پارلمان اتحادیه اروپا با اکثریت قاطع از قانون گزارش مالیات ارزهای دیجیتال DAC8 حمایت می کند


این طرح در جلسه عمومی 535 رای، 57 رای مخالف و 60 رای ممتنع به دست آورد.

قانونگذاران در پارلمان اتحادیه اروپا با اکثریت قاطع به حمایت از هشتمین تکرار دستورالعمل همکاری اداری (DAC8)، یک قانون گزارش مالیات ارزهای دیجیتال، در نشست عمومی در 13 سپتامبر رأی دادند.

در جلسه ای که در استراسبورگ فرانسه برگزار شد، گزارش شد که DAC8 از حمایت قاطع برخوردار بوده است، با 535 رأی موافق و تنها 57 رأی مخالف. 60 رای ممتنع نیز به این طرح داده شد.

با توجه به اسناد اتحادیه اروپا، DAC8 با هدف توانمندسازی جمع‌آوران مالیات برای نظارت و ارزیابی تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال انجام شده توسط نهادها یا افراد در اتحادیه:

در 8 دسامبر 2022، کمیسیون اروپا پیشنهاد ایجاد یک چارچوب گزارش‌دهی را داد که ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال را ملزم می‌کرد تا تراکنش‌های انجام‌شده توسط مشتریان اتحادیه اروپا را گزارش کنند. این به مقامات مالیاتی کمک می کند تا تجارت دارایی های رمزنگاری و درآمدهای حاصل از آن را ردیابی کنند و در نتیجه خطر تقلب مالیاتی و فرار مالیاتی را کاهش دهد.

رای گیری عمومی 13 سپتامبر آخرین مانع برای تصویب DAC8 بود. کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا 31 دسامبر 2025 فرصت دارند این قوانین را اجرا کنند که به طور رسمی از اول ژانویه 2026 لازم الاجرا می شود.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، DAC در ماه مه 2023 پس از تصویب قانون CryptoAsset Markets (MiCA) تصویب شد. “8” در عنوان برنامه به روز شده به تکرار هشتم دستورالعمل قبلی اشاره دارد که در آن هر دستورالعمل جنبه متفاوتی از نظارت مالی را مورد توجه قرار می دهد.

در شکل فعلی خود، DAC8 با چارچوب گزارشگری دارایی های رمزنگاری شده (CARF) و قوانین تنظیم شده در MiCA مطابقت دارد و ظاهراً تمام تراکنش های دارایی ارز دیجیتال مبتنی بر اتحادیه اروپا را پوشش می دهد.

مرتبط با: MiCA: خوب، بد و زشت قوانین ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا

برخی از منتقدان DAC8 اشاره کرده اند که تفاوت چندانی با CARF ندارد و توانایی نظارت را از تک تک کشورهای عضو سلب می کند.

مکس برنت، مدیر ارشد حقوقی Blockpit، در تحلیلی در اوایل سال جاری نوشت که چنین تغییر گسترده ای «به طور خاص به (گزارش ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری) تعهد یک دارایی رمزنگاری منتقل شده برای تصمیم گیری مورد به مورد مربوط می شود. “آیا می توان آن را گزارش کرد یا نه؟” آنها همچنین در مورد احتمال “گزارش تکراری” ابراز نگرانی کردند زیرا قانونگذاران به دنبال جداسازی مقررات موجود از مقررات برنامه ریزی شده برای اجرا هستند.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *