اتحادیه اروپا مقررات محدودکننده تری را برای مدل های بزرگ هوش مصنوعی در نظر می گیرد: گزارش


طبق گزارش‌ها، مذاکره‌کنندگان در اتحادیه اروپا در حال بررسی اعمال محدودیت‌های اضافی بر روی مدل‌های بزرگ هوش مصنوعی مانند GPT-4 OpenAI به عنوان بخشی از قانون آینده هوش مصنوعی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نمایندگان اتحادیه اروپا در حال مذاکره درباره طرحی برای مقررات اضافی در مورد بزرگترین سیستم های هوش مصنوعی (AI) هستند.

کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا و کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا در مورد تأثیر بالقوه مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) از جمله Llama 2 متا و GPT-4 OpenAI و محدودیت‌های احتمالی اضافی که ممکن است برای آنها اعمال شود، بحث می‌کنند. گفت. بخشی از قانون آینده هوش مصنوعی

بلومبرگ گزارش داد که منابع آشنا با این موضوع گفتند که هدف این است که مدل‌های بزرگ‌تر را تحت کنترل داشته باشند و در عین حال استارت‌آپ‌ها را با مقررات بیش از حد تحت فشار قرار ندهند.

به گفته منابع، توافق به دست آمده توسط مذاکره کنندگان در مورد این موضوع هنوز در مرحله مقدماتی است.

مقررات جدید پیشنهادی برای قانون هوش مصنوعی و LLM رویکردی مشابه با قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا (DSA) خواهد بود.

DSA اخیرا توسط قانونگذاران اتحادیه اروپا معرفی شده است و تضمین می کند که پلتفرم ها و وب سایت ها دارای استانداردهایی برای محافظت از داده های کاربر و غربالگری برای فعالیت های غیرقانونی هستند. اما بزرگترین پلتفرم‌های اینترنت تحت کنترل‌های شدیدتری قرار دارند.

شرکت آلفابت و شرکت متا تا 28 اوت طول کشید تا شرکت‌های این دسته روش‌های خدمات خود را برای مطابقت با استانداردهای جدید اتحادیه اروپا به‌روزرسانی کنند.

مرتبط با: یونسکو و هلند پروژه ممیزی هوش مصنوعی را برای اتحادیه اروپا طراحی کردند

قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا یکی از اولین قوانین اجباری برای هوش مصنوعی است که توسط یک دولت غربی معرفی شده است. چین قبلاً مقررات هوش مصنوعی خود را وضع کرده است که در آگوست 2023 اجرایی می شود.

بر اساس قوانین هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، شرکت‌هایی که سیستم‌های هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند و به کار می‌گیرند، ملزم به انجام ارزیابی ریسک، برچسب‌گذاری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و استفاده از نظارت بیومتریک، از جمله موارد دیگر، خواهند بود.

با این حال، این قانون هنوز به قانون تبدیل نشده است و کشورهای عضو همچنان حق دارند با هر یک از پیشنهادات ارائه شده توسط پارلمان مخالفت کنند.

گزارش شده است که از زمان اجرای قوانین هوش مصنوعی در چین، بیش از 70 مدل هوش مصنوعی جدید منتشر شده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید