Euroclear خدمات صدور اوراق بهادار دیجیتال را راه اندازی کرد، بانک جهانی اوراق قرضه را تسویه می کند


سرویس تسویه با اولین انتشار اوراق بهادار دیجیتالی فاصله زیادی دارد، اما به دلیل اندازه آن گام مهمی است.

Euroclear یک سرویس انتشار اوراق بهادار دیجیتال راه اندازی کرد و 100 میلیون یورو (106 میلیون دلار) اوراق قرضه دیجیتال بانک جهانی را تسویه کرد. بیان شد که این اولین گام در استراتژی زیرساخت دیجیتال خانه شهرک مستقر در بروکسل است.

این اوراق سه ساله که به صورت دیجیتالی اسکناس محلی نامیده می شود، توسط بازوی وام دهنده بانک جهانی، بانک بین المللی بازسازی و توسعه، برای جمع آوری بودجه برای توسعه پایدار منتشر شد. در بورس اوراق بهادار لوکزامبورگ پذیرفته شد و در 23 اکتبر تکمیل شد.

مطالب مرتبط: اروپا پذیرش نهادی رمزارز را تشویق می کند: بلاک چین نمایشگاه آمستردام

زیرساخت دیجیتال Euroclear به پلتفرم سنتی خود برای تراکنش های ثانویه متصل است و با دستورالعمل سپرده گذاری مرکزی اتحادیه اروپا مطابقت دارد. این بر روی فناوری بلاک چین Corda R3 اجرا می شود. آنشولا کانت، مدیر عامل و مدیر ارشد مالی گروه بانک جهانی، گفت:

انتقال به دیجیتالی شدن در بازارهای سرمایه ادامه دارد. “سرویس جدید یوروکلیر به صادرکنندگان و سرمایه گذاران این فرصت را می دهد تا گام دیگری در این سفر بردارند.”

اخراج طبق قوانین بریتانیا حل شد. Citi Issuer Services به عنوان عامل صدور و پرداخت و TD Securities به عنوان نماینده ناشر عمل کرد.

Euroclear، یکی از بزرگترین مراکز تسویه اوراق بهادار جهان، راه تعداد قابل توجهی از پیشینیان خود را دنبال می کند. بانک جهانی اولین اوراق قرضه دیجیتالی جهان را در سال 2018 منتشر کرد. تنها در سال جاری، اوراق قرضه دیجیتالی شده به دلار هنگ کنگ و یوان چین در هنگ کنگ منتشر شد. بورس لوکزامبورگ اولین اوراق قرضه دیجیتال خود را به کرون سوئد در ماه ژوئن ثبت کرد.

بورس اوراق بهادار تل آویو در ماه ژوئن اثبات مفهومی برای توکن کردن اوراق قرضه را تکمیل کرد. DTCC، یکی دیگر از مؤسسات اصلی تسویه حساب، در 19 اکتبر خرید زیرساخت‌های دیجیتال Securrency را اعلام کرد، به این امید که خود را به عنوان «پیشرو در بازگشایی ارزش دارایی‌های دیجیتال» معرفی کند.

مجله: AI Eye: 25000 سرمایه‌گذار روی سهام ChatGPT شرط می‌بندند، هوش مصنوعی در تاس‌ریزی و موارد دیگر شرم می‌کند.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید