رئیس امور مالی اتحادیه اروپا: عجله ای برای یورو دیجیتال پیش از کمیسیون جدید اتحادیه اروپا در ژوئن 2024 وجود ندارد


Mairead McGuinness معتقد است که پروژه CBDC باید “بی سر و صدا و آهسته” توسط کمیسیون بعدی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گیرد.

Mairead McGuinness، رئیس خدمات مالی اتحادیه اروپا، معتقد است که عجله در یورو دیجیتال تا پس از انتخابات بعدی اروپا در ژوئن 2024 فایده ای ندارد. به گفته وی، پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی اتحادیه اروپا (CBDC) باید “بی سر و صدا و بی سر و صدا” انجام شود. به تدریج» توسط کمیسیون بعدی اتحادیه اروپا که توسط پارلمان آینده تعیین می شود.

مک گینس در سخنرانی خود در 6 سپتامبر در اندیشکده بروگل مستقر در بروکسل در مورد یورو دیجیتال صحبت کرد. وی تاکید کرد که بانک مرکزی اروپا (ECB) سرنوشت این پروژه را در ماه اکتبر تعیین خواهد کرد. با این حال، این مقام افزود که این گزینه نیاز به بررسی دارد:

«استفاده از پول نقد کمتر است. ما از کارت‌ها، تلفن‌هایمان برای خرید استفاده می‌کنیم، تجارت الکترونیکی انجام می‌دهیم، و اگر زمانی پول نقد بسیار کمیاب بود، پس پول عمومی – پول عمومی بانک مرکزی – اگر نقد نیست کجاست؟ ما به یک نسخه دیجیتالی از این نیاز داریم.»

در ماه ژوئن، کمیسیون اروپا یک طرح قانونی برای یورو دیجیتال پیشنهاد کرد. این پیشنهاد شامل مقرراتی برای خدمات پایه دیجیتال یورو رایگان، حفاظت از حریم خصوصی و پرداخت های آفلاین است. بانک‌ها، بیمه‌گران و صندوق‌ها باید در ازای دریافت غرامت، داده‌های مشتریان را با شرکت‌های فین‌تک به اشتراک بگذارند.

مرتبط با: IBM برای اجرای موفقیت آمیز یورو دیجیتال راهنمایی ارائه می دهد

اخیراً، فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، آشکارا از طرح کمیسیون حمایت کرد و CBDC اروپا را به عنوان “پارادایمی جدید برای حفاظت از حاکمیت پولی” توصیف کرد.

انتظار می‌رود مرحله تحقیقاتی پروژه یورو دیجیتال تا اکتبر 2023 تکمیل شود. پس از آن، بانک مرکزی اروپا به توسعه بیشتر و آزمایش راه حل های فنی ادامه خواهد داد.

انتخابات پارلمان اروپا در سال 2024 برای 6 تا 9 ژوئن 2024 برنامه ریزی شده است. بر اساس رویه اتحادیه اروپا، پارلمان تازه منتخب پس از آن رئیس جمهور و سایر اعضای کمیسیون اروپا را که نامزدی آنها توسط شورای اروپا پیشنهاد می شود، تایید یا رد خواهد کرد. .

مجله: فروپاشی NFT و منیت هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی برجسته می شود


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *