ایلان ماسک مارک زاکربرگ را به تقلب متهم کرد: توییتر در مقابل.


الکس اسپیرو، وکیل توییتر، نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا ارسال کرد و تهدید کرد که علیه اپلیکیشن «کپی‌کت» این شرکت به نام Threads اقدام قانونی خواهد کرد.

ایلان ماسک، رئیس توییتر، در پستی در رسانه‌های اجتماعی مدعی شد که متا در مورد انتشار Threads، یک شبکه اجتماعی مبتنی بر متن مشابه توییتر، «تقلب» می‌کند.

در حالی که ماسک نوشت که در رقابت خوب است، او همچنین به صراحت گفت که تقلب را تحمل نخواهد کرد. اظهارات این میلیاردر پس از آن بیان شد که الکس اسپیرو، وکیل توییتر، نامه ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا ارسال کرد و تهدید کرد که اقدام قانونی خواهد کرد.

در 5 ژوئیه، اسپیرو در نامه نوشت که توییتر قصد دارد “حقوق مالکیت معنوی خود را به شدت اعمال کند.” این شرکت همچنین از متا خواست فوراً استفاده از اسرار تجاری توییتر را متوقف کند.

طبق نامه اسپیرو، متا کارمندان سابق توییتر را استخدام کرد که به اطلاعات محرمانه از جمله اسرار تجاری توییتر دسترسی داشتند. اسپیرو نوشت که متا به این کارمندان دستور داد تا اپلیکیشنی به نام Threads توسعه دهند و ادعا کرد که این شرکت از اسرار تجاری و مالکیت معنوی توییتر برای سرعت بخشیدن به توسعه اپلیکیشن رقیب استفاده می کند.

علاوه بر این، اسپیرو تاکید کرد که این نامه به عنوان یک اطلاعیه رسمی به متا برای محافظت از تمام اسناد مربوط به اختلاف بین توییتر و متا و همچنین کارکنان سابق توییتر که متا در حال حاضر استخدام می کند، عمل می کند.

مرتبط با: کریپتو توییتر به دلیل کاهش سقف نرخ، در معرض دید گوگل قرار نخواهد گرفت

اسپیرو همچنین خاطرنشان کرد که متا مجاز به اسکن یا حذف فالوورهای توییتر یا دنبال کردن داده ها نیست. این وکیل نوشت که این کار به هر دلیلی بدون رضایت قبلی شرکت ممنوع است.

در 5 جولای، Threads، شبکه اجتماعی جدید مبتنی بر متن متا، در 100 کشور راه اندازی شد. این برنامه چند روز پس از شکست توییتر راه اندازی شد، جایی که پلتفرم اجتماعی به طور موقت تعداد پست هایی را که کاربران می توانند بخوانند محدود کرد.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه درمان کنیم؟
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *