ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید برای “درک جهان” راه اندازی کرد


این شرکت نوشت: «هدف xAI درک ماهیت واقعی جهان است.

ایلان ماسک، تاجر آمریکایی، شرکت جدیدی به نام “xAI” را برای درک “ماهیت واقعی جهان” تاسیس کرد.

بر اساس اعلامیه 12 جولای، xAI با توییتر، تسلا و سایر شرکت‌های تحت مالکیت ماسک همکاری نزدیکی خواهد داشت تا “پیشرفت در راستای ماموریت خود” داشته باشد. این شرکت گفت که به طور فعال مهندسین و محققان با تجربه را از منطقه خلیج سانفرانسیسکو برای پیوستن به کادر فنی خود استخدام می کند. این شرکت همچنین دن هندریکس، مدیر مرکز ایمنی هوش مصنوعی را به عنوان مشاور معرفی کرده است. توسعه دهندگان نوشتند:

ما قبلاً در DeepMind، OpenAI، Google Research، Microsoft Research، Tesla و دانشگاه تورنتو کار کرده‌ایم. ما به طور جمعی در برخی از پرکاربردترین روش‌ها در این زمینه مشارکت کرده‌ایم، به ویژه بهینه‌ساز Adam، Batch Normalization. عادی سازی لایه، و کشف نمونه های متخاصم.”

تیم xAI همچنین روی پیشرفت‌های قبلی مانند AlphaStar، AlphaCode، Inception، Minerva، GPT-3.5 و GPT-4 کار کرده است. یک گفتگوی فضایی توییتر برای این ابتکار در 14 جولای برنامه ریزی شده است.

کوین تلگراف در 17 آوریل گزارش داد که ماسک در حال توسعه یک رقیب ChatGPT به نام “TruthGPT” است، یک مدل زبان اصلی (LLM) که او می گوید برای کشف “اسرار جهان” آموزش خواهد دید. به گفته ماسک، TruthGPT همچنین برای مقابله با تعصبات “چپ” در صنعت طراحی شده است و ادعا می کند که ChatGPT “توسط کارشناسان چپ برنامه ریزی شده است که چت بات ها را برای دروغ گفتن آموزش می دهند.”

در 6 ژوئیه، ماسک خواستار نظارت بیشتر نظارتی بر هوش مصنوعی شد و ادعا کرد که این فناوری می تواند در آینده “باهوش تر از همه انسان ها در همه چیز” باشد. او همچنین گفت که دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی مانند ماشین‌های خودران و روبات‌ها «تغییر عمیق» را در جهان به ارمغان خواهند آورد.

مجله: آیا می خواهید 500٪ تخفیف در مورد سهام ChatGPT دریافت کنید؟ بارد به چپ متمایل شده است، 100 میلیون دلار memecoin هوش مصنوعی
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *