اتحادیه اروپا با استراتژی های متاورس، هوش مصنوعی و رمزنگاری در صدر Web3 باقی می ماند


در طول سال گذشته، رهبران اتحادیه اروپا تمایل خود را برای ماندن در جریان آخرین تحولات وب 3 ابراز کرده اند.

اتحادیه اروپا صدای خود را در مورد جایگاه فناوری های نوظهور در اکوسیستم به سرعت در حال گسترش بالا می برد.

چارچوب بازارهای دارایی کریپتو (MiCA) که مدت‌ها در انتظار آن بودیم در اواخر ماه مه به امضا رسید و راه را در ایجاد مقررات شفاف ارزهای دیجیتال پیشرو کرد. اتحادیه اروپا همچنین بر ایجاد مقرراتی برای توسعه و استقرار سیستم‌های هوش مصنوعی (AI) فشار می‌آورد.

اخیراً، در 11 ژوئیه، کمیسیون اروپا آخرین طرح خود را برای به دست گرفتن پیشتازی در توسعه متاورس و جلوگیری از تسلط بیش از حد فناوری بزرگ در یک صنعت اقتصادی با دوام منتشر کرد.

چشم انداز متاورس برای اروپا

آخرین پیشنهاد اتحادیه اروپا تخمین می‌زند که اندازه بازار جهانی برای توسعه‌های متورس تا سال 2030 از 27 میلیارد یورو در پایان سال 2022 فراتر خواهد رفت. آخرین گزارش مک کینزی در مورد وضعیت فراجهان حتی یک ارزش تخمینی دارد. 5 تریلیون دلار در همان بازه زمانی

طبق ابتکار کمیسیون، این کمیسیون می‌خواهد در فضای باز و قابلیت همکاری و همچنین توسعه متاواستر برای بازتاب ارزش‌ها و حقوق اساسی اتحادیه اروپا پیشرفت کند.

مارگرت وستاگر، نایب رئیس کمیسیون اروپا گفت که برای اینکه اتحادیه اروپا بر اساس اصول آن شکل بگیرد، باید «مردم در مرکز» باشند.

“ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که وب 4.0 یک محیط دیجیتال باز، امن، قابل اعتماد، منصفانه و فراگیر برای همه است.”

در فوریه و آوریل 2023، کمیسیون پانل های شهروندان اروپایی را با تمرکز بر متاورس برگزار کرد. هدف آن تدوین توصیه‌هایی برای «چشم‌انداز، اصول و اقدامات» بود که عادلانه بودن جهان‌های مجازی با محوریت اتحادیه اروپا را تضمین می‌کرد.

بر اساس گزارش کمیسیون، 140 شهروند اتحادیه اروپا به طور تصادفی برای شرکت انتخاب شدند که در نتیجه 23 توصیه هدایت کننده این استراتژی بود.

ارکان کنونی که اتحادیه اروپا برای استراتژی متاورز خود تصمیم گرفته است شامل توانمندسازی و توانمندسازی مهارت‌ها برای ایجاد مجموعه‌ای از متخصصان در زمینه دنیای مجازی، پشتیبانی از وب ۴ اتحادیه اروپا در سطح کسب‌وکار، حمایت و شکل‌دهی به پیشرفت اجتماعی و خدمات عمومی مجازی است. استانداردهای دنیای مجازی باز و قابل تعامل

اما صبر کنید، Web4 چیست؟

کمیسیون اروپا چهچهچه درباره جهان‌های مجازی و پایه‌های آن‌ها برای استراتژی Web4، پاسخ‌های متفاوتی از کاربران دریافت کرد، به طوری که بسیاری از آنها می‌پرسیدند که Web4 به چه معناست، و دیگران درباره توسعه Web5 و Web6 شوخی می‌کردند.

کاربران به توییت کمیسیون اروپا پاسخ می دهند. منبع: توییتر

با توجه به این استراتژی، Web4 در ادغام آن با دنیای واقعی با Web3 متفاوت است. بیانیه کمیسیون تصدیق می کند که Web3 هنوز “در حال حاضر در حال توسعه” است و باز بودن، عدم تمرکز و مجوز کاربر از ویژگی های اصلی آن است.

“نسل بعدی وب 4.0 امکان ادغام بین اشیاء و محیط های دیجیتالی و واقعی و افزایش تعاملات بین انسان و ماشین را فراهم می کند.”

برای اتحادیه اروپا، Web4 ممکن است مانند معرفی شهرهای هوشمند با زیرساخت مناسب به نظر برسد.

در حال حاضر در حال سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی برای جوامع هوشمند مانند Destination Earth (DestinE) و Local Digital Twins و همچنین طرح‌هایی مانند دوقلو دیجیتال اقیانوس اروپایی است که گفته می‌شود به محققان اجازه می‌دهد تا علم را پیش ببرند و به مردم برای توسعه برنامه‌های کاربردی حساس کمک کنند. . مقامات برای اتخاذ تصمیمات سیاست عمومی آگاهانه در مورد مسائل مربوطه.

مرتبط با: انیموکا همچنان در حال افزایش در بازی های بلاک چین است و در انتظار مجوز برای صندوق متاورس است

این کمیسیون همچنین شامل «هوش مصنوعی و محیطی پیشرفته، اینترنت اشیا، تراکنش‌های بلاک چین قابل اعتماد، جهان‌های مجازی و قابلیت‌های XR، اشیاء و محیط‌های دیجیتال و واقعی» را به‌عنوان ادغام کاملی که Web4 را از Web3 جدا می‌کند، در نظر گرفت.

او ادعا می کند که این “تجربه ای واقعا شهودی و غوطه ور است که به طور یکپارچه دنیای فیزیکی و دیجیتال را با هم ترکیب می کند.”

سندباکس بلاک چین اروپایی، بخشی از طرح شهرهای هوشمند، 20 مورد استفاده برتر را در 5 جولای اعلام کرد.

مقررات اتحادیه اروپا در حال اجرا

در حال حاضر، وستاگر گفت که هیچ ویرایش متاورسی موجودی آماده نشده است. با این حال، انتظار می‌رود که قوانین مختلف دیگری مانند حریم خصوصی، قدرت بازار و مقررات هوش مصنوعی آتی بر این موضوع تأثیر بگذارد.

همانطور که قبلاً ذکر شد، اتحادیه اروپا اخیراً مقررات پیشگامانه MiCA را وضع کرده است که به یکی از اولین قوانین جامع جهانی برای تنظیم صنعت کریپتو تبدیل شده است.

در 12 ژوئیه، سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا اعلام کرد که قصد دارد سه سند مشاوره در مورد استانداردهای MiCA برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری شده منتشر کند، در حالی که وظایف خود را طبق مقررات MiCA انجام می دهد.

در حال حاضر سؤالاتی در مورد سیاست های مقررات در مورد استیبل کوین ها و مستثنی شدن تأمین مالی غیرمتمرکز در مقررات منتشر شده وجود دارد.

علاوه بر قانون کریپتو که اخیرا منتشر کرده است، اتحادیه اروپا در حال کار بر روی مقرراتی است که صنعت هوش مصنوعی را تحت تاثیر قرار می دهد. در 14 ژوئن، پارلمان اروپا قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را تصویب کرد که ابزارهایی مانند ChatGPT را مجبور می‌کند تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را افشا کنند و اقدامات دیگری را علیه محتوای غیرقانونی انجام دهند.

رقابت با فناوری بزرگ

همه این ابتکارات، که شامل مقررات دنیای مجازی و فناوری‌های نوظهور می‌شود، متا پلتفرم‌ها در حالی انجام می‌شوند که شرکت‌های فناوری بزرگ مانند مایکروسافت، اپل و گوگل در حال کار بر روی نسخه‌های خود از ابزارهای متاورس و هوش مصنوعی هستند.

در استراتژی متاورز اتحادیه اروپا، روشن کرده است که جهان های مجازی «توسط چند بازیگر بزرگ اداره نمی شوند» و باید «با فناوری های باز هدایت شوند».

شرکت مادر فیسبوک متا به وضوح متعهد به توسعه دنیای متاورس خود بود که از طریق هدست های واقعیت مجازی قابل دسترسی است. اما در پایان سال 2022، این شرکت به دلیل تقسیم متاورز خود، میلیاردها دلار ضرر کرد.

در سال 2022، مایکروسافت اعلام کرد که اکتیویژن بلیزارد، یکی از بازیگران اصلی صنعت بازی را به قیمت 69 میلیارد دلار خریداری کرده است.

اپل به تازگی آخرین نسخه عینک واقعیت مجازی Vision Pro را منتشر کرده است. با این حال، به جای قرار دادن آنها برای استفاده در متاستور، او استفاده از عبارت “محاسبات فضایی” را انتخاب کرد.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *