ادغام یوان دیجیتال به سفرهای هوایی تجاری چین وارد شد


اداره هوانوردی غیرنظامی و بانک بازرگانان چین گفتند مسافران می توانند از ارز دیجیتال برای دسترسی به خدمات جدید از طریق این پلت فرم استفاده کنند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در حال آغاز یک برنامه آزمایشی برای یوان دیجیتال است، در حالی که طبق گزارش‌ها، مسافران تجاری چینی می‌توانند با استفاده از این ارز جدید، بلیط هواپیما را پرداخت کنند.

خبرگزاری هوانوردی غیرنظامی چین در گزارشی اعلام کرد که همکاری بین بانک بازرگانان چین، یک شرکت بانکداری تجاری، و اداره هوانوردی غیرنظامی منجر به معرفی پلتفرم e-CNY با هدف تسهیل تراکنش‌ها برای مسافران در شبکه هوانوردی شده است.

به گفته این آژانس، پلتفرم جدید معرفی شده شرکت ها و کارآفرینان را قادر می سازد تا از یوان دیجیتال برای پرداخت راحت بلیط هواپیماهای تجاری استفاده کنند. علاوه بر این، مسافران این امکان را خواهند داشت که از ارز دیجیتال برای دسترسی به خدمات جدید از طریق این پلتفرم استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، China Travel Service، یک شرکت مسافرتی مستقر در سوژو، قبلاً از این پلت فرم برای خرید بلیط از طرف مشتریان خود استفاده کرده است.

در مراسم راه اندازی به مناسبت راه اندازی رسمی این پلت فرم در 18 ژوئیه، هم اداره هوانوردی کشوری و هم بانک بازرگانان چین خواستار استفاده بیشتر از یوان دیجیتال شدند و گفتند که برای بررسی کاربردهای یوان دیجیتال در زمینه های مختلف صنعت هوانوردی غیرنظامی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، بانک خلق چین (PBoC) به طور فعال در حال ترویج استفاده از یوان دیجیتال در شبکه حمل و نقل چین است. شایان ذکر است، فرودگاه بین‌المللی داکسینگ پکن و فرودگاه بین‌المللی پایتخت پکن همکاری خود را برای طرح یوان دیجیتال مرتبط با محموله در سال 2022 اعلام کرده‌اند.

مرتبط با: رئیس بانک مرکزی گفت: یوان دیجیتال چین به حجم تراکنش 250 میلیارد دلاری نزدیک می شود

به طور مشابه، در راستای تلاش‌های یکپارچه‌سازی یوان دیجیتال، شبکه‌های ریلی، اتصالات ریلی سبک و سیستم‌های مترو در منطقه آزمایشی برای تسهیل پرداخت‌های یوان دیجیتال بدون در نظر گرفتن برق یا اتصالات شبکه، بهبود یافته‌اند. علاوه بر این، مسیرهای اتوبوس در این منطقه اکنون پرداخت‌های یوان دیجیتال از مسافران را در خود جای می‌دهند. همچنین، در اوایل سال جاری، چندین عوارض بزرگراه در منطقه آزمایشی شروع به پذیرش یوان دیجیتال به عنوان روش پرداخت کردند.

شایان ذکر است، شهر شنژن اعلام کرد که نزدیک به 36 میلیون کیف پول دیجیتال یوان توسط ساکنان آن افتتاح شده است و بیش از هفت میلیون کیف پول جدید از ابتدای سال جاری ایجاد شده است. این رشد مداوم برنامه آزمایشی CBDC در بخش‌های مختلف نشان‌دهنده عزم چین برای متحول کردن اقتصاد خود با ترویج پذیرش گسترده یوان دیجیتال است.

مجله: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK: آسیا اکسپرس


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *