دراپ باکس پیشنهاد ذخیره سازی نامحدود را کنار می گذارد و ماینرهای ابری کریپتو را مقصر می داند


پلتفرم ذخیره سازی پس از کشف اینکه برنامه پیشرفته آن توسط برخی برای استخراج رمزارز و سایر کارهایی که نیاز به منابع زیادی دارند، به فضای ذخیره سازی اندازه گیری شده تبدیل شد.

پلتفرم ذخیره سازی آنلاین دراپ باکس پس از اینکه متوجه شد برخی از کاربران از این سرویس برای مقاصد فشرده منابع مانند استخراج ارز دیجیتال استفاده می کنند، برنامه ذخیره سازی نامحدود خود را لغو کرد.

Dropbox در یک پست وبلاگی در ۲۴ آگوست اعلام کرد که طرح نامحدود پیشرفته آن در عوض به یک برنامه ذخیره‌سازی اندازه‌گیری شده است که در آن کاربران جدید ۱۵ ترابایت فضای ذخیره‌سازی دریافت می‌کنند که ظاهراً برای میزبانی ۱۰۰ میلیون سند کافی است.

او افزود که می‌دانست طرح «همه فضایی که نیاز دارید» منجر به سطوح استفاده ناپایدار می‌شود، اما در ماه‌های اخیر افزایشی در مصرف برخی از کاربران «هزاران برابر بیشتر از مشتریان واقعی سازمانی ما» مشاهده شده است.

تعداد فزاینده‌ای از مشتریان اشتراک‌های پیشرفته را نه برای اداره یک کسب‌وکار یا سازمان، بلکه برای اهدافی مانند استخراج ارزهای دیجیتال و چیا خریداری می‌کنند.»

Dropbox گفت که دیگر استفاده‌های پرمخاطب شامل فروش مجدد فضای ذخیره‌سازی یا ادغام فضای ذخیره‌سازی برای استفاده شخصی چند نفر است.

عکس صفحه‌نمایش طرح قبلی که فضای ذخیره‌سازی را به‌عنوان «فضای مورد نیاز» نشان می‌دهد. منبع: CBackup

Dropbox به افزایش استفاده از هرزنامه‌ها پس از «سایر سرویس‌ها تغییرات خط‌مشی مشابه» را اشاره کرد. مایکروسافت و گوگل نیز در ماه های اخیر برنامه های ذخیره سازی نامحدود را لغو کرده اند.

این شرکت افزود که درک می کند که این حرکت “ناامید کننده” است اما اجرای لیست موارد استفاده غیرقابل قبول ناپایدار و دشوار خواهد بود.

مرتبط با: آینده استخراج بیت کوین و نصف شدن بیت کوین

در گذشته، هکرها از بدافزار cryptojacking استفاده می کردند که روی دستگاه متصل به اینترنت قربانی یا حساب ذخیره سازی ابری قربانی قرار می گرفت.

این بدافزار از منابع دستگاه یا سرویس ابری برای ایجاد یک ماشین مجازی استفاده می کند که ارزهای دیجیتال را استخراج می کند.

گوگل اعلام کرد که در سال 2021، برخی از مهاجمان که کاربران پلتفرم ذخیره سازی را هدف قرار می دهند، می توانند یک حساب کاربری را در معرض خطر قرار دهند و در عرض 22 ثانیه نرم افزار استخراج را نصب کنند.

مجله: Hall of Flame: Ran Neuner از Crypto Banter می گوید که Ripple «نفرت انگیز» است، ZachXBT راهنمایی می کند


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *