طبق گزارش ها، بزرگترین پروتکل DeFi Solana از بازار بریتانیا به استناد قانون FCA خارج می شود


ارزش کل ماریناد فاینانس 241 میلیون دلار است که 70 درصد از کل وجوه قفل شده در بلاک چین سولانا را تشکیل می دهد.

Marinade Finance، بزرگترین پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) که بر روی بلاک چین Solana اجرا می شود، گزارش شده است که مسدود کردن کاربران در بریتانیا را آغاز کرده است. مشتریان در بریتانیا این مشکل را در 23 اکتبر کشف کردند. هنگام تلاش برای دسترسی به وب سایت Marinade از طریق یک IP محلی، با پیام زیر در صفحه مسدود شده مواجه می شوید:

“به دلیل نگرانی های مربوط به رعایت قوانین و مقررات صادر شده توسط شرکت مالی بریتانیا، این سایت در بریتانیا قابل دسترسی نیست.” [sic] قدرت اجرایی. کاربران می‌توانند نقدینگی خود را برداشت کنند، درخواست بلیت تاخیری کنند یا بازخرید سهام را از طریق SDK ما به تعویق بیندازند.»

Marinade Finance تقریباً 75000 کاربر دارد و ارزش کل آن 241 میلیون دلار است. این 70 درصد از کل وجوه قفل شده در بلاک چین سولانا را تشکیل می دهد.

مرتبط با: Huobi، KuCoin، 140+ صرافی رمزنگاری “غیرمجاز” – تنظیم کننده بریتانیا

اگرچه قوانین در پیام Marinade مشخص نشده است، این پروتکل اولین پروتکلی نیست که در ماه های اخیر بازار بریتانیا را ترک می کند. صرافی کریپتو بایننس در تاریخ 16 اکتبر پذیرش کاربران از بریتانیا را به دلیل مشکلات صدور گواهینامه با شریک محلی خود متوقف کرد. PayPal همچنین معاملات ارزهای دیجیتال را برای مشتریان بریتانیایی خود متوقف کرد، همانطور که Bybit در اواخر سپتامبر انجام داد.

در ۸ اکتبر، اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) رژیم تبلیغات مالی (FinProm) را برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال با هدف ترویج تبلیغات «عادلانه، پاک و شفاف» در بخش ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرد. برخی از شرکت ها، از جمله OKX و MoonPay، قبلاً برنامه هایی را برای پیروی از قوانین FCA اعلام کرده اند.

Cointelegraph برای اطلاعات بیشتر با Marinade Finance تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: 6 سوال برای آدل نظریان در مورد رمزنگاری، روزنامه نگاری و آینده بیت کوین


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید