مقامات بانک مرکزی اروپا به “مرحله آماده سازی” برای یورو دیجیتال منتقل شدند


اگرچه انتشار یورو دیجیتال قطعی نیست، مقامات بانک مرکزی اروپا در حال حرکت به مرحله بعدی این پروژه هستند.

شورای حاکمیتی بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرد که «مرحله مقدماتی» پروژه یورو دیجیتال را پس از بررسی دو ساله آغاز خواهد کرد.

بانک مرکزی اروپا در اطلاعیه 18 اکتبر خود گفت که قصد دارد از اول نوامبر “پایه گذاری احتمالی برای انتشار یورو دیجیتال” را آغاز کند و افزود که انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یک نتیجه قطعی نیست. . این اطلاعیه پس از انتشار یک گزارش 44 صفحه ای در مورد طراحی و استقرار یک یورو دیجیتال بالقوه است.

بر اساس بیانیه بانک مرکزی اروپا، مرحله مقدماتی دو سال به طول خواهد انجامید و بر نهایی کردن قوانین ارز دیجیتال و همچنین انتخاب ناشران احتمالی متمرکز خواهد بود. مقامات گفتند که مرحله بعدی شامل “آزمایش و آزمایش” مطابق با بازخورد کاربران و همچنین الزامات بانک مرکزی خواهد بود.

بانک مرکزی اروپا گفت: «بعد از دو سال، شورای حاکم تصمیم خواهد گرفت که آیا به مرحله بعدی آماده سازی برای هموار کردن راه برای انتشار احتمالی آینده و عرضه یورو دیجیتال در آینده ادامه دهد یا خیر». «راه اندازی مرحله مقدماتی تصمیمی در مورد صدور یا عدم صدور یورو دیجیتال نیست. این تصمیم تنها پس از تکمیل روند قانونی اتحادیه اروپا توسط شورای حاکم ارزیابی خواهد شد.

مرتبط با: رئیس امور مالی اتحادیه اروپا: پیش از کمیسیون جدید در ژوئن 2024، برای یورو دیجیتال عجله نکنید

در ماه ژوئن، کمیسیون اروپا یک طرح قانونی برای یورو دیجیتال پیشنهاد کرد که هدف آن اجازه دسترسی کاربران به CBDC از طریق بانک هایشان است. فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، هدف از داشتن یک یورو دیجیتال با بسیاری از ویژگی های حریم خصوصی مانند پول نقد را تکرار کرد.

بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال از کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به دلیل ادعای این که یورو دیجیتال می‌تواند برای کنترل پرداخت‌های کاربران استفاده شود، در یک ویدیوی شوخی که در آن به نظر می‌رسد در حال صحبت با رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی است، انتقاد کرده‌اند. راه اندازی هر یورو دیجیتال توجه تنظیم کننده ها و سیاست گذارانی را که انتخابات پارلمان اروپا را در ژوئن 2024 برگزار می کنند، جلب خواهد کرد.

مجله: آیا CBDCها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید