دو کوون می گوید درخواست استرداد SEC غیرممکن است


یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform درخواست SEC برای بازجویی از او در ایالات متحده را رد کرد.

وکلای دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform از دادگاه فدرال خواسته اند که درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای بازجویی از وی در ایالات متحده در رابطه با فروپاشی اکوسیستم Terra Money را رد کند.

در پرونده ای که در 27 سپتامبر ثبت شد، تیم حقوقی کوون گفت که درخواست کمیسیون SEC برای بازجویی از او در ایالات متحده قبل از 13 اکتبر “غیرممکن” است، زیرا او در مونته نگرو “بدون تعیین تاریخ آزادی یا استرداد” بازداشت شده است.

علاوه بر این، تیم Kwon گفت که ارائه یک بیانیه کتبی برای پاسخ به سؤالات SEC، حق او برای رسیدگی عادلانه طبق قوانین ایالات متحده را نقض می کند.

دستوری که به امری غیرممکن دستور می دهد هیچ هدف عملی ندارد و خطر تضعیف اقتدار قضایی را به همراه دارد.

وکلای Do Kwon ادعا می کنند که درخواست استرداد SEC غیرممکن است. منبع: CourtListener

شایان ذکر است، وکلای Kwon استدلال کردند که Kwon مستقیماً با شهادت مخالفت نکرد، اما خاطرنشان کردند که این شهادت باید در مونته نگرو ساخته می شد، جایی که خالق استیبل کوین UST در حال حاضر به قید وثیقه آزاد است.

طبق این پرونده، مهلت کشف در پرونده SEC علیه آزمایشگاه‌های Kwon و Terraform 13 اکتبر است.

تیم حقوقی Kwon افزود که دادگاه مونته نگرو “غیررسمی” اعلام کرده است که می تواند در 13 یا 26 اکتبر جلسه دادرسی برای Kwon برگزار کند، جایی که SEC سوالاتی را مطرح خواهد کرد. با این حال، SEC اعلام کرد که ممکن است این فرآیند را “ناکافی” تلقی کند و پس از پایان مهلت کشف به دنبال واریز دیگری از Kwon باشد.

مرتبط با: SEC به دنبال بازجویی از دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform در کره است

SEC در 16 فوریه علیه Terraform Labs و Kwon شکایت کرد و مدعی شد که آنها “برنامه ریزی چند میلیارد دلاری کلاهبرداری از دارایی های رمزنگاری شده را داشتند.”

در این دادخواست، SEC گفت Terraform و Kwon پروتکل Anchor را «ترویج و به بازار عرضه کردند»، پروتکلی که در یک نقطه به عنوان پرداخت 20 درصد سود در سپرده های USTC تبلیغ می شد. همچنین ادعا شد که Terraform و Kwon سرمایه گذاران را در مورد ثبات استیبل کوین Terra گمراه کردند.

کوون و هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی Terraform Labs، در مارس 2023 در مونته نگرو به اتهام استفاده از مدارک جعلی سفر هنگام تلاش برای خروج از کشور دستگیر شدند. گذرنامه های اصلی این دو در اکتبر 2022 در کره جنوبی مصادره شد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید