نمودارهای قیمت اتریوم منعکس کننده ضعف هستند، اما ورود به LSDFi می تواند از فروش ETH جلوگیری کند


قیمت ETH هنوز در تلاش است تا سطح 2000 دلار را فتح کند، اما رشد LSDFi می تواند از فروش شدیدتر جلوگیری کند.

اتریوم (ETH) نزولی است و سطح 2000 دلار در ماه‌های اخیر یک سطح مقاومت کلیدی را تشکیل می‌دهد.

بیت کوین (BTC) در ماه ژوئن پس از درخواست BlackRock برای ETF در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، 11.94٪ افزایش یافت، در حالی که افزایش ETH در حدود 3.16٪ باقی ماند.

در هفته اول جولای، خریداران سعی کردند قیمت را به بالای مقاومت بحرانی در حدود 1900 دلار بشکنند، اما شکست ناموفق قیمت را در معرض اصلاحات بیشتری قرار داد.

شبکه اتریوم همچنین شاهد افت فعالیت بوده است، همانطور که در یک سال اخیر در کل کارمزد تراکنش مشاهده می شود. فعالیت DeFi به دلیل بازدهی کم متوقف شد، در حالی که قیمت مجموعه های پیشرو NFT در اتریوم کاهش یافت.

میانگین متحرک 7 روزه کل کارمزد تراکنش های پرداخت شده در اتریوم. منبع: Glassnode

با این حال، روند نزولی ممکن است مهار شود زیرا تقاضا برای مشتقات سهام نقدی (LSD) مانند stETH لیدو سریعتر از حرکت سرمایه گذاران به سمت فروش ادامه دارد.

فعالیت LSD در حال افزایش است

در حالی که موارد استفاده اولیه اتریوم در معاملات NFT و فعالیت DeFi در ماه ژوئن با شکست مواجه شد، روایت LSD به رشد خود ادامه داد.

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode در آخرین گزارش خود نوشت که سپرده‌ها در قرارداد سهامداری از زمان آغاز به کار شانگهای برابر یا بیشتر از ورودی‌های بازار سهام بوده‌اند، و این نشان می‌دهد که اتریوم بیشتر به سهام‌داری نسبت به فروش در صرافی‌ها تغییر کرده است.

ورود صرافی اتریوم (صورتی) و سپرده گذاری (آبی). منبع: Glassnode

کل ETH سرمایه گذاری شده در قراردادهای سهام 19.7٪ در مقایسه با موجودی مبادله مرکزی تقریباً 12.8٪ است. پلتفرم‌های ال‌اس‌دی بیشتر جریان را به خود اختصاص دادند و به‌دنبال آن اعتبارسنجی‌های مستقل و مشتریانی که به‌عنوان یک سرویس به اشتراک گذاشتند، قرار گرفتند.

پس از ارتقای شانگهای در ماه آوریل، به دلیل افزایش اطمینان با پرداخت های فعال، سپرده های سهام اتر به طور قابل توجهی افزایش یافت. لیدو در بین پلتفرم های LSD پیشتاز شد و پس از آن Rocket Pool و Frax قرار گرفتند.

جریان سپرده گذاری هفتگی ETH بر اساس دسته. منبع: تپه شنی

گزارش گلس‌نود همچنین نشان می‌دهد که شبکه «هنوز شاهد هجوم قابل توجهی از مالکان جدید» نیست، زیرا آدرس‌های جدید دارای stETH Lido «کم و بیش بدون تغییر نسبت به قبل هستند».

در حال حاضر، 20 درصد از کل عرضه اتر فضا برای رشد نشان می دهد، در مقایسه با بیش از 40 درصد برای بسیاری دیگر از بلاک چین های مبتنی بر اجماع اثبات سهام مانند Solana (SOL)، Cosmos (ATOM) و Avalanche (AVAX) در حال نشان دادن است.

با بازده سالانه DeFi از 1-3٪ برای ETH و 3-5٪ برای استیبل کوین ها در Aave و Yearn Finance، مشتقات LSD نرخ کف 4٪ را با فرصتی برای کسب بازده اضافی با استفاده از نقدینگی خود در برنامه های DeFi ارائه می دهند.

گزارش گلس‌نود می‌گوید که مشتقات LSD «فعالیت بیشتری را در پروتکل‌های مختلف DeFi و مهم‌تر از همه، stETH لیدو مشاهده می‌کنند».

علاوه بر این، دارندگان توکن LSD از ارائه نقدینگی در DEX مانند Curve و Balancer به بازده بالاتر پروتکل‌های وام مانند Compound و Aave حرکت می‌کنند. تحلیلگران گلس‌نود نوشتند: «پیش‌بینی می‌شود که این موقعیت اهرمی بازدهی را تا ضریب 3 افزایش دهد.

به نظر می رسد بخش ال اس دی نقطه داغ فعلی برای گیمرهای DeFi است که به دنبال به حداکثر رساندن بازده خود هستند.

مرتبط با: رشد سریع پلتفرم‌های مشتقات استیکینگ مایع اتریوم متمرکز بر دی‌فای، ابروها را افزایش می‌دهد

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتریوم یک شکست مثبت از الگوی کانال صعودی با هدف 3000 دلار در اوایل این هفته ثبت کرد. با این حال، این روند به سرعت معکوس شد زیرا بیت کوین (BTC) پس از افزایش انتظارات فدرال رزرو ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره و برتری فروشندگان به 30000 دلار کاهش یافت.

از نظر فنی، قیمت می‌تواند دو مسیر را در اینجا دنبال کند، و قبل از شکستن مجدد سطح مقاومت 1900 دلاری، حمایت را در پایه مثلث صعودی نزدیک به 1790 دلار پیدا کند. مسیر احتمالی دیگر کاهش مداوم به سمت مقاومت بلندمدت و سطح حمایت 1700 دلاری است.

شکست زیر 1700 دلار به فروشندگان این فرصت را می دهد که میانگین متحرک 200 روزه هفتگی را در حدود 1575 دلار هدف قرار دهند.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

جفت ETH/BTC همچنین نشان می دهد که اتر فضایی برای کاهش بیشتر به سمت میانگین متحرک 200 روزه 0.0574 BTC و مقاومت و سطح حمایت بلند مدت در 0.0538 BTC دارد.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

اتر در اوایل جولای شکست مثبت شکست خورد و قیمت را به حدود 1700 دلار کاهش داد. با این حال، افزایش روایت LSD با بازدهی بالاتر از بخش DeFi، بافری را برای هر گونه نزولی در آینده فراهم می‌کند، و نشان می‌دهد که قیمت احتمالاً حمایت صعودی خواهد داشت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *