قانون‌گذاران حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا خواستار ناشناس ماندن تراکنش‌های کوچک‌تر در یورو دیجیتال هستند


هیئت حفاظت از داده های اروپا و ناظر حفاظت از داده های اروپا بیانیه مشترکی را در مورد مقررات “یورو دیجیتال” منتشر کردند.

در 18 اکتبر، هیئت حفاظت از داده‌های اروپا (EDPB) و ناظر حفاظت از داده‌های اروپا (EDPS) یک بیانیه موضع مشترک در مورد مقررات “یورو دیجیتال” پیشنهاد شده توسط کمیسیون اروپا در ژوئیه 2023 منتشر کردند. رگولاتورها چندین پیشنهاد ارائه کردند. توسعه استانداردهای حفاظت از داده های شخصی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا (CBDC).

EDPB و EDPS توصیه می‌کنند که رویه تأیید پیشنهادی برای حداکثر مقدار مجاز یورو دیجیتال موجود در حساب فردی روشن شود. پیش نویس فعلی به بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک های مرکزی ملی اجازه می دهد تا یک نقطه دسترسی واحد به داده های هر کاربر ایجاد کنند. EDPB و EDPS توصیه می کنند که یک ارزیابی برای تعیین ضرورت و تناسب یک نقطه دسترسی واحد انجام شود. آنها تاکید می کنند که می توان اقدامات فنی برای ذخیره سازی این شناسه ها به صورت غیر متمرکز انجام داد.

مرتبط با: فنلاند روی سیستم پرداخت فوری کار می کند، یورو دیجیتال را پذیرفته است

تنظیم‌کننده‌ها همچنین به عدم پیش‌بینی‌پذیری در مکانیسم تشخیص تقلب و پیشگیری پیشنهادی CBDC اشاره می‌کنند. EDPB و EDPS نشان دادن بیشتر ضرورت FDPM یا در غیر این صورت، در نظر گرفتن “اقدامات کمتر مزاحم” را از منظر حفاظت از داده ها توصیه می کنند.

EDPB و EDPS همچنین «به شدت توصیه می‌کنند» ایجاد «آستانه حریم خصوصی» برای تراکنش‌های آنلاین. زیر این آستانه، معاملات آفلاین و آنلاین با ارزش پایین مشمول ردیابی برای اهداف مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML/CFT) نیستند. . اما آنها نتوانستند به مقدار مشخصی برسند و فقط به محدودیت تراکنش اشاره کردند که “تراکنش های روزانه کم ارزش” را پوشش می دهد.

این هفته، شورای حاکم ECB پس از یک تحقیق دو ساله، “مرحله مقدماتی” پروژه یورو دیجیتال را اعلام کرد. مرحله مقدماتی دو سال طول خواهد کشید و بر نهایی کردن قوانین ارز دیجیتال و همچنین انتخاب صادرکنندگان بالقوه متمرکز خواهد بود.

مجله: اتریوم در حال ذخیره سازی مجدد است. نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید