پروتکل نقدینگی DeFi، تجمع zkEVM Linea را که توسط Consensys توسعه یافته است اضافه می کند


یکی از بنیانگذاران پروتکل نقدینگی گفت که راه حل مقیاس پذیر مبتنی بر جمع آوری zk این پتانسیل را دارد که معضل مقیاس پذیری مطرح شده توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم را حل کند.

در میان محبوبیت فزاینده راه‌حل مقیاس‌پذیر لایه ۲ مبتنی بر دانش صفر (ZK)، پروتکل نقدینگی مالی غیرمتمرکز Symbiosis پشتیبانی از Linea را اضافه کرده است، یک راه‌حل مقیاس‌پذیر توسعه‌یافته توسط Consensys بر اساس zkEVM برای مبادلات زنجیره‌ای متقابل.

Symbiosis در بیانیه‌ای اعلام کرد که Linea یک نوع تجمیع zkEVM برای توسعه‌دهندگان است، به این معنی که با اتریوم سازگار است و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا از بسیاری از زیرساخت‌های موجود برای ساخت راه‌حل‌های مبتنی بر چند دارایی دوباره استفاده کنند. Linea از بیش از 100 پروتکل، ابزار توسعه‌دهنده و برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) تشکیل شده است که آن را به ابزاری مفید و مقیاس‌پذیر برای توسعه‌دهندگان در اکوسیستم اتریوم تبدیل می‌کند.

Symbiosis Finance با راه حل نقدینگی استیبل کوین خود در مارس 2022 وارد جریان اصلی شد. از آن زمان، ارائه دهنده نقدینگی زنجیره ای چندین راه حل مقیاس پذیر لایه 2 دیگر را ادغام کرده است.

در اوایل ماه آوریل، این پروتکل zkSync، یک تجمع zk دیگر که توسط Matter Labs توسعه یافته بود، یکپارچه کرد. این ادغام به پروتکل کمک کرد تا مبادلات یک کلیک از اتریوم، Polygon، Avalanche، BNB Chain، Telos و دیگر بلاک چین ها را به zkSync و برعکس ارائه دهد. پروتکل نقدینگی زنجیره‌ای متقابل، zkSync و همچنین راه‌حل‌های محبوب L2 را از Polygon از آوریل اضافه کرده است، مانند zkEVM، Optimism و Arbitrum.

کوین تلگراف با نیک اوراموف، یکی از بنیانگذاران سیمبیوز تماس گرفت تا درباره ملاقات پروتکل با راه حل های L2، چرایی انتخاب Linea و مقایسه این راه حل با سایر L2 ها جویا شود. Avramov به Cointelegraph گفت که Linea کاملاً با استراتژی پروتکل برای پشتیبانی از محبوب‌ترین L2 مطابقت دارد و تصمیم برای ادغام آن بر اساس بازخورد جامعه و درخواست‌های شرکای مانند OpenOcean، OKX DEX و موارد دیگر با استفاده از Symbiosis SDK/API بود.

Avramov در مورد ظهور تجمعات ZK به عنوان یک نیروی پیشرو L2 گفت:

از آنجایی که zk دامنه‌های جدیدی مانند Gamefi، Social و غیره را هدف قرار می‌دهد، از قابلیت‌های بهتری برای جذب افراد بیشتر بدون آسیب رساندن به امنیت برخوردار است، زیرا اکثر این دامنه‌های جدید مبتنی بر اتریوم هستند و هزینه کمتری دارند.

راه‌حل‌های Zk تکامل طبیعی انباشته‌ها هستند، او گفت: “من معتقدم تجمعات خوش‌بینانه در نقطه‌ای وجود نخواهد داشت.”

مطالب مرتبط: ConsenSys zkEVM برای شبکه آزمایشی عمومی برای فعال کردن پرداخت های امن در اتریوم تنظیم شده است.

Avramov اظهار داشت که تجمیع zk راه حل های L2 واقعی هستند و پتانسیل حل معضل زنجیره متقابل/چند زنجیره ای را دارند که توسط بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین در ژانویه 2022 مطرح شد.

Symbiosis گفت ادغام zk roundups به آن کمک کرده است تا حجم معاملات خود را تا 300 درصد ماهانه افزایش دهد و حجم معاملات زنجیره ای متقابل از 500 میلیون دلار فراتر رود. این تامین کننده نقدینگی معتقد است که با ادغام Linea، سوآپ های زنجیره ای متقابل می تواند در چند ماه آینده از میلیاردها دلار فراتر رود.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: چک های کریپتو و باگ ها شکسته شده اند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *