وزارت دادگستری، مدیران اجرایی را به دلیل طرح «چیزی گیلاس» که شامل معاملات آتی ارزهای دیجیتال است، متهم می کند


مدیرعامل سابق سیستماتیک آلفا مدیریت به دلیل نقشش در یک طرح کلاهبرداری مرتبط با قراردادهای آتی کریپتو با پنج سال زندان مواجه است.

مدیر عامل سابق یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در میامی به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در کالاهای مربوط به قراردادهای آتی کریپتو اعتراف کرده است و اکنون با پنج سال زندان مواجه است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در بیانیه ای در 12 اکتبر گفت که پیتر کامبولین، مدیر عامل سابق سیستماتیک آلفا مدیریت (SAM) LLC، یک طرح “اختیاری” را اجرا کرد که در آن شرکت خود را با ارائه استراتژی های معاملاتی الگوریتمی شامل قراردادهای آتی بازاریابی کرد. از جمله ارزهای دیجیتال و کالاها.

با این حال، کامبولین به سرمایه‌گذاران اظهار اشتباه کرد که صندوق او شامل معاملات آتی ارزهای دیجیتال و معاملات آتی ارزهای خارجی است. در حالی که در واقعیت حدود نیمی از معاملات کامبولین در هر استخر شامل قراردادهای آتی شاخص سهام بود.

دادستان ها نوشتند: «با این کار، کامبولین از سرمایه گذاران در ایالات متحده و خارج از کشور کلاهبرداری کرد و از جمله آنها را از معاملات سودآور محروم کرد.

چیدن گیلاس یک روش تجارت متقلبانه اوراق بهادار است که در آن شخص معاملاتی را بدون اختصاص آن به حساب تجاری خاصی انجام می دهد تا زمانی که فرد تشخیص دهد که آیا معامله سودآور می شود یا متحمل ضرر می شود.

به گفته وزارت دادگستری، کامبولین با اخاذی از معاملات سودآور و سپس استفاده از درآمد حاصل از آن برای تامین هزینه های شخصی خود، از جمله اجاره آپارتمان در ساحل، از سرمایه گذاران در ایالات متحده و خارج از کشور کلاهبرداری کرد.

مرتبط با: پلیس هنگ کنگ: کاربران بایننس در هنگ کنگ 450 هزار دلار به دلیل پیام های جعلی ضرر کردند.

درآمد حاصل از طرح او به حساب های بانکی خارجی که توسط یکی از همکاران در بلاروس و دومینیکا کنترل می شد، منتقل شد.

شیمون ریچموند، معاون بازرس کل برای تحقیقات، گفت: “اقدام دیروز به اهمیت پاسخگویی متهم به خاطر اقداماتش برای گمراه کردن و کلاهبرداری از سرمایه گذاران از طریق یک طرح انتخاب تصادفی و استفاده او از درآمدهای حاصل از این طرح برای تامین مالی سبک زندگی شخصی خود پی می برد.”

پس از اعتراف به گناه، کامبولین اکنون با حداکثر پنج سال زندان مواجه است. جلسه صدور حکم در تاریخ نامعلومی در آینده برگزار خواهد شد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید