dYdX مبادله کتاب سفارش غیرمتمرکز را در Cosmos راه اندازی می کند: KBW 2023


Charles d’Haussy، مدیر عامل بنیاد dYdX، گفت که صرافی dYdX با متمرکز کردن دفتر سفارش خود “گام جدیدی رو به جلو” برداشته است.

پلتفرم صرافی غیرمتمرکز (DEX) dYdX قصد دارد همزمان با انتقال اکوسیستم خود از شبکه اتریوم به شبکه زنجیره ای Cosmos، یک مبادله کتاب سفارش «کاملاً غیرمتمرکز» ارائه دهد.

در هفته بلاک چین در کره 2023، اندرو فنتون از کوین تلگراف با چارلز دی هاوسی، مدیر عامل بنیاد dYdX، در مورد برنامه های DEX برای پیاده سازی دفترهای سفارش غیرمتمرکز در مبادلات خود و نحوه برنامه ریزی آنها برای تغییر اکوسیستم خود به یک شبکه بلاک چین جدید صحبت کرد.

شرکت کنندگان در هفته بلاک چین 2023 در سئول، کره جنوبی برگزار شد. منبع: کوین تلگراف

در این مصاحبه، d’Haussy به Cointelegraph گفت که یکی از مشکلاتی که صرافی های غیرمتمرکز با آن مواجه هستند، عملکرد کند کتاب های سفارش زنجیره ای است. با توجه به این موضوع، دفترهای سفارش برای DEX ها باید خارج از زنجیره حذف می شدند تا نیازهای کاربران پلت فرم معاملاتی برآورده شود. او توضیح داد:

“اگر یک ثانیه زمان بلوک دارید، هنوز یک ثانیه تاخیر دارید. و بازار مشتقات کریپتو یک بازار با فرکانس نسبتاً بالا است. بنابراین شما نمی توانید یک ثانیه تاخیر ارائه دهید.”

به همین دلیل است که d’Haussy تاکید کرد که dYdX با تمرکززدایی دفتر سفارش خود “گام جدیدی به جلو” در زمینه مدیریت غیرمتمرکز برداشته است. به گفته مدیر، دفترچه سفارش همچنان در زنجیره dYdX نخواهد بود زیرا همچنان کند است اما در داخل اعتبارسنجی ها میزبانی می شود.

بنابراین ترجیح معماری مهندسان dYdX این است که دفترچه سفارش را بدون اضافه کردن آن به زنجیره غیرمتمرکز کنند زیرا بسیار کند خواهد بود. تصمیم گرفته شد که دفترچه سفارش اساساً در حافظه اعتبارسنجی‌ها نگهداری شود.»

d’Haussy معتقد است این روش “چیزی جدید در فضا” است. مدیر توضیح داد که اعتبار سنجی ها معمولاً فقط بلوک ها را تأیید می کنند و با یک سری تراکنش ها بلوک های جدید ایجاد می کنند. مدیر عامل بنیاد dYdX همچنین گفت که اعتبار سنجی ها این کار را در زنجیره dYdX ادامه خواهند داد، اما آنها همچنین وظیفه دارند کتاب های سفارش را در حافظه خود ذخیره کنند. او توضیح داد: «و این اساساً یکی از راه‌حل‌هایی است که ما برای ارائه یک مبادله دفتر سفارش کاملاً غیرمتمرکز به بازار استفاده خواهیم کرد.

مرتبط با: 40 درصد از پلتفرم های معاملاتی کریپتو غیرمتمرکز هستند: فدراسیون جهانی مبادلات

در کنار کتاب سفارش غیرمتمرکز، d’Haussy همچنین در مورد انتقال dYdX به Cosmos صحبت کرد. مجری اعلام کرد که این پلتفرم به طور کامل پلتفرم خود را واگذار خواهد کرد. dYdX در حال گسترش نیست، dYdX در حال حرکت است. بنابراین صرافی اتریوم تا چند ماه دیگر بسته خواهد شد […] ما کل اکوسیستم را حمل می کنیم.

به گفته D’Haussy، کاربران به سختی متوجه این تغییر خواهند شد زیرا این تغییر بسیار روان خواهد بود. کاربران فقط باید کیف پول MetaMask خود را به زنجیره جدید dYdX مرتبط کنند و مدیر گفت که آنها “مواظب همه کارهای سنگین خواهند بود.”

مجله: Web3 Player: بازی های کریپتو به یک لحظه ویروسی نیاز دارند، بررسی Nitro Nation، پروژه Greenlight Axie
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *