ایلان ماسک در حال پخش است، آمازون با Immutable همکاری می کند، پیش نمایش MetalCore: Web3 Gamer


ویژگی جدید بازی X یک پرسش و پاسخ انحصاری با Ella Qiang از آزمایشگاه Cronos، شریک غول ابری Immutable است.

آیا ایلان ماسک ناشر است؟

سایت رسانه های اجتماعی ایلان ماسک، صاحب X در این پخش بازی کرد که در زمان نوشتن این مقاله بیش از 42 میلیون بازدید داشت. این جدیدترین بازی بلیزارد اینترتینمنت است و به سوالات بینندگان پاسخ می دهد.

پخش به عنوان آزمایشی از ویژگی پخش جدید X انجام شد. ماسک می‌خواست ببیند که آیا صدا عادی است، آیا تصویر بسیار خوب به نظر می‌رسد و آیا نظرات کار می‌کنند یا خیر. نتیجه موفقیت آمیز بود و جریان بدون وقفه یا اعوجاج انجام شد.

تمایل ماسک برای تبدیل X به یک برنامه فوق العاده بر کسی پوشیده نیست، و این حرکت تنها یک آجر دیگر در دیوار همه چیزهایی است که برنامه قصد ارائه آن را دارد. ماسک در مورد جایگاه X در میان سایر برنامه‌های استریم مانند Kick و Twitch اظهار نظر کرد:

من فکر می‌کنم تمرین‌های بسیار تخصصی احتمالاً از بسیاری جهات بهتر از ما خواهند بود، اما می‌دانید که ما ممکن است بهترین تمرین عمومی باشیم. من فکر می کنم ارزش دارد که یک برنامه اصلی برای کشف و تعامل با بیشترین تعداد افراد در جهان باشد.

در پایان استریم، او بدون گفتن کلمه ای در مورد کریپتو به سوالات بینندگان پاسخ داد و از ویژگی استریم برای Xbox و PS5 خبر داد.

استفاده از NFT برای ایجاد یک جامعه بازی Web3

NFT ها سفر بسیار زیادی را پشت سر گذاشته اند، از تصاویر میمون های عجیب و غریب در بلاک چین تا مرحله بعدی در تکامل هنر. در حالی که از اوایل سال 2022 به سختی می توان آن را یک بازار در حال ظهور نامید، اما اکوسیستم NFT در یک وضعیت دائمی فراز و نشیب بوده است زیرا موارد استفاده جدید ظاهر می شود و موارد قدیمی دیگر امکان پذیر نیست.

گزارش DappRadar نشان می‌دهد که کیف پول‌های فعال روزانه برای بخش NFT سهم بزرگی از بازی را در سه‌ماهه سوم به خود اختصاص داده‌اند و فعالیت خود را دو برابر کرده و از تنها ۷ درصد در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به ۱۲ درصد از کل اکوسیستم بلاک‌چین رسیده‌اند.

رویداد NFT در بلاک چین (DappRadar)

علاوه بر اینکه NFTها تصاویر جالب یا آثار هنری پیکسلی هستند، ممکن است پتانسیل را به عنوان یک ابزار تعامل برای جوامع Web3 نشان دهند. Cronos Labs، یک شتاب دهنده راه اندازی Web3 که توسط صرافی کریپتو Crypto.com پشتیبانی می شود، به لطف مجموعه NFT Crypto.com که با مشارکت برندهای جهانی منتشر شده است، با NFT و بازی های Web3 غریبه نیست.

الا کیانگ، رئیس اکوسیستم در آزمایشگاه‌های کرونوس، به مجله گفت که شروع یک جامعه از صفر در بازی‌های بلاک چین بسیار دشوار است. اما داشتن یک مجموعه NFT همچنین به این معنی است که شما یک جامعه درگیر کننده از صاحبان NFT دارید، که شروعی عالی برای ایجاد یک انجمن برای یک بازی است.

به همین دلیل است که برخی از بازی‌های موفق Cronos مجموعه NFT را راه‌اندازی کردند و جامعه خود را از آنجا ساختند.

کیانگ می‌گوید بازی‌های رمزنگاری دو مسیر اصلی دارد: اولی مسیر Web3 است که با مجموعه NFT شروع می‌شود تا یک جامعه جذاب ایجاد کند. سپس جامعه مشتاق جمع آوری می شود و می خواهد مزایای بیشتری از این NFT ها ببیند.

راه دوم شامل IP های تعبیه شده Web2 و پایگاه کاربر تعبیه شده آنها است. در برخی مواقع استودیو ممکن است بخواهد برخی از عناصر Web3 را به IP خود اضافه کند. Cronos Labs به تعدادی از استودیوهای بازی موبایل کمک می کند تا اجزای Web3 را در بازی های سنتی بگنجانند.

این برای آنها کاملاً چالش برانگیز است. این مانند ترکیب NFT ها در یک بازی قدیمی یا ایجاد یک توکن در بازی نیست، بسیار پیچیده تر از این است.

در چنین مواردی، واکنش بازیکنان Web2 ممکن است آن چیزی نباشد که استودیو انتظار داشت. به گفته Qiang، آنها ممکن است از ایده NFT ها یا توکن ها در بازی مورد علاقه خود خوششان نیاید.

همچنین بخوانید
امکانات

کارشناسان می خواهند روح انسان را به هوش مصنوعی بدهند تا همه ما را نکشند

امکانات

بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های Net Zero

ارائه همچنین نقش مهمی در میزان پذیرش جامعه دارد. Zynga، یکی از معتبرترین ناشران بازی های موبایل، اخیراً پلتفرم بازی Web3 و IP Transmedia خود را با مجموعه NFT معرفی کرده است. اگرچه بازیکنان سنتی اکثریت پایگاه کاربران Zyngas را تشکیل می دهند، Zyngas Sugartown Oras به سرعت به محبوب ترین مجموعه NFT در بازار NFT OpenSea تبدیل شده است.

آمازون با شرکت بازی سازی Web3 همکاری می کند

پلتفرم بازی Web3 Immutable شراکت خود را با غول صنعت وب خدمات آمازون برای گسترش فرصت ها برای توسعه دهندگان بازی اعلام کرد. AWS Immutable را به برنامه شتاب دهنده مستقل فروشندگان نرم افزار (ISV) خود اضافه کرد، جایی که شرکت ها راه حل های نرم افزاری را ارائه می دهند که روی AWS اجرا می شوند یا با آن ادغام می شوند.

این قرارداد به Immutable اجازه می دهد تا به استودیوهای بازی تا 100000 دلار اعتبار ابری AWS برای پوشش هزینه های آموزش، پشتیبانی فنی و خدمات ابری از طریق AWS Activate ارائه دهد.

جان کرنی، رئیس استارت‌آپ‌های AWS استرالیا و نیوزلند، درباره تأثیر AWS بر توسعه Immutables گفت:

AWS با راه‌اندازی استودیوهای بازی‌سازی جدید و ارائه منابع از طریق برنامه راه‌اندازی شاخص AWS Activate و برنامه شتاب دهنده ISV AWS، به توسعه Immutables دامن می‌زند، که به آنها ابزارهایی برای تسریع راه‌اندازی جهانی خود می‌دهد.

Immutable برای آمازون غریبه نیست، زیرا این پلتفرم با Amazon EventBridge و AWS Lambda ساخته شده است، سرویس‌های بدون سرور که به Immutable اجازه می‌دهند از رویدادها برای اتصال اجزای برنامه و مقیاس‌بندی سریع آنها استفاده کند.

مایکل پاول، رهبر غیرقابل تغییر بازاریابی محصول، به نگرانی‌های ناب‌کاران بلاک چین پرداخت و اظهار داشت که بازی‌ها بر روی پلتفرم‌های متمرکز ساخته می‌شوند و ایجاد تعادل بین تمرکززدایی و توسعه عملی بازی حیاتی است.

ربات‌های روی بلاک چین: رویکرد داغ MetalCore

بازی اکشن آنلاین رایگان و چندنفره آینده به بازیکنان اجازه می‌دهد تا یک میدان جنگ پر هرج و مرج را با گیم‌پلی شبیه به سبک امضای Star Wars: Battlefront و Battlefield تجربه کنند. MetalCore با ترکیب نبرد پیاده نظام با نبرد وسایل نقلیه، مجموعه‌ای چشمگیر از ماشین‌های قدرتمند، تانک‌های زرهی و جت‌های بلند پرواز را ارائه می‌کند که بازیکنان می‌توانند آزادانه آنها را فرماندهی کنند.

MetalCore دارای هشت کلاس با ویژگی ها و تخصص های مختلف است: پیاده نظام سبک، پیاده نظام سنگین، پیاده نظام فوق سنگین، مهندس، پزشکی، نقطه نقطه، تک تیرانداز و خلبان. بازیکنان می توانند بین اول شخص و سوم شخص جابجا شوند و در حالت های بازی بازیکن در مقابل بازیکن و بازیکن در مقابل محیط شرکت کنند.

گرافیک خیره کننده و با کیفیت AAA به نظر می رسد و دلیل خوبی دارد. تیم متال‌کور متشکل از کهنه‌کاران صنعت با تجربه قبلی در بازی‌های AAA، از جمله Fortnite، The Walking Dead، Gears of War 3 و Mortal Kombat است. این بازی همچنین دارای طرح‌ها و تصاویر افرادی است که روی فیلم‌های معروف هالیوود مانند Avengers، Star Wars و Star Trek کار کرده‌اند.

دو استودیو Studio 369 و Umbrella Network روی این بازی کار می کنند. استودیو 369 بیشتر تولید واقعی بازی را در Unreal Engine انجام می دهد، در حالی که شبکه Umbrella تجربه Web3 در توسعه بلاک چین و مدیریت داده را به ارمغان می آورد.

نماد FAB درون بازی MetalCores را می توان آزادانه تبدیل کرد و در صرافی ها معامله کرد و به بازیکنان این امکان را می دهد تا وسایل نقلیه ای مانند هواپیما، جنگنده، جت های جنگنده و بمب افکن را خریداری و سفارشی کنند. بازیکنان می توانند با این وسایل نقلیه بجنگند یا انتخاب کنند که آنها را هدیه کنند، تجارت کنند یا اجاره کنند.

همه چیز از زمین و گاراژ گرفته تا تجهیزات سفارشی، ماشین‌های جنگی، خلبان‌ها و ارزهای درون بازی به عنوان NFT در MetalCore نشان داده می‌شود. استفاده از NFT به بازیکنان این امکان را می دهد که واقعاً دارایی های خود را داشته باشند. سلاح‌های کمیاب، لوازم آرایشی و پوست را می‌توان به‌عنوان NFT خریداری کرد که در بازار آزاد قابل معامله هستند.

هنر تبلیغاتی توسط MetalCore. (هسته ی فلزی)

بازی مبارزه مکانیزه به طور پیوسته با شرکت‌های قدرتمندی از جمله پلتفرم بازی مبتنی بر Web3 مبتنی بر اتریوم Immutable و Epic Games، دومین توزیع‌کننده بازی‌های دیجیتالی مورد علاقه جامعه بازی، همکاری می‌کند.

MetalCore عالی به نظر می رسد و این دقیقاً همان چیزی است که یک بازی Web3 به آن نیاز دارد. اگر به وعده های خود عمل کند، بالاخره می توانیم یک محصول خوب و سرگرم کننده در بازی های Web3 داشته باشیم.

Web3 چیزی بیش از یک زمین بازی است

Animoca Brands با Drecom همکاری می کند تا از گسترش بازی های ژاپنی Web3 پشتیبانی کند.

استریمر Twitch Dr Disrespect تریلر جدیدی از Deadrop، بازی استخراج Web3 که توسط استودیوی بازی سازی Midnight Society ساخته شده است، به اشتراک گذاشته است.

سازنده Bored Ape Yuga Labs در حال سرمایه گذاری در شرکت محاسبات فضایی Hadean است تا متاورس Otherside با مضمون BAYC خود را تقویت کند.

Sandbox اعلام کرد که با T&B Media Global، یک شرکت توسعه IP مستقر در تایلند، برای راه اندازی تجربیات مجازی جدید شریک شده است.

Aavegotchis مانند آن در 25 اکتبر به Sandbox می‌آید.
نویسنده: Erhan Kahraman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید