انطباق اتریوم OFAC پس از ادغام به 45 درصد کاهش یافت


لیست سانسور شده ترین ها توسط پلتفرم های محبوبی مانند Binance، Celsius Network، Bitfinex، Ledger Live، Huobi (HTX) و Coinbase پر می شود.

ارتقای تاریخی Merge در سپتامبر 2022، که نشان‌دهنده گذار اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) بود، منجر به کاهش کلی در انطباق با استانداردهای تعیین‌شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) شد.

اتریوم با رعایت مقررات OFAC، برخی از تراکنش‌ها را سانسور می‌کند که تأثیر منفی بر بی‌طرفی اکوسیستم اتریوم دارد. در اوایل آگوست 2022، OFAC تورنادو کش و آدرس های مختلف اتریوم (ETH) مرتبط با آن را به دلیل توانایی آن در پنهان کردن و ناشناس کردن تراکنش ها تحریم کرد.

قبل از ارتقای Merge، انطباق OFAC اتریوم به طور تصاعدی افزایش یافت زیرا سازمان‌هایی مانند صرافی‌های رمزنگاری تصمیم گرفتند رله‌های MEV-Boost سانسورکننده را روی اعتبارسنجی‌های خود اجرا کنند. لیست سانسور شده ترین ها توسط پلتفرم های محبوبی مانند Binance، Celsius Network، Bitfinex، Ledger Live، Huobi (HTX) و Coinbase پر می شود و داده های MEV Watch تأیید شده است.

فهرستی از نهادهایی که رله‌های mev را روی اعتبار‌دهنده‌های خود سانسور می‌کنند و به طور فعال بی‌طرفی اعتماد اتریوم را تضعیف می‌کنند. منبع: MEV Watch

با این حال، انطباق کلی OFAC بلوک های اتریوم به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در نوامبر 2022، 78 درصد از کل بلاک های اتریوم با مقررات OFAC مطابقت داشتند. از امروز، 27 سپتامبر، انطباق اتریوم با OFAC به 30 درصد کاهش یافت و در مجموع 57 درصد کاهش یافت.

Ethereum مطابق با OFAC روزانه پس از ادغام را مسدود می کند. منبع: MEV Watch

سرپیچی از انطباق با OFAC، اپراتورها را ملزم به استفاده از رله هایی می کند که مطابق با الزامات انطباق OFAC سانسور نمی کنند. هفت رله اصلی مقاوم سازی MEV وجود دارد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند: Flashbots، BloXroute Max Profit، BloXroute Ethical، BloXroute Regulated، BlockNative، Manifold و Eden. با این حال، طبق گفته MEV Watch، همه سیستم‌ها مطابق با OFAC نیستند:

“تنها 3 رله از 7 رله اصلی موجود مطابق با الزامات انطباق OFAC سانسور نمی شوند.”

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که همه بلوک‌های ایجاد شده توسط رله‌های سازگار با OFAC سانسور نمی‌شوند، اما تمام بلوک‌های ایجاد شده توسط رله‌های منطبق با OFAC زمانی که تراکنش‌های ناسازگار به شبکه پخش می‌شوند، سانسور می‌شوند.

اگرچه مقررات OFAC اساساً سازمان‌های مستقر در ایالات متحده را هدف قرار می‌دهند، اعتبارسنجی‌های خارج از ایالات متحده باید اجرای رله‌های بدون سانسور را به نفع شبکه در نظر بگیرند.

مرتبط با: وزارت خزانه داری آمریکا کیف پول اتریوم مرتبط با کارتل را به دلیل «قاچاق غیرقانونی فنتانیل» تحریم کرد.

با توجه به کاهش انطباق اتریوم با OFAC، Grayscale تصمیم گرفته است که تمام حقوق مربوط به توکن های PoW Ethereum (ETHPoW) را لغو کند. اما اعلام شد که این تصمیم به دلیل کمبود نقدینگی در بازار بوده است. طبق اعلام رسمی:

بنابراین، امکان استفاده از حقوق خرید و فروش توکن‌های ETHPoW وجود ندارد و از طرف سهامداران تاریخ ثبت، Grayscale از حقوق این دارایی‌ها چشم پوشی می‌کند.

از سوی دیگر، برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، مانند گروه ETC، تلاش کرده‌اند تا محصولات اختصاصی قابل معامله EthereumPoW (ETP) را راه‌اندازی کنند.

مجله: ‘“هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید