ایلان ماسک و مارک کوبان در برابر استراتژی های آزمایشی SEC با هم متحد می شوند


زمینه این چالش حقوقی حول محور SEC علیه جارکزی است که در آن جورج جارکزی ادعا کرد که حقوق متمم هفتم او نقض شده است.

ایلان ماسک، مارک کوبان و دیگران یک گزارش مشترک به دادگاه عالی ارائه کردند. جایی که آنها در مورد رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای انجام دادرسی داخلی بدون دخالت هیئت منصفه ابراز نگرانی کردند.

مارک کوبان، سرمایه گذار میلیاردر ارزهای دیجیتال و مدافع DeFi، که به طور فعال در فضای ارزهای دیجیتال مشارکت دارد، و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، که اخیرا توییتر را به نام X تغییر نام داد و باعث ایجاد نفوذ و جنجال در رمزارزها شد، گفت که این اقدامات اداری برای افرادی است که با اتهامات SEC مواجه هستند. نتایج متفاوت در نتیجه، این رویکرد نگرانی‌هایی را به‌ویژه با توجه به نقض احتمالی قانون اصلاحیه هفتم برای محاکمه هیئت منصفه ایجاد کرده است.

زمینه این نبرد حقوقی حول محور SEC علیه جارکزی است. در این مورد خاص، جورج جارکزی مدعی است که حقوق متمم هفتم او نقض شده است. او استدلال می کند که روند محاکمه داخلی کمیسیون SEC، که فاقد هیئت منصفه است و توسط یک قاضی حقوق اداری منصوب شده توسط کمیسیون نظارت می شود، با این حقوق در تعارض است. این به طور مؤثر منجر به انجام یک واحد واحد می شود که نقش قاضی، هیئت منصفه و جلاد را ایفا می کند.

اسکرین شات Amicus Brief منبع: ICAN Act

ماسک و کوبان به تغییر قابل توجهی در رویکرد SEC بین سال‌های 2013 و 2014 اشاره کردند. آنها مشاهده کردند که SEC شروع به رسیدگی به پرونده های بیشتری در داخل کشور کرد تا در دادگاه های فدرال. این تغییر به دنبال یک سری پرونده های ناموفق معاملات داخلی که در مقابل هیئت منصفه محاکمه شدند، رخ داد.

ماسک با سومین دعوای حقوقی بزرگ خود با تنظیم کننده مالی مواجه است. این به دنبال موارد قبلی در سال 2018 و 2019 است. در حال حاضر، رگولاتور در حال بررسی دخالت یک دادگاه فدرال برای درخواست شهادت از ماسک در مورد خرید توییتر با تمرکز ویژه بر اظهارات عمومی وی در مورد این معامله است. در سوابق حقوقی

مرتبط با: ایلان ماسک در حال آزمایش هزینه ثبت نام 1 دلاری برای کاربران جدید X در نیوزلند و فیلیپین است.

با این حال، ماسک و کوبا موضع مصمم خود را حفظ می کنند. آنها از قضات می خواهند که از تصمیم حوزه پنجم حمایت کنند. نمایندگان قانونی آن استدلال می کنند که انتخاب اقدامات اداری به جای هیئت منصفه دادگاه فدرال مغایر با مأموریت اعلام شده SEC است. علاوه بر این، چنین تصمیماتی ممکن است تأثیر منفی بر سرمایه گذاران و بازارهایی داشته باشد که SEC متعهد به محافظت از آنها است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید