CoinGecko: بخش LSDFi اتریوم از ژانویه در افزایش پس از Shapella تقریبا 60 برابر رشد کرده است.


ارزش کل قفل شده بخش LSDFi از ژانویه 5870 درصد افزایش یافته است زیرا دارندگان ETH به دنبال بازدهی بهتر هستند.

اکوسیستم تامین مالی مشتقات سهامداری مایع اتریوم (LSDFi) امسال شاهد افزایش رشد بوده است زیرا دارندگان اتر (ETH) ترجیح می‌دهند به جای نقد کردن، سهام خود را به اشتراک بگذارند.

اگرچه برداشت ETH با به‌روزرسانی اتریوم Shapella در آوریل 2023 امکان‌پذیر شد، گزارش LSDFi در 16 اکتبر از جمع‌آورنده داده‌های رمزنگاری CoinGecko نشان داد که صنعت از ژانویه 58.7 برابر رشد کرده است.

تا اوت 2023، پروتکل های LSD 43.7 درصد از کل 26.4 میلیون ETH سهام را تشکیل می دادند. لیدو تقریباً یک سوم از کل بازار سهام را در اختیار داشت.

آمار رشد بخش LSDFi نشان می‌دهد که دارندگان ETH ترجیح می‌دهند سهام را برای فرصت‌های بازگشت بهتر به جای نقد کردن دارایی‌های خود پس از برداشت، بازخرید کنند.

CoinGecko اشاره کرد که از زمانی که برداشت فعال شده است، صف خروج بیش از نیمی (55٪) در صفر و در 77٪ مواقع زیر 10 اعتبار سنجی باقی مانده است.

LSD ها پس از راه اندازی زنجیره Ethereum Beacon در دسامبر 2020 معرفی شدند تا دارندگان کوچکتر اتریوم را قادر به مشارکت در سهامداری و باز کردن نقدینگی کنند.

TVL چند زنجیره ای در 10 پروتکل برتر LSDFi. منبع: CoinGecko

بر اساس این گزارش، ارزش کل قفل شده در ده پروتکل اصلی LSDFi، بدون احتساب Lido، از ابتدای سال جاری به بیش از 900 میلیون دلار رسیده است.

مقدار کل قفل شده در پروتکل های LSDFi از ژانویه 2023 تا 5870 درصد افزایش یافته است. طبق گفته DefiLlama، در مقایسه، کل TVL مالی غیرمتمرکز حدود 8 درصد در مدت مشابه کاهش یافت.

میانگین بازده پروتکل های LSD از ژانویه 2022 تا کنون 4.4 درصد بوده است، اما این نرخ با افزایش مقدار ETH سهام کاهش می یابد.

طبق Beaconcha.in، در حال حاضر 27.6 میلیون ETH به ارزش تقریباً 43.4 میلیارد دلار وجود دارد.

مرتبط با: سرمایه گذاری مایع به عنوان یک تغییر دهنده بازی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ظاهر می شود

طی دو هفته گذشته، حامیان اتریوم از ظهور پلتفرم LSDFi Diva که به گفته آنها یک “حمله خون‌آشام” به لیدو انجام داده و با ارائه انگیزه‌های بالاتر، کاربران و نقدینگی را از لیدو دور کرده است، تحسین کرده‌اند.

Diva به سهامدارانی که ETH خود را قفل می کنند و ETH (stETH) که Lido برای divETH شرط می کند، جوایز رمزی ارائه می دهد. به گفته Divascan، از ابتدای اکتبر، TVL Diva با 650 درصد افزایش به 15386 stETH، به ارزش تقریبی 24 میلیون دلار رسیده است.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود




نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید