مدیر عامل لجر – برنامه های ETF روایت بیت کوین را یک شبه تغییر دادند


مدیر عامل Ledger می‌گوید که پول کلانی وارد ارزهای دیجیتال می‌شود، حتی اگر چند سال طول بکشد.

در طول 12 ماه گذشته، برخی از سرمایه گذاران راه سختی را آموخته اند که چرا باید رمزارز خود را به صورت آفلاین منتقل کنند. کسانی که بیت کوین (BTC) و آلت کوین ها را در صرافی های رمزنگاری مانند FTX نگه داشتند، گاهی اوقات برای همیشه کنترل دارایی های خود را از دست دادند. رویدادها زیر ضرب المثل معروف رمزنگاری خط قرمز کشیده اند: “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما”.

با این حال، ضرر FTX، سود سازنده کیف پول سخت افزاری لجر بود. ایان راجرز، مدیر ارشد تجربه این شرکت، به کوین تلگراف گفت: تشکیل پرونده ورشکستگی صرافی مستقر در باهاما در نوامبر 2022، لجر را “بزرگترین روز فروش ما تا کنون” ارائه کرد. “نوامبر بزرگترین ماه فروش ما در تاریخ بود.”

لجر مستقر در پاریس اخیراً در منحنی رشد قوی قرار داشته است، اما سال گذشته بدون بحث نبود. برای مثال، در ماه مه، این شرکت با راه‌اندازی سرویس ذخیره‌سازی عبارت‌های مخفی جدید به نام Ledger Recover، خشم صنعت را برانگیخت. با این حال، یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین تولیدکنندگان کیف پول رمزنگاری در جهان است.

کوین تلگراف اخیرا ما با راجرز و مدیر عامل لجر، پاسکال گوتیه در نیویورک ملاقات کردیم تا در مورد چشم انداز جدید ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، آخرین روندها در ذخیره سازی رمزنگاری، تفاوت در انجام تجارت در ایالات متحده و اروپا، از جمله موضوعات دیگر بحث کنیم.

کوین تلگراف: بسیاری فکر می کنند صنعت کریپتو/بلاک چین هنوز در بهترین حالت با مشکل مواجه است یا روندی جانبی دارد. اما آیا دلایلی برای شاد بودن حتی اینجا در ایالات متحده می بینید؟

پاسکال گوتیه: آنچه در سال 2023 اتفاق می افتد و به سختی قابل توجه است، تغییر لحن در مورد بیت کوین است. SEC وقتی [Securities and Exchange Commission] او اشاره کرد که بیت کوین یک ابزار مفید و/یا کالا است، نه یک امنیت [like other altcoins] – این باعث دو چیز شد: شرکت های بزرگی مانند BlackRock ETF های خود را راه اندازی کردند [exchange-traded fund] روند درخواست و روایت رسانه های بعدی در مورد بیت کوین تقریباً یک شبه تغییر کرد.

وقتی سال 2023 شروع شد، بیت کوین برای فروشندگان مواد مخدر، تروریست ها، بد برای سیاره زمین و ناگهان کاملاً حلال بود. بزرگترین موسسات مالی در ایالات متحده به طور ناگهانی شروع به ساخت بیت کوین کردند.

CT: آیا اجرای BlackRock از بازار نقدی بیت کوین ETF نقطه عطفی بود؟

PG: پول زیادی به ارزهای دیجیتال می رسد. اعلام کرد. ممکن است چند سال طول بکشد تا بالاخره بالاخره وارد بازار شود، اما اگر به Fidelity، BlackRock، Vanguard نگاه کنید…

سی تی: در مورد مقررات ایالات متحده چطور؟ آیا آنها هنوز مانع نیستند؟

PG: دولت بعدی سرنوشت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده را تعیین خواهد کرد. اگر بایدن در قدرت بماند، این دولت ممکن است به تهاجمی خود نسبت به ارزهای دیجیتال ادامه دهد. اگر شخص دیگری است، ببینیم چه می شود.

CT: بیایید در مورد دستگاه های ذخیره سازی آفلاین صحبت کنیم. مارک کوبان می گوید کیف پول های رمزنگاری در سال 2022 “مکث” هستند. آیا هدفی داشت؟

PG: بسیاری از اولین مشتریان ما [cold wallet] محصول برای “خرید و نگهداری”. شما یک نوت بوک می خرید [device]شما بیت کوین خود را در آن قرار می دهید و سپس آن را کنار می گذارید و فراموش می کنید. اما این چیزی نیست که ما در حال حاضر توصیه می کنیم.

اخیراً: رئیس سابق بازی‌های گوگل می‌گوید هوش مصنوعی ابزاری قدرتمند برای توسعه‌دهندگان بازی است تا گیم‌پلی را تغییر دهند

امروزه، می‌توانید کیف پول خود را به Web3 متصل کنید و از کلیدهای خصوصی خود برای انجام بسیاری از کارها از جمله خرید، فروش، معامله، و قرار دادن ارزهای دیجیتال و همچنین تعامل با DApps استفاده کنید. [decentralized applications] و حتی ثبت مالیات خود را.

CT: در مقیاس 1 تا 10، امروز کیف پول های سرد را از نظر تجربه کاربری (UX) در کجا قرار می دهید؟

PG: این سه برای صنعت است. شاید چهار برای لجر، ما در حال تلاش برای رسیدن به 10 هستیم. این صنعت از نظر UX و UI کارهای زیادی برای انجام دارد [user interface].

ایان راجرز: ترکیب سخت افزار و نرم افزار امروزی فقط مربوط به سخت افزار و نرم افزار نیست. این یک تجربه تمام عیار است.

به عنوان مثال، وقتی یک آیفون اپل می‌خرید، یک قطعه سخت‌افزار نمی‌خرید. شما در حال خرید تجربه اپل هستید. در نهایت، ما دوست داریم که برای لجر هم همینطور باشد. رویکرد ما ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن بدون به خطر انداختن امنیت یا نظارت شخصی است.

CT: مشکلات UX وجود دارد، با این حال، مانند 24 کلمه اصلی که برای بازیابی کلید خصوصی خود در صورت گم کردن دستگاه Ledger خود به آن نیاز دارید. برخی از کاربران تمام تلاش خود را برای حفظ این کلمات انجام دادند و حتی در صورت سوختن خانه‌شان آن‌ها را روی فولاد حک کردند. آیا این کمی افراطی به نظر نمی رسد؟

PG: داشتن چیزی شبیه صفحه فلزی در خانه کمی عقب مانده است. نه چندان قرن 21. اما ما راه حلی برای این موضوع پیدا کردیم.

گوتیه (مرکز) در کنفرانس فناوری Viva صحبت می کند. منبع: X

وقتی از محصول لجر استفاده می کنید، دستگاه لجر و یک کد پین دارید. شما همچنین 24 کلمه خواهید داشت که اساسا رمز عبور اصلی شما خواهد بود. شما باید این 24 کلمه را ایمن نگه دارید و تمام است این یک مانع بزرگ برای ورود بسیاری از مردم است. آنها با آن 24 کلمه به خودشان اعتماد ندارند. آنها برای جلوگیری از دست دادن اینها به خود اعتماد ندارند.

بنابراین ما سرویسی به نام Ledger Recover توسعه دادیم. [i.e., an optional paid subscription service provided by Coincover that is expected to launch in October] برای مقابله با آن این به شما امکان می دهد کلید خصوصی خود را به سه قسمت رمزگذاری شده تقسیم کنید و سپس آنها را به سه متولی مختلف ارسال کنید. آنها نمی توانند کاری انجام دهند [single] آهنگ رمزگذاری شده فقط شما می توانید در صورت لزوم 24 کلمه خود را دوباره کنار هم قرار دهید.

سی تی: آیا ما قبلاً چنین چیزی در مورد “بازیابی اجتماعی” نداریم؟ سپردن بازیابی کیف پول سرد خود را برای چند دوست یا “نگهبان” ارسال کنید؟

PG: درمان اجتماعی واقعا کارساز نیست. ما کاری شبیه به بازیابی اجتماعی انجام داده ایم – اما در مورد مشاغل [i.e., Ledger, Coincover and EscrowTech]. اگر می خواهید فرآیند بازیابی قطعات را آغاز کنید، باید شناسه خود را ارائه دهید.

سی تی: زمانی که برای اولین بار سرویس Ledger Recover را در ماه می اعلام کردید مورد انتقاد قرار گرفتید. بعد راه اندازی به تعویق افتاد در وسط “واکنش”. نگرانی های امنیتی وجود داشت. مردم گفتند که شرکتی که این سه قسمت را در اختیار دارد می تواند کلید خصوصی شما را بازسازی کند.

PG: هنوز آموزش های زیادی وجود دارد که باید انجام شود تا مردم بفهمند امنیت واقعا چگونه کار می کند. مردم گفتند [at that time] اگر شفاف‌تر بود و پذیرش آن آسان‌تر بود، می‌توانست محصول خوبی باشد. به همین دلیل است که ما در ماه مه آنطور که برنامه ریزی شده بود برای ساختن محصول «منبع باز» که چیزی را از منظر شفافیت، اگر نه از منظر امنیتی، به آن اضافه می کند، راه اندازی نشد.

سی تی: اما آیا سه متولی فرعی نمی توانستند همکاری کنند و کلید حریم خصوصی شما را، حداقل در تئوری، بازسازی کنند؟

PG: ممکن نیست. آنها ابزار لازم برای رمزگشایی و بازسازی آن را ندارند.

CT: با بازگشت به مدل کسب‌وکار لجر، آیا گاهی نگران این هستید که با ورود موسسات بزرگ مانند Fidelity Investments یا بانک‌هایی مانند BNY Mellon به فضای رمزنگاری، کاربران ممکن است رمزارز خود را در کنار آنها پارک کنند؟ اگر به آنها حمله شود، این سازمان های نظارتی عظیم آنها را دوباره گرد هم خواهند آورد. یا حداقل گاهی اوقات این فکر است.

PG: ما یک شرکت فناوری خالص هستیم. بنابراین وقتی فیدلیتی تصمیم گرفت به یک [retail] به‌عنوان یک متولی ارزهای دیجیتال، آنها احتمالاً نزد ما می‌آیند و بخشی از فناوری ما را می‌خرند تا پشته فناوری خود را بسازند.

CT: تجارت شما قاره های زیادی را در بر می گیرد. شما ساکن فرانسه هستید اما بیشتر دستگاه های خود را در ایالات متحده می فروشید. شما تجربه دست اولی در این دو محیط تجاری (ایالات متحده و اروپا) دارید. آیا در مورد کریپتو تفاوت قابل توجهی وجود دارد؟

PG: به طور کلی، اروپا تمایل به تنظیم بیش از حد یا تنظیم خیلی سریع دارد. گاهی اوقات مردم می گویند، اروپا وضوح دارد زیرا MiCA دارد [Markets in Crypto-Assets, the EU’s new crypto legislation]در ایالات متحده، عدم وضوح و تعداد زیادی از دعاوی وجود دارد.

اما نحوه تدوین این قانون در ایالات متحده کند و پر از دست انداز بوده است. تغییر قوانین در ایالات متحده نیاز به زمان دارد، اما زمانی که در نهایت تغییر رخ می دهد معمولاً برای بهتر شدن است.

مجله: 6 سوال برای JW Verret، استاد بلاک چین که پول را دنبال می کند

اگر به بزرگترین قهرمانان فناوری جهان نگاه کنید، آنها اکثرا آمریکایی یا چینی هستند. صفر اروپایی

سی تی: آیا مقررات سنگین را با کمبود نوآوری مرتبط می دانید؟

PG: به سختی می توان گفت که آیا آنها مستقیماً با هم مرتبط هستند یا خیر، اما اروپا همیشه از نظر مالیات و مقررات تأثیر زیادی داشته است.

ایان راجرز: به نظر من در ارتباط اینها شکی نیست. در LVMH [the French luxury goods conglomerate where Rogers served as chief digital officer for five years]ما با استارت آپ های زیادی کار کردیم. هر استارت‌آپ اروپایی می‌خواست قبل از بازگشت به اروپا، به ایالات متحده یا چین برسد تا «مقیاس کسب کند». اگر مبتدی باشید اروپا بازار خوبی نیست.

CT: اما آیا لجر در مورد آینده ارزهای دیجیتال و به طور کلی فناوری بلاک چین مثبت است؟

PG: لزوما همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. این مال ما بود [late] فرانسوا میتران، رئیس جمهور فرانسه گفت: «به آن زمان بدهید. اکنون چیزی در حال رخ دادن است و تنها آینده قادر خواهد بود آنچه را که در حال وقوع است روشن کند.


نویسنده: Andrew Singer

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید