بالقوه، از مدیران صندوق های سنتی گرفته تا شرکت های بزرگ، بانک های خصوصی و مشاغل مختلف است. مورک به کوین تلگراف گفت که کوین بیس در حال حاضر به بیش از 1300 مشتری سازمانی در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد.

چارچوب‌های حقوقی که مدت‌هاست به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا نهادهای خشکی و فراساحلی داشته باشند، عنصر مهمی در اجازه دادن به صرافی‌های ارزهای دیجیتال و شرکت‌ها برای ارائه خدمات در حوزه‌های قضایی مختلف باقی مانده است.

فیلپات همچنین تاکید کرد که امارات متحده عربی یک مرکز ارز دیجیتال و وب 3 است که به سرعت در حال رشد است و به طور فعال به دنبال جذب بزرگترین شرکت ها در این صنعت است. در حالی که شرکت هایی مانند Binance قبلاً در امارات متحده عربی جای پای خود را ایجاد کرده اند، گزارش شده است که Coinbase در حال بررسی ایجاد یک پایگاه عملیاتی در حوزه قضایی در اوایل سال 2023 است.

آینده ای نمادین

توکن‌سازی همچنین برای موسسات مختلف، از جمله بانک‌های اصلی و شرکت‌های مالی که به دنبال صدور و مدیریت بدهی‌ها و سرمایه‌گذاری هستند، جذاب است.

کوین تلگراف همچنین با مارتین سیبراند از بانک هلندی ABN AMRO صحبت کرد. سیبراند مدیر اکوسیستم دارایی دیجیتال بانک است و نظرات خود را در مورد انتشار اوراق قرضه سبز دیجیتال اخیر ABN AMRO، که از فناوری مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم Polygon برای جذب 5 میلیون یورو (5.3 میلیون دلار) استفاده کرد، به اشتراک گذاشت.

مارتین سیبراند از ABN AMRO به سؤالات جمعیت در طول ارائه خود در روز اول کنفرانس پاسخ می دهد.

سیبراند گفت که فناوری بلاک چین ابزار مفیدی برای بانک‌ها برای ارائه خدمات بهتر به بازارهای سرمایه است:

خنده دار است، اگر اکنون در داخل بانک ها صحبت کنیم، مردم می گویند که بازارهای سرمایه برای مدت طولانی وجود داشته است اما ما شاهد نوآوری زیادی نبوده ایم. این می تواند تغییر قابل توجهی باشد که بسیاری از بانک ها روی آن سرمایه گذاری می کنند.

سیبراند اضافه کرد که ABN Amro در حال حاضر بهره برداری از اوراق قرضه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین خود را در کنفرانس ها و نمایشگاه ها برای بازیگران بازار سرمایه مانند بانک های جریان اصلی و شرکت های خصوصی که به دنبال جذب سرمایه هستند به نمایش می گذارد.

ما دو قطعه را می بینیم. ما نهادی را داریم که به بازارهای سرمایه سنتی خدمت می کند. اما ما همچنین این فرصت را داریم که به مشتریانی کمک کنیم که برای تامین مالی جمعی بسیار بزرگ و برای بازارهای سرمایه بسیار کوچک هستند.”

سیبراند اضافه کرد که ارائه بدهی های توکن شده می تواند برای شرکت هایی مفید باشد که می خواهند از فروش سهام خودداری کنند. با این حال، قبل از اینکه ABN AMRO بتواند یک نقشه راه کاری برای پیشبرد پیشنهادات توکن‌سازی بلاک چین ایجاد کند، چارچوب‌های قانونی قانونی باید بیشتر توسعه یابد:

“ما فکر می کنیم بازارهای خصوصی، که شامل انتشار یک به یک یا خصوصی شامل دو یا سه سرمایه گذار است، مقیاس پذیرتر از نهادی خواهد بود.”

NFT ها ارزش خود را برای موسسات حفظ می کنند

دارایی‌های دیجیتال و بلاک چین EMEA Mastercard، Mia Van، ارزش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای کاربران سازمانی مورد بررسی قرار داد. به گفته وان، این صنعت در سال گذشته 1.9 میلیارد دلار حجم فروش داشته است. با وجود تسلط فروشندگان در بازارهای NFT در ماه های اخیر، میانگین تعداد کیف پول های Web3 افزایش یافته است.

به گفته وان، برندهای لوکس مانند Breitling و Louis Vuitton به طور فعال از NFT برای ارائه محصولات دوقلو دیجیتالی استفاده می کنند که منشأ خود را نیز ثابت می کند. در همین حال، برندهای اصلی مانند آدیداس و نایک به بررسی NFTها و فعال‌سازی‌های پایگاه داده‌ها ادامه می‌دهند، که به کاربران مالکیت اشیاء را هم در دنیای فیزیکی و هم در محیط‌های فراداده می‌دهد.

مطالب مرتبط: کارت‌های نقدی به سبک NFT آینده Web3 هستند – بنیانگذار Animoca 30 میلیون دلار افزایش می‌دهد

Mastercard نیز در حال تبدیل شدن به بخشی از اکوسیستم Web3 است. اوایل سال جاری، Animoca Brands سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری در پلتفرم نئوبانک سلام را اعلام کرد. یک پیشنهاد منحصر به فرد این پلتفرم یک کارت نقدی رمزنگاری قابل تنظیم به سبک NFT است. کاربران می توانند مسترکارت خود را به صورت دیجیتالی با NFT هایی که دارند استایل کنند و به طور بالقوه امکان نمایش این پاداش را فراهم می کنند. میمون بی حوصله در دنیای فیزیکی

وان از اظهار نظر در مورد استراتژی بلاک چین و دارایی دیجیتال و مشارکت مسترکارت خودداری خواهد کرد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید