توسعه دهندگان اکوسیستم بیت کوین را به شبکه Cosmos می آورند


nBTC در بیش از 50 زنجیره برنامه متصل به Cosmos IBC در دسترس خواهد بود.

Osmosis، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در Cosmos، همراه با Nomic و Kujira، بیت کوین (BTC) را به پروتکل ارتباط بین بلاک چینی (IBC) همنام خود خواهد آورد.

طبق اعلامیه ای که در 3 اکتبر در کنفرانس Cosmoverse 2023 منتشر شد، کاربران می توانند در ازای دریافت 1.5 درصد از ارزش تراکنش، بیت کوین را از طریق پل Nomic Osmosis به شبکه Cosmos منتقل کنند. سپس کاربران نومیک بیت کوین همتا به همتا (nBTC) را دریافت می کنند که یک توکن سازگار با IBC است که توسط Nomic Chain صادر شده است. NBTC را می توان خرید، فروخت و برای تامین نقدینگی در اسموز استفاده کرد. آنها همچنین می توانند در بیش از 50 زنجیره کاربردی متصل به Cosmos استفاده شوند.

nBTC Interchain Upgrade در 27 اکتبر منتشر خواهد شد و انتظار می رود در 30 اکتبر فعال شود. از طریق مشارکت جداگانه با پروتکل مالی غیرمتمرکز Kujira، کاربران می توانند بیت کوین را به آدرس کیف پول Sonar ارسال کرده و nBTC خود را حفظ کنند. همان emotes seed می تواند کیف پول BTC و nBTC کاربران را بازیابی کند. nBTC همچنین می تواند به عنوان وثیقه برای ضرب استیبل کوین بومی کوجیرا، USK، و برای استقراض و وام در اکوسیستم استفاده شود. علاوه بر این، کاربران می توانند برای وثیقه nBTC منحل شده پیشنهاد دهند.

توسعه‌دهندگان Nomic می‌گویند که در مراحل اولیه راه‌اندازی nBTC، برای پل زنجیره‌ای متقابل، سقف سختی 21 بیت‌کوین وجود خواهد داشت. توسعه دهندگان نوشتند: “هنگامی که پل به محدودیت ظرفیت خود برسد، برنامه ها نمی توانند آدرس های سپرده ایجاد کنند و کاربران نمی توانند BTC بیشتری واریز کنند. این پارامتر توسط مدیریت Nomic DAO در یک ارتقاء آتی کنترل می شود.”

مجله: رویکرد طرفداران محور خواننده Vérité به Web3، NFT های موسیقی و ایجاد جامعه
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید