“احتمالا” دوبرابر تایید شد – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


هنگامی که تحلیلگران بیت کوین در مورد احتمال بازگشت به 20000 دلار بحث می کنند، ضعف در قیمت بیت کوین نمایان می شود.

بیت کوین (BTC) یک هفته کلیدی کلان را در نقطه ضعف آغاز می کند، به طوری که حرکت بیت کوین در سال 2023 شروع به شبیه شدن به یک “دوبالا” کرد.

بیت کوین/دلار آمریکا در میان بازگشت به نوسانات پایین پس از بسته شدن ناامیدکننده هفتگی زیر 26000 دلار، در تلاش برای یافتن پیشنهاد است.

تحلیلگرانی که در حال حاضر نزولی را پیش‌بینی می‌کنند به پیش‌بینی پایین‌ترین سطح محلی جدید ادامه می‌دهند و شرایط نقدینگی به طور فزاینده‌ای از استدلال‌های آنها حمایت می‌کند.

آیا پیشرفت مثبتی در افق وجود دارد؟ یک اندازه‌گیری روی زنجیره نشان می‌دهد که بیت‌کوین «در میانه» یک تغییر بزرگ شبیه به مارس ۲۰۲۰ است.

بهبودی به «ارزش منصفانه» همچنین می‌تواند به لطف شاخص قدرت نسبی بیت‌کوین (RSI) باشد، که تقریباً به طور کامل سودهای سال تا امروز را دنبال می‌کند تا به پایین‌ترین سطح خود از هفته اول ژانویه برسد.

کوین تلگراف در خلاصه هفتگی خود از محرک های کلیدی قیمت بیت کوین نگاهی به این موضوعات و موارد دیگر دارد.

بسته شدن هفتگی قیمت بیت کوین را دو برابر می کند

انتظار می‌رفت بیت‌کوین هفته را زیر خطوط روند کلیدی ببندد، اما واقعیت ممکن است بدتر از آن باشد که بسیاری اعتراف می‌کنند.

این نتیجه گیری معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital است که هشدار داد بسته شدن به زیر 26000 دلار “احتمالا” ساختار دو بالای صفحه را در نمودار هفتگی BTC تایید می کند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت‌کوین در حال حاضر دو رتبه برتر محلی را به خود اختصاص داده است، هر دو بالاتر از 31000 دلار و در این بین به 26000 دلار کاهش یافته است.

به دلیل بسته شدن اخیر، ضعف در قیمت بیت کوین اکنون خطر نزولی را دارد.

Rekt Capital گفت: «بسته شدن هفتگی زیر 26000 دلار احتمالاً شکست Double Top را تأیید می کند. نوشت بخشی از یک پست X

تجزیه و تحلیل بیشتر اشاره کرد که 26000 دلار برای سه هفته متوالی پشتیبانی ایجاد کرده است و در بازه های زمانی هفتگی مهم است که در نهایت سرنوشت خود را تعیین کنید.

بیت کوین/دلار آمریکا همچنان کمترین بسته شدن هفتگی خود را از ماه مارس داشته است، در حالی که چارتیست محبوب JT گفت فالوور ایکس گفت هنوز جا برای خوش بینی وجود دارد. او استدلال کرد که این به شکل میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) نزدیک به 25600 دلار است.

او نوشت: “شمع این هفته یک دوجی نورد بود، که شمعی است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری است.”

اما آنچه کاملاً قابل توجه است این است که سه بسته آخر هفته ای 400 دلار از یکدیگر جدا بودند! در مورد حرکات قیمت خسته کننده و ثابت صحبت کنید! خبر خوب این است که ما بسیار بالاتر از 200EMA هفتگی (25.6 هزار دلار) بسته شدیم.

نمودار 1 هفته ای BTC/USD با 200EMA. منبع: TradingView

کوین تلگراف قبلاً در مورد اهمیت متحرک نمایی 200 هفته ای در محیط فعلی قیمت بیت کوین صحبت کرده بود.

اسپرد آتی 20000 دلاری بعدی؟

کاهش آهسته بیت کوین به بحث در مورد توانایی آن در تکرار رفتار نمودار کلاسیک دامن زده است.

این روی عادت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال برای «پر کردن شکاف‌ها» در بازارهای آتی CME تمرکز دارد که در آخر هفته‌ها و تعطیلات ظاهر می‌شود.

در اینجا، تفاوت قیمت بین بسته شدن یک هفته و باز شدن هفته بعد معمولاً آهنربایی برای عملکرد قیمت آینده BTC ایجاد می کند. اما این همیشه بلافاصله اتفاق نمی افتد.

بیت کوین/دلار اغلب پس از راه اندازی مجدد بازارهای آتی، شکاف ها را ظرف چند روز یا حتی چند ساعت پر می کند، اما با گذشت زمان برخی از آنها عقب مانده اند. یک شکاف بزرگ در رادار در حال حاضر در کمین 20000 دلار است.

Rekt Capital در آخرین به روز رسانی یوتیوب خود در سپتامبر گفت: “این تنها شکاف واقعی CME است که ما از نظر حرکت نزولی نسبت به سطوح فعلی قیمت داریم.”

وی با بیان اینکه شکافی که از ژوئن 2022 پر شده بود، پس از اینکه از زمان تأسیس در مقاطع مختلف به عنوان پشتیبان و مقاومت عمل کرد، اکنون به عنوان مقاومت عمل می کند.

او گفت: «این شکاف CME بارها پر شده و به مقاومت جدیدی تبدیل شده است.

تحت این شرایط، یک محدوده قیمت بالقوه BTC تشکیل می شود که در آن شکاف 20000 دلاری و شکاف از پیش پر شده به ترتیب به عنوان حمایت و مقاومت عمل می کنند.

نمودار BTC/USD با شکاف های CME برجسته شده (عکس از صفحه نمایش). منبع: Rekt Capital/YouTube

اما دیگران در مورد امکان بازنگری در چنین حاشیه دوری دوگانه بودند.

بیت کوین سابقه طولانی با شکاف های آتی CME دارد. این شکاف ها دیر یا زود پر می شوند. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها این کار را انجام دهند.» معامله گر محبوب کریپتو Titan استدلال کرد.

او با آپلود نموداری از شکاف های تاریخی، به دیگری اشاره کرد که هنوز پر نشده است، این بار کمتر از 10000 دلار.

برخی از شما که برای مدت طولانی در کریپتو کار کرده‌اید، ممکن است شکاف 9.6 هزار دلاری در سپتامبر 2020 را به خاطر بیاورید. در آن زمان همه منتظر بودند تا این شکاف پر شود و بالاخره بتوانند دوباره بیت کوین بخرند. چی شد؟ وی نوشت: «تا به امروز پر نشده است و بسیاری از آنها دیوانه وار جعل شده اند و با قیمتی بالغ بر 20 هزار دلار برگردانده شده اند.

«هنوز یک شکاف پر نشده بین 20000 تا 21000 دلار وجود دارد. پر میشه؟ خوب هر چیزی ممکن است. با این حال، تا زمانی که ساختار بازار مختل نشود، این فقط یک آرزو است.»

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Titan of Crypto/X

نقدینگی نسبت به سطح مارس افزایش یافته است

علاوه بر این، وضعیت کلی نقدینگی در بازارهای BTC/USD نیز پیش‌بینی‌های نزولی قیمت BTC را تقویت می‌کند.

نقشه‌های حرارتی نقدینگی یک ویژگی رایج در محافل معاملات ارزهای دیجیتال است که به دیدن غلظت پیشنهادات و تقاضا و نحوه دستکاری آنها توسط دارندگان آن کمک می‌کند.

در حال حاضر، بلوک بزرگی از نقدینگی پیشنهادی حدود 24000 دلار جمع آوری شده است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، این کمترین غلظت از ماه مارس است.

Honeybadger، کاربر X گفت: «نقدینگی پایین به نظر یک احتمال معقول است. حدس بزنچنین نقشه حرارتی بارگذاری می شود.

در همین حال، در آخرین انتشار نقشه حرارتی برای بزرگ‌ترین صرافی جهانی بایننس، منابع ردیابی زنجیره‌ای Material Indicators همچنان ۲۴۷۵۰ دلار را به عنوان سطح کلیدی برای نگه داشتن گاوها نشان می‌دهد.

در هر صورت، گاوها باید از LL با 24750 دلار دفاع کنند، در صورتی که شاهد تجمع دیگری باشیم. چاپ یک LL جدید یک بلیط برای Bearadise می‌خرد.» در بخشی از این نظر آمده است.

CPI در هفته “بزرگ” جلوتر از FOMC پیشرو است

پس از شروع آرام ماه سپتامبر، چشم انداز اقتصاد کلان به عنوان یک منبع بالقوه نوسان در دارایی های ریسک باز می گردد.

این هفته، نسخه آگوست شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) پیش از تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره کلیدی مورد توجه قرار گرفته است.

منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter در بخشی از اظهار نظر اولیه نوشت: “هفته گذشته قبل از نشست فدرال رزرو در سپتامبر بزرگ بود” و اشاره کرد که “نوسانات بیش از حد” در پیش است.

CPI که انتظار می‌رود در 14 سپتامبر تحویل داده شود، به عنوان کاتالیزور نوسانات قیمت بیت کوین شناخته می‌شود، اما فشارهای اخیر نتوانسته وضعیت موجود را برای مدت طولانی تغییر دهد.

در حالی که فعالان بازار کریپتو همچنان این بیانیه را در نقشه راه خود لحاظ می‌کنند، این اعداد تمایل دارند بر انتظارات بازار فدرال رزرو برای نرخ‌های بهره معیار تأثیر بگذارند.

بر اساس گزارش FedWatch Tool گروه CME، تصمیم بعدی در 20 سپتامبر گرفته می شود و اطمینان وجود دارد که نرخ ها بدون تغییر باقی می مانند. این یک امتیاز بالقوه برای دارایی های ریسکی، از جمله ارزهای دیجیتال است.

از 11 سپتامبر، احتمال توقف در افزایش بیش از 90٪ بود.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

بازگشت به مارس 2020

همانطور که Cointelegraph در آخر هفته گزارش داد، یک اندازه گیری زنجیره ای نشان می دهد که اقدام فعلی قیمت BTC ممکن است مهمتر از آن چیزی باشد که سرمایه گذاران فکر می کنند.

مطالب مرتبط: بیت کوین در سال 2025 به بالاترین حد خود رسیده است؟ ایده قیمت بیت کوین “راه اندازی گاو نر” را نشان می دهد

با اندازه‌گیری تعداد خروجی‌های تراکنش مصرف‌نشده (UTXO) از تراکنش‌های زنجیره‌ای با ارزش کمتری نسبت به زمان خرید، UTXO‌های با ضرر به بالاترین سطح خود از مارس 2020 رسیدند.

همانطور که شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode اشاره می کند، UTXOs در Loss تعداد UTXO های درگیر را اندازه گیری می کند، نه مقدار BTC از دست رفته را.

با این وجود، یک به‌روزرسانی تحقیقاتی از پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant هشدار داد که بیت‌کوین ممکن است با یک رویداد «قوی سیاه» مشابه رویدادی که سه سال پیش قیمت بیت‌کوین را ۶۰ درصد کاهش داد، مواجه شود.

«با توجه به اینکه سطح فعلی شاخص «UTXO ضرر» سطح رویداد قو سیاه بین مارس و آوریل 2020 (به دلیل کرونا) را منعکس می‌کند، کسانی که منتظر رویداد Black Swan دیگری هستند ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که آیا ما در وسط هستیم یا خیر. نویسنده رویدادی که منتظرش بودند، Woominkyu، شرکت‌کننده CryptoQuant، نوشت.

بیت کوین UTXO در نمودار زیان. منبع: CryptoQuant

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *