پوتین قانون استفاده از روبل دیجیتال در روسیه را امضا کرد


رئیس بانک روسیه هفته گذشته گفت که شهروندان روسیه مجبور به استفاده از روبل دیجیتال نخواهند شد و استفاده از CBDC انتخابی خواهد بود که مردم داوطلبانه انجام می دهند.

بر اساس سند رسمی منتشر شده از سوی این ایالت، پس از امضای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تاریخ 24 جولای، روسیه با یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) رو به جلو حرکت می کند.

با این تصویب، قانون روبل دیجیتال اکنون به طور رسمی برنامه ریزی شده است که از اول آگوست 2023 اجرایی شود و همه آنها به جز یک مورد آماده اجرا هستند.

ماده 3 که شامل اصلاحاتی در قوانین مختلف فدرال روسیه از جمله قوانین مربوط به ورشکستگی و ارث است، انتظار می رود از اوت سال آینده اجرایی شود.

قانون جدید به بانک مرکزی روسیه اجازه می دهد تا به طور رسمی اولین آزمایشی CBDC را با مصرف کنندگان واقعی در ماه اوت راه اندازی کند. پیش از این، انتظار می‌رفت که دولت در ماه آوریل با همکاری 13 بانک محلی، از جمله بانک‌هایی مانند Sberbank، آزمایش‌هایی را آغاز کند.

طبق قانون جدید امضا شده، بانک مرکزی روسیه اپراتور اصلی زیرساخت روبل دیجیتال خواهد شد و مسئولیت تمام دارایی های ذخیره شده را بر عهده خواهد داشت. روبل دیجیتال برای خدمت به عنوان روش پرداخت و انتقال پول طراحی شده است و برای سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است.

انتظار می رود روبل دیجیتال به عنوان سومین شکل پول در کنار روبل نقدی و غیرنقدی عمل کند. الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه در 24 ژوئیه گزارش داد که شهروندان روسیه مجبور به استفاده از CBDC نخواهند بود و استفاده از روبل های دیجیتال ظاهراً یک انتخاب داوطلبانه برای افراد خواهد بود.

“هیچ کس کسی را مجبور به روبل دیجیتال نمی کند. […] اما ما واقعا امیدواریم که برای مردم و مشاغل راحت تر و ارزان تر باشد و آنها شروع به استفاده از آن کنند. این یک فرصت جدید است.»

به گفته اولگا اسکوروبوگاتووا، نایب رئیس بانک روسیه، دولت انتظار ندارد تا قبل از سال 2025 یا حتی 2027 روبل دیجیتالی در روسیه را به صورت انبوه اتخاذ کند.

مرتبط با: CBDC روسیه تا سال 2025؟ چه اتفاقی برای روبل دیجیتال می افتد؟

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که دومای دولتی روسیه، مجلس سفلی این کشور، لایحه دیجیتال را در سومین قرائت نهایی خود در 11 جولای تصویب کرد. این لایحه بعداً در 19 جولای توسط شورای فدراسیون یا سنا تصویب شد. بر اساس سوابق رسمی، اسکناس روبل دیجیتال برای اولین بار در دسامبر 2022 ثبت شد.

آخرین تحولات در صورتحساب روبل دیجیتال. منبع: سیستم فعالیت قانونگذاری روسیه

با پیشرفت سریع قوانین CBDC، قانونگذاران روسی به تاخیر در معرفی مقررات ارزهای دیجیتال پس از یک سری تاخیرهای گذشته ادامه دادند.

در ماه مه، آناتولی آکساکوف، مقام دومای ایالتی، بار دیگر قول داد که چهار لایحه مربوط به استخراج کریپتو، مالیات و ارزهای دیجیتال تسویه حساب بین‌المللی را تصویب کند، اما به نظر می‌رسد که از آن زمان تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است.

مجله: مجله: علامت گذاری حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *