زمان «ترمز کشیدن» اتریوم و بازگشت به بیت کوین: گزارش K33


Vetle Lunde، تحلیلگر ارشد K33 گفت: «کشش گرانشی در ارزهای دیجیتال فعلاً روی BTC باقی مانده است.

عملکرد نسبتا ضعیف 9 صندوق جدید مبادلات آتی اتریوم (ETF) باعث شده است که تحلیلگران K33 Research خواستار بازگشت به بیت کوین (BTC) شوند.

تحلیلگران Anders Helseth و Vetle Lunde در گزارشی از بازار در 3 اکتبر گفتند که “زمان آن رسیده است که ETH را ترمز کنیم و به BTC برگردیم”، با حجم معاملات اولیه برای ETFهای آتی اتر تنها 0.2٪ از حجم معاملات ProShares را تشکیل می دهد. . ETF استراتژی بیت کوین (BITO) در اولین روز معاملاتی خود در اکتبر 2021 افزایش یافت.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که هیچ کس انتظار نداشت که حجم معاملات اولیه در ETFهای آتی اتر به ETFهای آتی بیت کوین نزدیک شود که در میانه بازار صعودی خروشان راه اندازی شدند، در حالی که اعداد ضعیف روز اول انتظارات را “با یک حاشیه قوی” از دست دادند.

معاملات روز اول ETFهای آتی ETH فقط 0.2٪ از آنچه ETFهای آتی BTC در سال 2021 انباشته بودند را تشکیل می داد. منبع: K33 Research

این عدم تمایل سازمانی برای ETF های اتر باعث شد که لوند از توصیه قبلی خود برای افزایش تخصیص ETH برای استفاده حداکثری از هیجان ETF عقب نشینی کند.

لوند نوشت: «راه‌اندازی ETF آتی ETH درس مهمی برای ارزیابی تأثیر دسترسی آسان‌تر به سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری برای سرمایه‌گذاران سنتی ارائه می‌دهد: افزایش دسترسی نهادی تنها در صورت وجود تقاضای سیری ناپذیر قابل توجه، فشار خرید ایجاد می‌کند.

“این مورد در حال حاضر برای ETH نیست.”

در بخش «پیشرفت بیشتر» گزارش، لوند توضیح داد که اکثریت قریب به اتفاق بازار کریپتو فاقد کاتالیزورهای قیمت کوتاه مدت معنی‌دار است و احتمالاً در آینده قابل پیش‌بینی به روند جانبی خود ادامه خواهد داد.

مرتبط با: بازار صعودی بیت کوین منتظر است تا ایالات متحده با «تندتر خرس» روبرو شود – آرتور هیز

به گفته لوند، این چشم‌انداز فقط برای بیت‌کوین که در ابتدای سال آینده مکان بالقوه‌ای برای تایید ETF دارد و رویداد نصف شدن آن، که در حال حاضر قرار است در اواسط آوریل برگزار شود، واقعاً مطلوب است.

کشش کریپتو در حال حاضر روی BTC باقی مانده است و افق رویداد امیدوارکننده همچنان از انباشت تهاجمی پشتیبانی می کند.

بن لایدلر، استراتژیست بازار جهانی در eToro، مسیر مشابهی را برای دارایی های کریپتو ترسیم کرد، البته با چشم انداز کمی نزولی.

لایدلر در نظرات ایمیلی به کوین تلگراف اشاره کرد که روندهای کلان فعلی یک محرک بالقوه برای قیمت دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین است.

لیدلر می‌نویسد: «فدرال رزرو و قیمت نفت در چند سال گذشته همواره تأثیرگذاران کلان قوی در بازار ارزهای دیجیتال بوده‌اند. در مرحله پایانی چرخه افزایش نرخ بهره، بازار به دنبال اخبار خوب بیشتری برای ادامه است، اما با افزایش مجدد قیمت نفت، این می‌تواند تأثیری خنک‌کننده بر احساسات داشته باشد.»

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید