دموکرات های ایالات متحده از رهبری جهانی CBDC دفاع می کنند، جمهوری خواهان از “سمت تاریک” می ترسند


اگرچه آنها از زوایای بسیار متفاوتی به موضوع پرداختند، اما دو طرف قبل از تعطیلی کمیته بر روی چندین موضوع کلیدی به توافق رسیدند.

بحث‌ها در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در طول تهیه پیش‌نویس قانون پیشگیری از نظارت ایالتی CBDC در 20 سپتامبر، گاهی فراتر از مسائل کاملاً مالی و فنی بود. جنگ ستارگان و آنارشیست ها و برادران رمزنگاری در نقاط مختلف بحث ذکر شد.

در زیر لفاظی، ارزش تحقیق، حریم خصوصی شهروندان ایالات متحده، و نقش دولت در زندگی روزمره در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) مورد بحث قرار گرفت.

تام ایمر این لایحه را پس از تصویب چندین لایحه دیگر از کمیته ارائه کرد. او با توصیف لایحه خود به عنوان «ساده‌نگرانه»، گفت: «دولت تحت ریاست بایدن تلاش‌های ایالت را برای صدور ابزار نظارت مالی که سبک زندگی آمریکایی‌ها را تضعیف می‌کند، متوقف می‌کند.»

«مگر اینکه برای تقلید از پول نقد طراحی شده باشد، [it] این می‌تواند به دولت فدرال این امکان را بدهد که بر معاملات آمریکایی‌ها نظارت و محدود کند.»

ایمر در معرفی این لایحه به یوان دیجیتال چین و سیستم اعتبار اجتماعی دولت و مسدود کردن حساب های بانکی کانادا در جریان اعتراض کامیون داران در سال 2022 اشاره کرد. به گفته ایمر، 50 سناتور و بسیاری از سازمان ها از این لایحه حمایت می کنند.

کمیته خدمات مالی مجلس در 20 سپتامبر مشغول استبرنامه. منبع: کمیته خدمات مالی مجلس

ماکسین واترز، عضو رتبه بندی، نام این لایحه را به قانون ضد نوآوری CBDC تغییر داد. او گفت که این وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره اصلی جهانی را تهدید می کند.

“در این مرحله ما نمی دانیم که چگونه معرفی CBDC ها می تواند چشم انداز مالی جهانی را شکل دهد. […] جمهوری‌خواهان حملات بی‌پایه‌ای را علیه CBDC انجام می‌دهند که وجود ندارد.»

او بعداً گفت که این لایحه به چین این اختیار را می دهد که استانداردهای جهانی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را تعیین کند.

استفان لینچ به برخی از زبان‌های متناقض در لایحه اشاره کرد، با سؤالاتی در مورد اینکه چه تحقیقات مرتبط با CBDC تحت این لایحه مجاز است، که مکرراً در طول بحث به آن پرداخته شد.

برد شرمن ارزهای دیجیتال را به شکل نامطلوبی با CBDC مقایسه کرد. او گفت: “به یاد داشته باشید، این یک برنامه آزمایشی است. به یاد داشته باشید، هیچ کس نیازی به داشتن ارز دیجیتال ندارد.”

مطالب مرتبط: نماینده تام ایمر: دارایی های دیجیتال برای انتخابات 2024 “مسئله خواب آلود” خواهد بود

مایک فلود از جمله کسانی بود که نمی خواستند به قدرتی که CBDC می توانست به دولت بدهد اعتماد کنند. وی به اعضای کمیته دولتی پیشنهاد کرد:

«سیاستمداری را تصور کنید که آنها بیشتر از همه دوست ندارند. […] حالا تصور کنید این شخص و تمام بیماری هایی که به او نسبت می دهید، با قدرتی که با خرده فروشی CBDC ارائه می شود.

قانونگذاران در نهایت موافقت کردند که این لایحه از صدور CBDCها بدون مصوبه کنگره جلوگیری می کند، همانطور که فدرال رزرو در تمام مدت اصرار داشت. فقدان عمومی حریم خصوصی مالی در کشور نیز مورد توجه دو طرف قرار گرفت.

واترز و لینچ اصلاحاتی را برای روشن کردن دامنه این لایحه در تحقیقات ارائه کردند که به فدرال رزرو اجازه می دهد تا یوان دیجیتال چین را بررسی کند. این می تواند تلاش ها برای دور زدن تحریم های ایالات متحده را تسهیل کند. واترز به پروژه آزمایشی mBridge بین چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی اشاره کرد.

این کمیته چهار ساعت بعد در ساعت 13:30 به وقت محلی به تعویق افتاد.

مجله: نظر: حداکثر رمزارز GOP تقریباً به بدی «ارتش ضد کریپتو» دموکرات ها است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید