روند زیان اتریوم و بیت کوین به 15 ماه می رسد – آیا قیمت ETH می تواند مسیر خود را معکوس کند؟


ETF بیت کوین و شایعات نصف شدن، تقاضا برای بیت کوین را نسبت به اتریوم در هفته های اخیر افزایش داده است.

قیمت توکن بومی اتریوم اتر (ETH) در برابر بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح 15 ماه گذشته و پایین ترین قیمت از زمان انتقال اتریوم به اثبات سهام (PoS) است.

آیا تا پایان سال 2023 به تضعیف ادامه خواهد داد؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نمودارها بیندازیم.

قیمت اتریوم در برابر بیت کوین به زیر سطح حمایت بحرانی می رسد

جفت ETH/BTC در اوایل این هفته به 0.056 BTC سقوط کرد. با انجام این کار، این جفت به زیر میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای؛ موج آبی) نزدیک به 0.058 بیت کوین کاهش یافته است که خطرات نزولی را تا سال 2023 افزایش می دهد.

EMA 200 هفته ای در طول تاریخ به عنوان یک سطح پشتیبانی قابل اعتماد برای گاوهای ETH/BTC عمل کرده است. به عنوان مثال، این جفت سه ماه پس از آزمایش پشتیبانی موج در جولای 2022، 75 درصد بهبود یافت. در مقابل، پس از از دست دادن همان حمایت در اکتبر 2020، بیش از 25 درصد کاهش یافت.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

ETH/BTC در سال 2023 پس از از دست دادن متحرک متحرک 200 هفته ای به عنوان پشتیبانی، با خطرات فروش مشابهی مواجه است. در این مورد، به نظر می رسد هدف نزولی بعدی در حدود خط 0.5 Fib در نزدیکی 0.051 BTC باشد که کاهشی تقریباً 9.5 درصدی نسبت به سطوح قیمت فعلی در سال 2023 دارد.

برعکس، اگر متحرک نمایی 200 هفته ای را به عنوان پشتیبانی عقب بکشد، قیمت ETH می تواند به سمت متحرک نمایی 50 هفته ای (موج قرمز) نزدیک به 0.065 بیت کوین بازگردد.

مورد گاو بیت کوین اتریوم را تحت الشعاع قرار داده است

ضعف مداوم اتریوم در برابر بیت کوین نیز در داده های جریان سرمایه سازمانی منعکس شده است.

به عنوان مثال، طبق گفته CoinShares، تا 6 اکتبر، صندوق های سرمایه گذاری ویژه بیت کوین از ابتدای سال 246 میلیون دلار برداشت کرده اند. از سوی دیگر، صندوق‌های اتریوم متحمل زیان سرمایه شدند و خروجی 104 میلیون دلاری در همین بازه زمانی رخ داد.

جریان خالص به صندوق های رمزنگاری (بر اساس دارایی). منبع: CoinShares

این اختلاف احتمالاً به دلیل افزایش شایعات در مورد تأیید بالقوه محصول قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده است.

کارشناسان تجارت استدلال می کنند که راه اندازی بیت کوین ETF نقطه ای 600 میلیارد دلار جذب خواهد کرد. علاوه بر این، نصف شدن چهارم بیت کوین در 24 آوریل 2024 نیز یک اثر معکوس بر بازار آلت کوین ایجاد می کند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به هدف جدید 25 هزار دلار می رسد زیرا روز تصمیم SEC باعث افزایش GBTC می شود

نصف کردن پاداش بلاک استخراج کنندگان بیت کوین را از 6.25 بیت کوین به 3125 بیت کوین کاهش می دهد. این یک مورد صعودی بر اساس سابقه تاریخی است که عرضه جدید را به نصف کاهش می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید