شاخص نوسانات بیت کوین Deribit به پایین ترین حد در طول عمر می رسد و به حرکت جانبی اشاره می کند


شاخص نوسان ضمنی بیت کوین از زمانی که صرافی گزینه های رمزنگاری ردیاب خود را در اوایل سال 2021 راه اندازی کرد، به پایین ترین سطح خود رسیده است.

صرافی گزینه‌های کریپتو شاخص نوسانات آینده‌نگر بیت‌کوین (BTC) Deribit که به عنوان نوعی نشانگر ترس از کریپتو استفاده می‌شود، به پایین‌ترین حد خود در دو سال گذشته رسیده است که نشان‌دهنده عدم احتمال تلاطم قیمت بیت‌کوین در آینده نزدیک است.

در 24 ژوئیه، پلتفرم تجزیه و تحلیل مشتقات ارز دیجیتال Greeks Live گزارش داد که شاخص نوسان برای بیت کوین و اتر (ETH) به پایین ترین سطح چند ساله 37 درصد کاهش یافته است.

او همچنین اضافه کرد که سطح فعلی نوسانات ضمنی طبق الگوریتم DVOL به پایین‌ترین سطح در تاریخ ارزهای دیجیتال کاهش یافته است.

DVOL شاخص نوسانات ضمنی Deribit است. با تجزیه و تحلیل فعالیت گزینه، نشانه ای از نوسانات مورد انتظار در 30 روز آینده برای یک دارایی کریپتو را نشان می دهد. به زبان ساده، شاخص

Greeks Live اشاره کرد که ادامه نقدینگی پایین به شدت سطوح نوسان ضمنی (IV) بیت کوین را کاهش داده است.

این نشان می دهد که معامله گران مشتقات از هرگونه حرکت عمده در بازارهای کریپتو در کوتاه مدت مطمئن نیستند و فقدان نوسانات احتمالا ادامه خواهد داشت.

این یک واقعیت غیرقابل انکار است که نوسانات کلی ارزهای دیجیتال در حال کاهش است، که به ناچار نوسانات ضمنی ارزهای دیجیتال را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رساند.»

مرتبط با: نوسانات کم در بازار ارزهای دیجیتال: نفرین یا فرصت؟

تحلیلگران دیگری که از معیارهای مختلف استفاده می کنند، این احساس را تکرار کردند. در 24 ژوئیه، جاش اولزویچ، تحلیلگر ارزهای دیجیتال مشاهده شده که باندهای بولینگر هفتگی بیت کوین در حال کاهش هستند و به بالاترین حد خود می رسند. “این رسما فشرده ترین بی باند است [Bollinger Bands] من هرگز در چارچوب زمانی هفتگی نبودم.»

باندهای بولینگر نوعی نمودار آماری است که قیمت دارایی ها و نوسانات را در طول زمان مشخص می کند و از یک خط روند میانی با دو باند بیرونی که دو انحراف استاندارد فاصله دارند، تشکیل شده است.

باندهای بولینگر هفتگی BTC، همیشه. منبع: Twitter/@CarpeNoctom

بازارهای کریپتو از اواسط ماه مارس به صورت متناوب بوده و کل سرمایه در حدود 1.2 تریلیون دلار در نوسان است. به جز یک اوج کوتاه در اواسط آوریل و یک افت به همان اندازه در اواسط ژوئن، انحراف کمی از این سطح وجود داشت.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *