ایلان ماسک در بحبوحه محاکمه برای اجبار شهادت در تحقیقات توییتر به SEC و DOJ حمله کرد.


ایلان ماسک ادعا می کند که SEC و DOJ از اختیارات نظارتی خود برای منافع شخصی و سیاسی برای مواجهه با مجازات های کیفری سوء استفاده کردند.

ایلان ماسک ساعاتی پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از ماسک به دلیل عدم شهادت وی در تحقیقات خود در مورد خرید 44 میلیارد دلاری توییتر (اکنون X) در اکتبر گذشته، خواستار “بازنگری گسترده” شد.

SEC در حال بررسی است که آیا خرید ماسک باعث ایجاد قوانین اوراق بهادار شده است یا خیر، و بایگانی تنظیم کننده در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا در 5 اکتبر با هدف مجبور کردن ماسک به تبعیت از احضاریه قبلی SEC است.

ماسک در یک پست X در همان روز پیشنهادی باید SEC و وزارت دادگستری ایالات متحده مورد بررسی قرار گیرند.

“بازنگری همه جانبه این نهادها به شدت مورد نیاز است و تشکیل کمیسیونی برای اقدام جنایی علیه کسانی که از اختیارات نظارتی خود برای منافع شخصی و سیاسی سوء استفاده می کنند.”

ماسک در پاسخ به پستی که در آن به تشریح اقدامات مختلفی که دولت آمریکا علیه شرکت‌های تحت رهبری ایلان ماسک انجام داده است، افزود: من نمی‌توانم منتظر این اتفاق باشم.

هنگامی که توسط یک

بر اساس این پرونده، کمیسیون SEC گفت که ماسک را در ماه مه 2023 احضار کرده و از او خواسته است تا در 15 سپتامبر در دفتر تنظیم کننده سانفرانسیسکو شهادت دهد. ماسک در ابتدا این را تایید کرد.

SEC گفت، دو روز پیش، ماسک “ناگهان” به SEC اطلاع داد که حاضر نخواهد شد و چندین “اعتراض جعلی” ارائه کرد.

رگولاتور گفت که “با حسن نیت” تلاش کرده است تا در مورد زمان و مکان جایگزین برای شهادت ماسک مذاکره کند، اما تلاش های آن با “رد کامل” ماسک مواجه شد.

SEC همچنین ادعا کرد که اعتراض ماسک فاقد مبنای قانونی است.

هیچ یک از ایرادات ماسک دارای اعتبار قانونی نیست و او هیچ عذر قانونی برای رعایت نکردن احضاریه SEC ندارد.

X یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای جامعه ارزهای دیجیتال است و یکی از موضوعات داغ بحث، رویکرد نظارتی SEC به صنعت کریپتو است.

مرتبط با: «اثر Elon» نشان می‌دهد که رهبران افکار چگونه بازار فین‌تک را شکل می‌دهند

ماسک در ماه‌های اخیر پس از دریافت مجوز فرستنده ارز از رگولاتور رود آیلند در اواخر آگوست، به دنبال راه‌هایی برای ادغام پرداخت‌های ارزهای دیجیتال در X بوده است.

ماسک در گذشته به شدت از SEC انتقاد کرده بود و قبلاً در مصاحبه ای با 60 Minutes در دسامبر 2018 موضع خود را در مورد تنظیم کننده شفاف اعلام کرد:

من به SEC احترام نمی گذارم. من به آنها احترام نمی گذارم.”

مجله: تالار شعله: پشیمانی پیتر مک کورمک در توییتر: “من می توانم احساس کنم که یک احمق هستم”
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید