وکلا می گویند محدودیت تراکنش استیبل کوین MiCA مانع پذیرش کریپتو می شود


با محدودیت 216 میلیون دلاری برای استیبل کوین‌هایی مانند USDT و USDC، برخی می‌گویند در صورت عدم تغییر، پذیرش کریپتو تحت MiCA می‌تواند «سرکوب» شود.

استفاده از استیبل کوین‌ها ممکن است توسط محدودیت‌های تراکنش روزانه در قانون بازارهای دارایی رمزنگاری (MiCA) اتحادیه اروپا “سرکوب” شود و برخی خواهان بازنگری در چارچوب هستند.

در 31 می، MiCA قانونی را امضا کرد که راه را برای اجرایی شدن اولین دستورالعمل نظارتی جهان در مورد ارزهای دیجیتال هموار می کند.

این قانون مورد استقبال بسیاری در صنعت کریپتو قرار گرفت، اما یکی از بحث برانگیزترین اقدامات معرفی شده، سقف 219 میلیون دلاری (200 میلیون یورو) در تراکنش‌های روزانه برای استیبل کوین‌های خصوصی مانند تتر (USDT) و کوین USD Circle (USDC) است.

Chander Agnihotri و Rachel Mawer-Cropper، مدیر حقوقی و شریک شرکت حقوقی جهانی Clyde and Co، در صحبت با Cointelegraph، گفتند که استفاده از استیبل کوین‌های اصلی می‌تواند به سرعت سرکوب شود و تنظیم‌کننده‌ها باید محدودیت‌های روزانه را بازنگری کنند.

هدف استیبل کوین ها منعکس کردن قیمت ارزهای فیات، در درجه اول دلار آمریکا، است و به عنوان راه حلی برای مقابله با نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) معرفی شدند.

با این حال، پس از فروپاشی استیبل کوین الگوریتمی ترا UST در می 2022 و تثبیت موقت USDC پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی در اوایل سال 2023، آگنیهوتری ادعا کرد که این حق تنظیم کننده ها برای تمرکز بر لیزر است. انتشار استیبل کوین های خصوصی

به دلیل پیوند قوی‌ترشان با سیستم مالی سنتی از طریق استفاده از ذخیره، تنظیم‌کننده‌ها به‌ویژه نگران تأثیر احتمالی شکست یک استیبل کوین بزرگ‌تر هستند.»

Mawer-Cropper گفت سقف 200 میلیون یورویی “معادل ممنوعیت نیست” و در صورت تجاوز از آستانه، ناشران “باید فعالیت های صدور بیشتر را متوقف کنند و با تنظیم کننده ها همکاری کنند تا معاملات را به زیر سقف برسانند”.

با این حال، Mawer-Cropper افزود که با محبوبیت فزاینده استیبل کوین های خصوصی، انتظار می رود که استفاده از برخی از استیبل کوین های بزرگتر “به سرعت سرکوب شود”، اما قانونگذاران “در این موضوع تجدید نظر خواهند کرد.”

Mawer-Cropper گفت که «منطقی» است که فرض کنیم ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) «می‌توانند سریع‌تر از حالت دیگر تکامل پیدا کنند»، با توجه به اینکه استفاده از استیبل کوین احتمالاً با قوانین فعلی محدود می‌شود.

با این حال، قانونگذاران MiCA سریعاً خاطرنشان کردند که بعید است اثرات منفی بالقوه ای که این مقررات می تواند داشته باشد را نادیده بگیرند، به ویژه با توجه به رواج استیبل کوین های خصوصی در بازارهای دیگر.

اگر استفاده نسبتاً نامحدود از استیبل کوین‌ها در سایر حوزه‌های قضایی مجاز باشد، این می‌تواند بر بازار کریپتو در اتحادیه اروپا تأثیر منفی بگذارد.»

آگنیهوتری خاطرنشان می کند که علیرغم دریافت سطح مورد انتظار از انتقاد برای چنین قانون گسترده و جامعی، بیشتر بازخوردها برای MiCA تا حد زیادی مثبت بوده است.

تحت MiCA، استارت آپ ها و سازمان های کوچکتر با ترویج نوآوری و رقابت، دسترسی بهتری به بازار خواهند داشت. مانند هر قانون دیگری، بخش‌هایی وجود خواهند داشت که از مقررات بهره‌مند می‌شوند.»

تتر در MiCA صحبت می کند

مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، به کوین تلگراف گفت که این بحث باید ادامه یابد و چارچوب به طور بالقوه قبل از اجرایی شدن دستورالعمل ها در ارائه دهندگان استیبل کوین خصوصی بررسی شود.

او گفت: “بحث بیشتر در مورد استانداردهای عملکرد فنی برای ارائه شفافیت بازار در مورد مفاد خاص ضروری است و ما منتظر نتایج این بحث‌ها در زمان فرا رسیدن زمان هستیم.”

مرتبط با: ارز دیجیتال در اروپا: اکونومیست MiCA و آینده استیبل کوین ها را بررسی می کند

آردوینو درباره جزئیات این قانون و اینکه چگونه می‌توان آن را به طور بالقوه برای تجارت USDT در اروپا اعمال کرد، اظهار نظر نکرد، اما MiCA را به خاطر یک ابتکار «تحسین‌برانگیز» تحسین کرد و این قانون را «مسلماً جامع‌ترین قانونی که صنعت تاکنون دیده است» توصیف کرد. تاریخ.”

او اذعان کرد که حجم معاملات روزانه می تواند بر روی استیبل کوین های خصوصی مانند USDT تاثیر بگذارد. او گفت، با این حال، «قانون بیان می‌کند که این محدودیت‌ها زمانی اعمال می‌شوند که از استیبل کوین برای اهداف خاصی استفاده شود».

تعدادی از انتقادات وجود دارد، برخی استدلال می کنند که بیش از حد محتاطانه است، در حالی که دیگران این نگرانی را ایجاد کرده اند که به اندازه کافی تهدیدات برای ثبات بازار مالی گسترده تر را کاهش نداده است.

Mawer-Cropper گفت: «در نهایت، موفقیت MiCA تا حد زیادی به نحوه اجرای آن در سطح کشورهای عضو و اینکه آیا قانونگذاران به بررسی دقیق آن ادامه می‌دهند، بستگی دارد، به ویژه با توجه به سرعتی که نوآوری در صنعت کریپتو رخ می‌دهد. ”

MiCA پس از انتشار آن در مجله رسمی اتحادیه اروپا اجرا خواهد شد و انتظار می رود بسیاری از مقررات و دستورالعمل ها برای شرکت های رمزنگاری در سال 2024 آغاز شود.

آسیا اکسپرس: تیم استیبل کوین یوان دستگیر شد، قیمت‌های جدید بیت کوین وی چت، قوانین کریپتو HK
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *