الیزابت وارن از حماس به عنوان قربانی جدید در جنگ کریپتو استفاده می کند


الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست، از ادعاهای هیجان انگیز در مورد استفاده حماس از رمزارز استفاده می کند. متاسفانه این ادعاها تا حد زیادی نادرست است.

سناتور ماساچوست، الیزابت وارن، دوباره در حال حاضر است. وارن از حمله حماس به اسرائیل برای دامن زدن به جنگ خود علیه ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند و رسانه‌های اصلی از جمله دویچه وله آلمان تیترهای هیجان‌انگیزی مانند «چگونه ارزهای دیجیتال به حمله تروریستی حماس دامن زدند» منتشر می‌کنند.

نقش کریپتو در این درگیری در 10 اکتبر مشخص شد، زمانی که پلیس اسرائیل حساب‌های رمزنگاری مورد استفاده برای کمک‌های مالی به حماس را مسدود کرد. این اولین بار نبود در سال 2021، سازمان مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل (NBCTF) کیف پول های رمزنگاری مرتبط با کمپین جمع آوری کمک های مالی حماس را توقیف کرد.

در حالی که بایننس “نزدیک با مقامات بین المللی ضد تروریسم” در مورد توقیف کار می کرد، وارن رهبری گروهی متشکل از بیش از 100 قانونگذار آمریکایی را در ارسال نامه ای به دولت بایدن برای سرکوب کیف پول های رمزنگاری شده توسط حماس و وابستگان آن به دولت بایدن تشویق کرد. تلاش نسبی سازمان برای افزایش ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای جمع‌آوری سرمایه.

در این نامه آمده است: «کنگره و این دولت باید قبل از استفاده از ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی فاجعه‌ای دیگر، اقدامات جدی را برای مقابله همه جانبه با خطرات تأمین مالی غیرقانونی انجام دهند».

قانونگذاران از دولت بایدن خواستند تا تخمینی درباره ارزش دارایی های رمزنگاری شده باقی مانده در کیف پول های تحت کنترل حماس، میزان تامین مالی عملیات حماس از طریق رمزارزها و اطلاعاتی که در مورد بازیگرانی که انتقال ارزهای دیجیتال به حماس را تسهیل می کنند ارائه دهد. از حماس و دیگر گروه های شبه نظامی.

وزارت خزانه داری ایالات متحده در 18 اکتبر کارگزار رمزارز مستقر در غزه را با نام «Buy Cash and Money Transfer Company (Buy Cash)» تحریم کرد و فاش کرد که برای یک تراکنش بسیار بزرگ 2000 دلاری بیت کوین استفاده شده است. دلار برای تامین مالی حماس استفاده شد. یک کیف پول تایید شده 16 دلار در آن بود.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «ما به برداشتن همه اقدامات لازم برای مختل کردن توانایی تروریست های حماس برای جمع آوری و استفاده از بودجه برای ارتکاب جنایات و وحشت مردم اسرائیل ادامه خواهیم داد». این شامل اجرای تحریم ها و هماهنگی با متحدان و شرکا برای ردیابی، مسدود کردن و توقیف هر گونه دارایی مرتبط با حماس در حوزه قضایی آنها می شود.

استفاده تروریست ها از ارزهای دیجیتال به طرز چشمگیری اغراق آمیز است. دلار همچنان ابزار اصلی پولشویان است و ارزهای دیجیتال نقش نسبتاً کمی ایفا می کنند. چرا تروریست ها وقتی تراکنش هایشان قابل ردیابی است از بلاک چین استفاده می کنند؟ فراتر از آن، تروریست‌ها به محض اینکه توانایی جذب کمک‌های مالی از جامعه بین‌المللی را داشته باشند، احتمالاً نیاز چندانی به رمزنگاری ندارند. گزارش شده است که حماس خطوط لوله آب با بودجه اتحادیه اروپا را به موشک های دست ساز تبدیل کرده است، در حالی که سازمان ملل بین سال های 2014 تا 2020 حدود 4.5 میلیارد دلار در غزه هزینه کرده است. این شامل 600 میلیون دلار تنها در سال 2020 است.

ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic.co در گزارشی در این ماه پیشنهاد کرد که حماس در طول حمله، ارز دیجیتال دریافت کرده است. با این حال، حماس از رمزنگاری به عنوان منبع اصلی تامین مالی خود استفاده نکرد. در عوض او ترجیح داد از سیستم بانکی، مشاغل خدمات پولی و نقل و انتقالات غیررسمی “حواله” استفاده کند. این شبکه مالی جهانی کمک های مالی را از موسسات خیریه و کشورهای دوست به حماس ارسال می کند. حماس در سال 2019 شروع به جستجوی عمومی وجوه رمزنگاری از طریق کانال تلگرام خود کرد. این گروه اکنون از پردازشگرهای پرداخت برای ایجاد آدرس های رمزنگاری و مخفی کردن کیف پول های ارزهای دیجیتال استفاده می کند.

با توجه به روش‌های متنوعی که این سازمان‌ها برای جمع‌آوری سرمایه انجام می‌دهند، عمده تلاش‌های ضدتروریسم نباید بر استفاده تروریستی از ارزهای دیجیتال متمرکز شود. حماس یا سایر سازمان های تروریستی یک روش واحد مالی ندارند. یایا فانوسی، تحلیلگر سابق سیا، که اکنون یکی از همکاران ارشد مرکز امنیت جدید آمریکاست، در مصاحبه ای با CNN گفت: آنها فرصت طلب و سازگار هستند. ”

با توجه به ماهیت شفاف ارزهای دیجیتال، ثابت شده است که استفاده حماس از رمزنگاری پنهانی نیست، همانطور که مسدود کردن رمزارز اخیر به وضوح نشان می دهد. هنگامی که حماس از رمزارز استفاده می کند، معمولاً کمک های مالی اندک دلاری دریافت می کند. این در نهایت نشان دهنده بخش کوچکی از بودجه سالانه 300 میلیون دلاری سازمان است. اگر بگوییم که استفاده تروریستی از ارزهای دیجیتال در مقایسه با وجوه فیات که از طریق این سازمان‌ها در گردش است، یک تهدید معتبر است، بی‌معقول است.

به نظر می رسد که پروژه ضد حیوان خانگی وارن برای مبارزه با کریپتو یک شاه ماهی قرمز است که در نهایت حواس را از گفتگوهای سازنده تر در مورد چگونگی جمع آوری سرمایه سازمان های تروریستی از طریق سیستم مالی سنتی منحرف می کند.

کادان استادلمن یک توسعه دهنده بلاک چین و مدیر ارشد فناوری پلتفرم کومودو است. او در سال 2011 از دانشگاه وین در رشته فناوری اطلاعات فارغ التحصیل شد و سپس به انستیتوی فناوری برلین رفت تا در رشته انفورماتیک فنی و محاسبات علمی تحصیل کند. او در سال 2016 به تیم کومودو پیوست.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kadan Stadelmann

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید