به لطف ادغام Yes Bank با UPI، روپیه دیجیتال قابلیت استفاده بسیار زیادی را دریافت می کند


ادغام UPI برنامه Yes Bank اولین مورد برای خرده فروشی هندی CBDC است که از زمان راه اندازی آزمایشی خود در دسامبر شاهد چندین پروژه بوده است.

بله بانک در 30 آگوست اعلام کرد، در دسترس بودن روپیه ارز دیجیتال بانک مرکزی بانک مرکزی هند (RBI) (CBDC) افزایش خواهد یافت. این به لطف ادغام Yes Bank از رابط پرداخت یکپارچه (UPI) با RBI بود. برنامه روپیه دیجیتال اکنون دارندگان حساب Yes Bank می توانند با اسکن کدهای QR UPI به روپیه دیجیتال تراکنش انجام دهند.

UPI یک درگاه پرداخت ملی است که توسط شرکت پرداخت ملی هند (NPCI)، یک بخش از RBI اداره می شود. NPCI زیرساخت را برای UPI و روپیه دیجیتال فراهم می کند. طبق گزارش رسانه های محلی، UPI توسط 150 میلیون تاجر در هند استفاده می شود.

برنامه Yes Bank اولین ادغام UPI با CBDC را نشان می دهد. آجی راجان، مدیر اجرایی Yes Bank در بیانیه ای گفت:

«حرکت به یک پلتفرم CBDC قابل تعامل، قابلیت‌های تراکنش یکپارچه، کارآمد و گسترده‌تری را برای مشتریان YES BANK نوید می‌دهد. […] این تسهیل‌کننده تحول‌آفرین جهش بزرگی را در استفاده از CBDC از طریق افزایش راحتی و دسترسی تسهیل می‌کند.

بله بانک یکی از هشت بانکی بود که در پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی که در دسامبر راه اندازی شد، شرکت کرد. این پروژه شامل 5000 معامله گر شرکت کننده و 50000 کاربر CBDC بود و تا فوریه 800000 تراکنش به ارزش 134 میلیون دلار را پردازش کرده بود. یک پایلوت روپیه دیجیتال عمده فروشی جداگانه در نوامبر راه اندازی شد.

مطالب مرتبط: جی پی مورگان از بلاک چین برای نقل و انتقالات 24 ساعته دلاری با بانک های هندی استفاده می کند

روپیه دیجیتال از طریق برنامه ای با استفاده از کدهای QR که در فوریه با ICICI Bank، Kotak Mahindra Bank و Innoviti Technologies آغاز شد، در برخی از فروشگاه های زنجیره خرده فروشی عمده Reliance کشور پذیرفته شده است.

مجله: ایردراپ ملی تایلند، کاربران دلیو ویران شده، برترین کشور رمزنگاری ویتنام: آسیا اکسپرس
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *