تقاضا قیمت بیت کوین را به 130000 دلار می رساند


داده های من به طور دقیق زمان سقوط بیت کوین در سال 2021 را پیش بینی کرد. امروز، نشان می دهد که بیت کوین به 130000 دلار و احتمالاً حتی بالاتر می رود.

در هر بازاری، خواه میوه و سبزی یا دارایی های مالی، قیمت ها بر اساس تلاقی عرضه و تقاضا تعیین می شود.

اگر به دلیل سیل با تقاضای یکسان، گوجه فرنگی کمیاب شود، قیمت در سوپرمارکت ناگزیر بالاتر خواهد بود – همانطور که اگر دوبرابر مردم بخواهند گوجه فرنگی با همان عرضه بخرند، بالاتر خواهد بود.

در بازار مالی، اگر عرضه نامحدود باشد، مانند یک صندوق سرمایه گذاری مشترک، قیمت با تقاضا تغییر نمی کند.

مرتبط با: ساده لوح نباشید – ETF بلک راک برای بیت کوین صعودی نخواهد بود

اگر مشترکین بیشتری بخواهند این صندوق را بخرند، سهام بیشتری با ارزش خالص دارایی (NAV) یعنی ارزش صحیح دارایی های صندوق صادر می شود.

به عنوان مثال، فرض کنید یک صندوق دارای سرمایه 100 میلیون دلاری است و از 10 میلیون واحد 10 میلیون دلاری تشکیل شده است. اگر سرمایه‌گذار بخواهد 10 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند، 1 میلیون واحد به ارزش 10 دلار صادر می‌شود و سرمایه صندوق 110 میلیون دلار است.

اگر سهام موجود به 10 میلیون محدود می شد، داستان متفاوتی بود، بنابراین کسانی که می خواستند سهام را بخرند باید شخصی را پیدا کنند که مایل به فروش آنها باشد. در این حالت، قیمت ممکن است دیگر 10 دلار نباشد، اما بستگی به این دارد که خریدار چقدر مایل است بپردازد و فروشنده چقدر مایل به کسب درآمد است. این وضعیتی را ایجاد می کند که قیمت بر اساس عرضه و تقاضای نابرابر در نوسان است. اگر دارایی دارای تقاضای بالایی باشد، ممکن است قیمت آن بسیار بالاتر از قیمت مناسب باشد.

اما چگونه می توان قیمت مناسب را پیش بینی کرد؟

در سال 2021، من داده‌هایی را منتشر کردم که تلاش می‌کرد تا قیمت منصفانه بیت‌کوین را پیش‌بینی کند که در نمودار زیر نشان داده شده است. او پیشنهاد کرد که در ژوئن همان سال به حداکثر نسبی بیت کوین (BTC) رسیدیم. (من در آن زمان امیدوار بودم که درست نباشد، اما اینطور شد.) چگونه این مقدار را پیش بینی کردم؟

مثال صندوق قبلی به ما کمک می کند تا دلیل این برآورد را درک کنیم.

درست است که اگر سرمایه یک صندوق به عنوان تعداد واحدهای معوق یا قیمت ضرب در NAV داده شود، می‌توان آن را به‌عنوان تعداد سرمایه‌گذاران در صندوق به ازای میانگین نگهداری هر سرمایه‌گذار تخمین زد.

بنابراین، تا آنجا که به بیت کوین مربوط می شود، اگر بتوانم میانگین مقدار نگهداری شده در هر کیف پول را به صورت زیر تخمین بزنم:

من می توانم تعداد کیف پول های در گردش و همچنین ارزش بیت کوین را تخمین بزنم و در نهایت آن را بر تعداد بیت کوین های در گردش تقسیم کنم تا قیمت آن را بدست بیاورم.

خوشبختانه، شفافیت ارائه شده توسط بلاک چین به ما این امکان را می دهد که بیشتر این اطلاعات را با درجه بالایی از قابلیت اطمینان جمع آوری کنیم. به عنوان مثال، تعداد آدرس های بیت کوین با موجودی غیر صفر را می توان به سادگی با اجرای یک گره شبکه به راحتی ردیابی کرد.

همانطور که از نمودار مشخص است، میانگین مقدار کیف پول (دلار آمریکا) بسته به عرضه و تقاضا در نوسان است (بسیاری از کیف پول ها بیت کوین را بدون جابجایی نگه می دارند)، بنابراین اگر صدک 90 و صدک 10 را بگیریم، می توانیم قیمت را پیدا کنیم. بیت کوین بیشتر محدوده ای است که می تواند ما را به حدس زدن سوق دهد.

اکنون، پس از تخمین منحنی رشد (در مقیاس لگاریتمی) کیف پول‌های در گردش، می‌توان محدوده‌ای را پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین باید در آن حرکت کند.

این مدل ساده است، اما سادگی آن نقطه قوت آن است: ما نمی دانیم که آیا یک کاربر آدرس های متفاوتی دارد یا یک آدرس واحد دارای چندین کاربر است – مانند کیف پول سرد یک صرافی – اما می توانیم، به خصوص از نظر بزرگ بودن. اعداد و افق زمانی یک چرخه قیمت کامل. در مقایسه با این روابط به این روابط اعتماد دارد

مرتبط با: ETF های بیت کوین: حتی بدتر از صرافی های متمرکز برای کریپتو

به عنوان مثال، در آخرین روزهای زمستان کریپتو – مانند ماه‌های اخیر – معمولاً می‌توانیم افزایش برداشت از مبادلات رمزنگاری و کاهش موجودی موجود در این پلتفرم‌های متمرکز را تشخیص دهیم. این سیگنال صعودی در نظر گرفته می‌شود، زیرا نگهداری دارایی‌های رمزنگاری شده در قیومت اشخاص ثالث به طور کلی خطرناک‌تر تلقی می‌شود، و این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند یک موقعیت بلند مدت بیت‌کوین را به جای نگه داشتن آن در یک حساب تجاری برای استفاده از مزایای کوتاه مدت، نگه دارند. مدت، اصطلاح. فرصت های سوداگرانه بلند مدت

بنابراین، این پدیده با رشد آدرس همراه است (چند برداشت تجمعی از کیف پول های سرد برای پر کردن بسیاری از آدرس های منفرد که توسط افراد کنترل می شود) و زمینه را برای افزایش چرخه ای قیمت، دوباره بر اساس مدل توصیف شده در این مقاله، فراهم می کند.

داده های این نمودار و این الگو نشان می دهد که قیمت بیت کوین می تواند به سقف بعدی خود در 130000 دلار در پاییز 2025 و احتمالاً بالاتر برسد.

مثل همیشه، توجه به این نکته مهم است که این پیش بینی توصیه مالی نیست. فقط می توان آن را به عنوان یک مقدار مورد انتظار بر اساس برخی مفروضات با درجه خاصی از اطمینان در نظر گرفت. با این حال، پیش‌بینی‌های مشابه افزایش قیمت از دیگر مدل‌های پیش‌بینی نیز سرچشمه می‌گیرد. افزایش اخیر علاقه به این طبقه دارایی در میان بازیگران نهادی مانند بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان که به دنبال تایید برای صندوق قابل معامله در بورس اسپات بیت کوین است، ممکن است نشان دهنده اعتماد آنها به این مدل ها باشد.

دانیله برناردی او بنیانگذار Diaman است، گروهی که به توسعه استراتژی های سرمایه گذاری سودآور اختصاص دارد. او همچنین رئیس مجله Investors’ Magazine Italia SRL و Diaman Tech SRL و مدیر عامل شرکت مدیریت ثروت Diaman Partners است. علاوه بر این، او مدیر یک صندوق تامینی کریپتو است. او نویسنده است تولد دارایی های رمزنگاری شده، کتابی در مورد دارایی های کریپتو. او به دلیل ثبت اختراع اروپایی و روسیه در زمینه پرداخت موبایلی توسط اداره ثبت اختراع اروپا به عنوان یک “مخترع” شناخته شد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Daniele Bernardi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *