VanEck: فعالیت اقتصادی DeFi در ماه اوت 15 درصد کاهش یافت


بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، حجم مبادلات بین پروتکل های DeFi در ماه آگوست به 52.8 میلیارد دلار کاهش یافت که 15.5 درصد نسبت به جولای کاهش یافته است.

اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ماه آگوست به دلیل کاهش فعالیت اقتصادی در زنجیره، اختلالات بیشتری را تجربه کرد. بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، حجم ارز خارجی در ماه آگوست به 52.8 میلیارد دلار کاهش یافت که در مقایسه با جولای 15.5 درصد کاهش داشت.

این یافته ها بر اساس شاخص مدیران مالی غیرمتمرکز MarketVector (MVDFLE) VanEck است که عملکرد بزرگترین و مایع ترین توکن ها را در پروتکل های DeFi، از جمله Unisawp (UNI)، Lido DAO (LDO)، Maker (MKR)، Aave (AAVE) ردیابی می کند. ) . )، THORchain (RUNE) و Curve DAO (CRV).

این گزارش حاکی از آن است که شاخص DeFi در ماه آگوست عملکرد ضعیفی نسبت به بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) داشته و در ماه جاری 21 درصد کاهش یافته است. نتایج بیشتر با عملکرد منفی 33.5 درصدی توکن UNI تشدید شد زیرا سرمایه گذاران توکن ها را فروختند تا در ماه جولای سود کسب کنند.

یکی دیگر از معیارهای کلیدی برای اکوسیستم، ارزش کل قفل شده (TVL) در ماه آگوست 8 درصد کاهش یافت و از 40.8 میلیارد دلار به 37.5 میلیارد دلار رسید که اندکی از کاهش 10 درصدی اتریوم در ماه گذشته بهتر بود.

حجم مبادلات غیرمتمرکز در ماه اوت. منبع: VanEck / DefiLlama

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که اگرچه توکن های DeFi در ماه آگوست عملکرد ضعیفی داشتند، اما اکوسیستم شاهد تحولات مثبت در طول ماه بود. این پیشرفت‌ها شامل رد دعوای دسته جمعی توسط Uniswap Labs و رشد پایدار کوین Maker and Curve است.

استیبل کوین crvUSD Curve Finance که پس از یک اکسپلویت عظیم در اواخر جولای بهبود یافت، رشد قابل توجهی را در ماه آگوست ثبت کرد و به بالاترین رقم تاریخ 114 میلیون دلار رسید. CrvUSD به دلار آمریکا متصل است و بر اساس مدل موقعیت بدهی وثیقه (CDP) است. این بدان معناست که کاربران وثیقه‌ای مانند ETH را برای وام گرفتن crvUSD می‌گذارند.

در این گزارش آمده است: «رشد CRvUSD به آن کمک کرده است تا به درآمد قابل توجهی برای این پلتفرم تبدیل شود، با کارمزدهای crvUSD بیش از کارمزدهای جمع‌آوری‌شده از تمام استخرهای نقدینگی غیر شبکه اصلی در 3 هفته از 4 هفته گذشته». با این حال، توکن حاکمیت Curve Finance از زمان این بهره برداری هیچ نشانه امیدوارکننده ای از بهبودی نشان نداده است، به طوری که قیمت آن در ماه آگوست 24 درصد کاهش یافت و به 0.45 دلار رسید.

نکات تجزیه و تحلیل VanEck در مورد عملکرد توکن CRV:

با توجه به کاهش قیمت، سرمایه‌گذارانی که ماه گذشته CRV OTC را از مایکل اگوروف خریداری کرده‌اند، اکنون تنها 12.5 درصد بالاتر از قیمت سرمایه‌گذاری خود هستند و 5 ماه دیگر تا فروش باقی مانده است. اگر CRvUSD بتواند به رشد خود ادامه دهد تا جایی که می‌تواند ادامه یابد. تثبیت می شود، کاهش درآمد مبادله به دلیل کاهش حجم DeFi منجر به کاهش قیمت CRV خواهد شد. “

مایکل اگوروف، بنیانگذار Curve Finance، نزدیک به 100 میلیون دلار وام داشت که توسط 47 درصد از عرضه در گردش توکن اصلی پروتکل، CRV پشتیبانی می‌شد. در حالی که قیمت CRV پس از حمله تقریباً 30 درصد کاهش یافت، ترس در مورد انحلال وام‌های وثیقه‌ای Egorov منجر به نگرانی‌هایی در مورد تأثیر سرایت در سراسر اکوسیستم DeFi شد. اگوروف برای کاهش موقعیت بدهی خود، 39.25 میلیون توکن CRV را به بسیاری از سرمایه گذاران برجسته DeFi در طول بحران فروخت.

علاوه بر این، VanEck خاطرنشان کرد که سطوح فعلی نرخ های بهره جهانی، به ویژه در ایالات متحده، همچنان به استیبل کوین ها فشار می آورد. ارزش کل بازار استیبل کوین ها در ماه آگوست 2 درصد کاهش یافت و به 119.5 میلیارد دلار رسید. این شرکت می‌نویسد: «این عمدتاً نتیجه نرخ‌های بهره بالا در امور مالی سنتی است که سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند تا استیبل کوین‌های خود را کنار بگذارند و به صندوق‌های بازار پول روی بیاورند که در آن می‌توانند 5 درصد بازدهی بدون ریسک کسب کنند».

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *