ایلان ماسک می گوید X در ماه های آینده «کل دنیای مالی» را ارائه خواهد کرد


ایلان ماسک گزارش داد که با توجه به تغییر نام تجاری توییتر، کاربران می توانند انتظار داشته باشند که در ماه های آینده “کل دنیای مالی” خود را از طریق پلت فرم X مدیریت کنند.

ایلان ماسک به‌روزرسانی‌ای را برای کاربران منتشر کرده است که اطلاعات بیشتری در مورد تغییر نام توییتر به نام X دارد و می‌گوید این بخشی از یک برنامه بزرگتر برای گنجاندن خدمات مالی در این پلتفرم است.

در 25 جولای، ماسک توییت کرد که شرکت خود او، X Corp، توئیتر را به نام آزادی بیان و توسعه برنامه همه چیز، که به آن “X” نیز می‌گویند، خریداری کرده است. او اشاره کرد که در ماه‌های آینده، کاربران می‌توانند انتظار مدیریت «کل دنیای مالی» خود را در این پلتفرم داشته باشند.

او همچنین اشاره کرد که افزودن «ارتباطات جامع» به همراه خدمات مالی و پست‌های گسترده، با اخلاق اصلی توییتر مطابقت ندارد و بنابراین مستحق تغییر نام است.

رسماً، نام تجاری این پلتفرم شخصیت پرنده آبی خود را از دست داد و در 24 جولای 2023 به نماد “X” تغییر یافت.

ماسک در مصاحبه‌ای گفت که اگر X به درستی اجرا شود، این پتانسیل را دارد که نیمی از سیستم مالی جهانی را با برنامه‌های بانکی، پرداخت‌ها و موارد دیگر محاصره کند. برخی پتانسیل برنامه X را با WeChat چین مقایسه می کنند.

قبل از آگاهی عمومی از تغییر نام توییتر، ماسک از زمان خرید این پلتفرم به قیمت 44 میلیارد دلار در اکتبر 2022، از ادغام خدمات مالی در این پلتفرم حمایت کرده است.

در ماه آوریل، توییتر برای مدت کوتاهی لوگوی خود را به Doge تغییر داد و باعث شد که memecoin (DOGE) در یک ساعت پس از نمایش کوتاه 20 درصد افزایش یابد.

چند هفته بعد، CNBC گزارش داد که توییتر، با همکاری پلتفرم فین‌تک eToro، ویژگی جدیدی را معرفی خواهد کرد که به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال و سهام را در این پلتفرم معامله کنند.

مرتبط با: TikTok ویژگی پست‌های متنی را برای رقیب توییتر و Threads راه‌اندازی می‌کند

مدت کوتاهی پس از تغییر نام تجاری، کاربران متوجه نماد (DOGE) شدند که به نمایه ماسک اضافه شد و شایعاتی را در مورد ادغام بالقوه Dogecoin برای پرداخت‌ها بر روی پلتفرم در میان جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

علیرغم مشارکت مستمر ماسک با جامعه ارزهای دیجیتال با حمایت او از memecoin، توییتر کریپتو واکنش‌های متفاوتی به تغییر نام تجاری این پلتفرم داشته است.

برخی از افراد جامعه این تصمیم را «دیوانه‌کننده» خواندند و گفتند که همچنان این پلتفرم را با نام قدیمی‌اش صدا می‌کنند، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد کردند که نام توییتر حفظ شود و از X به عنوان کیف پول برای پلتفرم استفاده شود.

مجله: تعیین حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *