مقام ECB: یورو دیجیتال می تواند از طیف وسیعی از مشکلات خدمات پرداخت خصوصی جلوگیری کند


فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، گفت که خدمات پرداخت خصوصی می توانند انحصار خدمات را بدون هیچ سودی برای سایر بازیگران بازار یا ثبات اقتصادی به دست آورند.

بانک مرکزی اروپا (ECB) از پیشنهادات قانونی کمیسیون اروپا (EC) در مورد یورو دیجیتال بسیار راضی است. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا در 4 سپتامبر به کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت که این پیشنهادها “اروپا را در خط مقدم اقتصادهای پیشرفته” در توسعه CBDC قرار می دهد و به طور بالقوه تاثیر بیشتری بر بخش مالی و خصوصی خواهد داشت. او گفت که از سلطه او جلوگیری خواهد کرد. بیماری های ضمنی

EC پیشنهادات خود را در 28 ژوئن علنی کرد. پانتا با انتقاد از ارز دیجیتال، پیشنهادات اتحادیه اروپا برای ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا (CBDC) را به عنوان “پارادایمی جدید برای حفظ حاکمیت پولی” توصیف کرد که تضمین می کند اروپایی ها همیشه به یک ارز عمومی دسترسی دارند. گزینه پرداخت نقدی یا دیجیتال حتی زمانی که “راه حل های حلقه بسته روز به روز رایج تر می شوند” در خدمات پرداخت خصوصی. پانتا سیستم‌های پرداخت خصوصی را با پیام‌رسانی خصوصی مقایسه کرد که در آن کاربران مجبور می‌شوند به محبوب‌ترین سیستم‌ها بپیوندند.

EC پیشنهاد داد که به یورو دیجیتال وضعیت مناقصه قانونی قانونی داده شود و پذیرش پرداخت اجباری شود. پانتا همچنین از توصیه های اتحادیه اروپا برای حفظ حریم خصوصی برای یورو دیجیتال تمجید کرد. او بیان کرد:

«یوروسیستم نمی‌تواند اطلاعات شخصی کاربران دیجیتال یورو را ببیند یا هرگونه اطلاعات پرداخت را به افراد خصوصی پیوند دهد. نمایندگان فقط می توانند اطلاعات کاربر مورد نیاز برای مشارکت و رعایت مقررات فعلی را ببینند.”

پانتا گفت: «علاوه بر این، تسهیلات پرداخت آفلاین، حریم خصوصی مانند پول نقد را بدون نیاز به واسطه و بانک مرکزی برای پردازش پرداخت فراهم می کند.

این پیشنهادها همچنین شامل اجازه دادن به بانک مرکزی اروپا برای حفظ تعادل در سیستم های مالی از طریق ابزارهایی مانند سیاست های قیمت گذاری معقول و محدودیت های نگهداری بود. پانتا گفت:

من می خواهم یک بار دیگر تاکید کنم که انتشار یورو دیجیتال یک فرصت است، نه یک خطر، برای بخش مالی اروپا.

جایگزینی برای معرفی CBDC، حفظ وضعیت موجود نیست. در عوض، پانتا گفت، در حال از دست دادن زمین برای راه حل های سفارشی جدید است که می تواند بر اقتصاد تأثیر بگذارد. او استیبل کوین PYUSD را که اخیراً پی پال راه اندازی کرده است به عنوان نمونه ای از ریسک بالقوه معرفی کرد.

مطالب مرتبط: اتحادیه اروپا به قوانین بحث برانگیز سوئیچ کشتن قرارداد هوشمند تحت قانون داده پایان می دهد

ارائه دهندگان خدمات پرداخت خصوصی به دنبال به دست آوردن سهم بازار هستند و هیچ انگیزه ای برای محدود کردن دامنه خدمات خود یا همسو کردن آنها با سایر خدمات ندارند. پانتا توضیح داد که در نتیجه، یک سرویس خصوصی می تواند مانند گذشته به موقعیت انحصاری در بازار برسد.

به نوبه خود، او گفت که یورو دیجیتال “به ارائه دهندگان خدمات پرداخت بستری برای نوآوری با دسترسی در منطقه یورو می دهد، در حالی که به تعدیل های منظم در بخش مالی توجه لازم را می کند”.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *