اتحادیه اروپا ابتکاری را برای سرعت بخشیدن به دسترسی به ابر رایانه برای استارت آپ های هوش مصنوعی اعلام می کند


اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا، همچنین در سخنرانی خود در اتحادیه اروپا در سال 2023 خواستار سازماندهی یک نهاد جهانی مدیریت هوش مصنوعی شد.

اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا، ابتکار جدیدی را برای دسترسی سریع استارتاپ‌های هوش مصنوعی (AI) به ابر رایانه‌ها در اروپا اعلام کرد.

این اعلامیه در جریان سخنرانی رئیس جمهور در اتحادیه اروپا در سال 2023 در 13 سپتامبر اعلام شد.

در معرفی موضوع هوش مصنوعی، رئیس جمهور فون در لاین به نامه سرگشاده ارسال شده توسط اعضای جامعه جهانی هوش مصنوعی اشاره کرد که در آن خواستار افزایش نظارت نظارتی در مورد احتمال “انقراض هوش مصنوعی” شده بود.

طبق سخنان فون در لاین:

«هوش مصنوعی یک فناوری عمومی است که برای طیف وسیعی از کاربردها، اعم از غیرنظامی و نظامی، قابل دسترسی، قدرتمند و سازگار است. و سریعتر از آن چیزی که حتی توسعه دهندگان آن انتظار داشتند حرکت می کند. “بنابراین ما یک پنجره باریک از فرصت برای هدایت این فناوری مسئولانه داریم.”

رئیس جمهور خواستار مونتاژ یک چارچوب جهانی جدید برای هوش مصنوعی شد که “بر سه ستون ساخته شده است: نرده های محافظ، حاکمیت و راهنمایی برای نوآوری”.

رئیس‌جمهور هنگام تشریح نرده‌های محافظ لازم به «قانون هوش مصنوعی» اتحادیه اروپا اشاره کرد و آن را «نقشه‌ای برای کل جهان» خواند. برای رکن «حکومت»، فون در لاین از جامعه جهانی خواست تا شورای حاکمیتی مشابه پانل بین‌المللی تغییرات آب و هوایی ایجاد کند.

مرتبط با: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «نت صفر».

در نهایت، برای حمایت از مستاجر «محرک نوآوری»، رئیس جمهور فون در لاین یک ابتکار در سراسر اتحادیه اروپا را برای تسریع دسترسی به ابررایانه های اروپایی برای استارتاپ های هوش مصنوعی که به دنبال آموزش مدل ها و انجام تحقیقات هستند، اعلام کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اروپا اکنون با داشتن 3 ابرکامپیوتر از 5 ابرکامپیوتر قدرتمند جهان به یک پیشرو در ابر رایانه تبدیل شده است، افزود: ما باید از این مزیت استفاده کنیم.

رئیس جمهور فون در لاین همچنین از شرکت های فناوری ایالات متحده که استانداردها و اخلاق هوش مصنوعی را به طور داوطلبانه اتخاذ کرده اند و شرکت های اتحادیه اروپا که همین کار را انجام داده اند، تمجید کرد. رئیس جمهور افزود: «ما اکنون باید همه این کارها را به سوی حداقل استانداردهای جهانی برای استفاده ایمن و اخلاقی از هوش مصنوعی گرد هم آوریم.»
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *