پلتفرم توسعه دهنده Stack Overflow با افزایش رقابت هوش مصنوعی، 28 درصد از کارکنان خود را اخراج می کند


انجمن پرسش و پاسخ فناوری از زمان راه اندازی ChatGPT در سال 2022 شاهد کاهش ترافیک وب بوده است.

پلتفرم توسعه دهنده و برنامه نویس Stack Overflow به دلیل افزایش محبوبیت چت ربات های هوش مصنوعی (AI) تعداد کارمندان شرکت را تقریباً 28 درصد کاهش می دهد.

در 16 اکتبر، مدیرعامل Stack Overflow، Prashanth Chandrasekar، با اشاره به چالش‌های فشارهای اقتصاد کلان که کل صنعت فناوری را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اعلامیه‌ای صادر کرد.

چاندراسکار با بیان اینکه این شرکت “در مسیر سودآوری” و “نوآوری مداوم محصول” قرار دارد، گفت: امسال گام های زیادی برای هزینه کمتر برداشته ایم.

Stack Overflow یک انجمن پرسش و پاسخ با تمرکز بر فناوری 15 ساله برای میلیون ها توسعه دهنده، برنامه نویس و علاقه مندان است. بر اساس گزارش ها، این شرکت تعداد کارکنان خود را در سال 2022 دو برابر کرد و به 540 نفر رساند. بنابراین اخراج این هفته به حدود 150 کارمند می رسد.

Stack Overflow خاطرنشان کرد که ترافیک وب در ماه آگوست نسبت به سال 2022 با کاهش متوسط ​​5٪ کاهش یافته است، همانطور که این شرکت در یک پست وبلاگ اوت تایید کرد.

او افزود: «برعکس، ما شاهد کاهش ترافیک بالاتر از میانگین در آوریل امسال (حدود 14 درصد) بودیم که احتمالاً می‌توانیم آن را به توسعه‌دهندگانی نسبت دهیم که GPT-4 را پس از عرضه در ماه مارس آزمایش کردند.

این شرکت همچنین گفت که انتظار دارد هوش مصنوعی مولد باعث افزایش و کاهش در ترافیک سنتی و تعامل در ماه‌های آینده شود.

در همین حال، رسانه‌های فناوری مانند Ars Technica ظهور چت‌بات‌های هوش مصنوعی را به کاهش ترافیک و استفاده از پلت‌فرم‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات اجتماعی سنتی مانند انجمن‌ها نسبت می‌دهند.

او در 17 اکتبر گفت: «ربات‌های چت می‌توانند کمک بیشتری نسبت به یک پست انجمن 5 ساله ارائه دهند. ChatGPT و موارد مشابه نیز می توانند کد را اصلاح کنند، پیشنهادهای بهینه سازی ارائه دهند و توضیح دهند که هر خط کد چه کاری انجام می دهد.

پروفسور پانوس ایپیروتیس، پروفسور دانشکده بازرگانی لئونارد ان.

تصویری از پست X پروفسور پانوس ایپیروتیس در 17 اکتبر. منبع: X/@ipeirotis

اما Stack Overflow در حال کار بر روی پاسخ خود به ChatGPT OpenAI در قالب “Overflow AI” است که در ماه جولای اعلام کرد.

هدف ارائه ویژگی‌های جدیدی است که دانش جامعه Stack Overflow را برای تقویت هوش مصنوعی که راه‌حل‌های شخصی و قابل اعتمادی را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند، تقویت کند. چاندراسکار سخنان خود را به پایان رساند.

همانطور که تمرکز، اولویت‌ها و استراتژی خود را تکامل می‌دهیم، به عنوان بخشی از تعهد خود به نوآوری محصول و شتاب مداوم OverflowAI، به دنبال پاسخگویی بهتر به خواسته‌های کاربران، مشتریان و شرکای خود هستیم.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با Stack Overflow تماس گرفت اما به اطلاعیه 16 اکتبر بازگشت.

مرتبط با: هوش مصنوعی چگونه کریپتو را تغییر می دهد: هایپ در مقابل واقعیت

در اخبار مرتبط، بر اساس گزارش‌ها، صرافی رمزارز Coinhouse نیز 15 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد.

بورس اوراق بهادار فرانسه که در سال 2015 تأسیس شد، 10 نفر از 70 کارمند خود را به دلیل “کاهش علاقه به وب 3 و محیط اقتصادی شکننده جهانی” اخراج کرد.

اوایل این ماه، ارائه‌دهنده کیف پول سخت‌افزار فرانسوی اعلام کرد که کارکنان خود را 12 درصد کاهش می‌دهد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید