قیمت اتریوم از زمانی که بیت کوین به Proof-of-Stake تغییر پیدا کرد، کاهش جدیدی در برابر بیت کوین داشت


تقاضای ETF نقطه‌ای اتریوم، پیروزی بالقوه ریپل در برابر SEC و افزایش تسلط غیرمتمرکز برنامه‌های کاربردی، امید را برای سرمایه‌گذاران ETH حفظ می‌کند.

اتر (ETH) در سال 2023 شاهد افزایش 36 درصدی قیمت خود به دلار آمریکا بوده است. با این حال، با توجه به اینکه ETH در حال حاضر 66٪ کمتر از اوج خود در نوامبر 2021 یعنی 4870 دلار معامله می شود، این بازگشت متوسط ​​است.

اتریوم در مقابل بیت کوین: روند نزولی 14 ماهه و ادامه دارد

علاوه بر این، در 20 سپتامبر، اتر به پایین ترین سطح خود در 14 ماه گذشته در برابر بیت کوین (BTC) رسید و پشتیبانی بحرانی 0.06 BTC را شکست. این سؤالاتی را در بین سرمایه گذاران اتر در مورد عوامل پشت سر این کاهش قیمت و اینکه چه چیزی برای معکوس کردن روند لازم است ایجاد کرده است.

قیمت اتر / بیت کوین در کوین بیس. منبع: TradingView

خریداران اتریوم بیشترین امید خود را به ارتقای پروتکل بسته اند که به طور قابل توجهی نیاز به ضرب سکه های جدید را زمانی که شبکه به مکانیزم اجماع اثبات سهام تغییر می دهد کاهش می دهد.

این امیدها در اواسط سپتامبر 2022 محقق شد و نرخ انتشار سالانه تنها 0.25 درصد از عرضه بود. این دگرگونی در راستای دیدگاه جامعه اتریوم در مورد «سکه اولتراسوند» بود.

علاوه بر این، ارتقاء Shapella در 12 آوریل با اجازه برداشت از پروتکل سهامداری بومی، نگرانی عمده سرمایه گذاران را برطرف کرد. پیش از این، هر دو سپرده 32 ETH و بازده از پیوستن به اجماع شبکه به طور نامحدود قفل شده بودند.

با غلبه بر این موانع بزرگ با حداقل مشکلات، اعتماد به نفس در بین علاقه مندان به اتریوم افزایش یافت. آنها پیش بینی کردند که قیمت اتر از 2000 دلار فراتر خواهد رفت و این پیش بینی در 14 آوریل محقق شد.

با این حال، این خوش بینی کوتاه مدت بود و قیمت ETH تنها یک هفته بعد به همان سطح 1850 دلار سقوط کرد.

به طور خاص، سهام اتریوم، به جای عقب نشینی خالص، جریان خالص ورودی 3.1 میلیون اتریوم را در 30 روز پس از ارتقای Shappela تجربه کرد که حتی از خوش بینانه ترین انتظارات نیز فراتر رفت.

با توجه به اینکه توسعه‌های برنامه‌ریزی‌شده شبکه اتریوم به‌رغم تأخیرهای معمول، عموماً در مسیر هستند، سرمایه‌گذاران اکنون باید سایر کاتالیزورهای بالقوه را برای معکوس کردن روند نزولی فعلی قیمت اتر نسبت به بیت‌کوین بررسی کنند.

عوامل خارجی محرک های مهمی برای قیمت ETH هستند

یکی از این کاتالیزورهای بالقوه در نبرد حقوقی مداوم بین ریپل (ریپل آزمایشگاه سابق) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نهفته است که می تواند به طور قابل توجهی بر حرکت قیمت اتر تأثیر بگذارد.

SEC معتقد است که فروش XRP به سرمایه گذاران خرد به منزله ارائه اوراق بهادار است. اما در ماه ژوئیه، قاضی آنالیسا تورس حکم داد که XRP معمولاً به عنوان یک اوراق بهادار تحت قوانین SEC واجد شرایط نیست، به ویژه هنگامی که از طریق صرافی ها توزیع می شود.

همانطور که “وکیل آمریکایی و کارشناس بیت کوین” برایان جاکوت در یک شبکه اجتماعی اشاره کرد، بنیاد اتریوم به دلیل پیش فروش ETH به سرمایه گذاران نهادی در معرض خطر قرار دارد و مشمول یک دوره قفل است.

به گفته Jacoutot، حتی اگر ریپل به یک نتیجه مثبت دست یابد، این بلافاصله خطرات اتریوم را کاهش نخواهد داد. با این حال، غیرقابل انکار است که عدم قطعیت نظارتی پیرامون Ether ICO همچنان منبع نگرانی سرمایه گذاران است.

در 20 سپتامبر، یک آدرس اتریوم مرتبط با دوره ICO فعالیت اولیه را نشان داد و 32.1 ETH (به ارزش 52000 دلار در آن زمان) را مستقیماً به Coinbase منتقل کرد. این حرکت اضافی تنها نگرانی‌های نظارتی را افزایش داده است، زیرا هیچ انگیزه آشکاری برای واگذاری آدرس‌هایی که به مدت چهار تا هشت سال در این نقطه خاص از چرخه بازار غیرفعال بوده‌اند، وجود ندارد.

حادثه مشابهی در یک آدرس رخ داد. متصل به ویتالیک بوترین، که 300 ETH (به ارزش 490000 دلار در آن زمان) در 19 سپتامبر به صرافی Kraken فرستاد.

اخبار مثبت روزافزون سرمایه گذاران اتریوم را امیدوار می کند

از طرف اخبار، اتریوم در 6 سپتامبر با شگفتی‌های مثبتی مواجه شد، مانند تقاضای غیرمنتظره از سوی ARK Invest و 21Shares برای یک صندوق قابل معامله در بورس اتر (ETF). این پیشرفت خطرات مرتبط با تمرکز بیش از حد نهادی در بیت کوین را کاهش داده است. به خصوص اگر ETF تایید شده باشد.

علاوه بر این، Canto، یک بلاک چین بومی لایه 1 Cosmos، مهاجرت خود را به لایه 2 اتریوم در 18 سپتامبر اعلام کرد. سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، این مجموعه بدون مجوز Zero Knowledge اساساً بر سنتی سازی تمرکز دارد. اکوسیستم اتریوم را تامین مالی کنید.

اگر افزایش قیمت بیت کوین صرفاً به دلیل تأیید ETF بیت کوین یا نگرانی های تورمی در ایالات متحده باشد، اتر در موقعیت خوبی قرار دارد که از همین کاتالیزورها بهره مند شود.

در همین حال، رقبای اصلی اتریوم در بخش برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز، یعنی Solana (SOL) و زنجیره BSC (BNB) با خطرات مشابهی در رابطه با مقررات ICO و اوراق بهادار مواجه هستند، که باعث می‌شود تسلط اتریوم از نظر ارزش کل قفل شده را به چالش نکشند. . TVL و حجم معاملات.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید