آیا بدهی بالای مصرف کننده ایالات متحده به نفع قیمت بیت کوین خواهد بود؟


مارسل پچمن، تحلیلگر و نویسنده کوین تلگراف، بدهی مصرف کننده و اینکه چرا می تواند به نتیجه خوبی برای بیت کوین منجر شود، توضیح می دهد.

در قسمت آخر بازارهای کلان، مارسل پچمن، تحلیلگر کوین تلگراف توضیح می دهد که چرا مصرف ایالات متحده همچنان قوی است زیرا تاخیر در وام خودرو و موجودی کارت اعتباری سرعت می گیرد. به گفته پچمن، با تزریق پول توسط دولت ایالات متحده برای جلوگیری از رکود و بخشودگی موقت بازپرداخت وام های دانشجویی، مصرف کنندگان پول نقد اضافی پس انداز کرده اند.

اما بر اساس گزارش بانک سرمایه‌گذاری جی پی مورگان، «مصرف‌کنندگان تمام پس‌اندازهای اضافی خود را از این بیماری همه‌گیر خرج کرده‌اند که در یک مقطع به بیش از 2 تریلیون دلار رسیده است». پچمن معتقد است اگر پیش‌بینی‌های جی‌پی مورگان درست باشد، بازار سهام باید بسیار پایین‌تر معامله شود. با این حال، پچمن با توجه به اینکه تورم قریب الوقوع است و دولت مجبور است برای جلوگیری از رکود، نقدینگی تزریق کند، بازی در برابر S&P 500 توصیه درستی نیست.

برای شماره بعدی این برنامه، پچمن به بررسی مداخله بانک مرکزی چین پس از رسیدن یوان به پایین ترین سطح 16 ساله در برابر دلار آمریکا می پردازد. به گفته پچمن، بزرگترین ریسک این است که بازار در توانایی کشور برای حفظ یوان قوی تر تردید دارد، به این معنی که ذخایر بانک خلق چین برای حفظ سطح مطلوب کافی نخواهد بود.

پچمن استدلال می‌کند که در اصل، محدودیت‌هایی برای کاری که بانک مرکزی چین انجام می‌دهد وجود دارد، و در نهایت این یک شرط‌بندی خطرناک است. به گفته این تحلیلگر، در حال حاضر به نظر نمی رسد خطر قریب الوقوعی از سوی یوان وجود داشته باشد، اما ارزش آن را دارد که مراقب آن باشیم.

برای آشنایی بیشتر با این موضوعات قسمت آخر را تماشا کنید بازارهای کلانفقط در کانال YouTube که به تازگی راه اندازی شده است، Cointelegraph Markets & Research موجود است.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *