فعالیت DeFi رو به کاهش است اما سرمایه‌گذاری‌ها در راه است: بازتعریف مالی


طبق داده‌های DappRadar، کل ارزش قفل شده در DeFi در هفته گذشته نزدیک به 5 میلیارد دلار کاهش یافت و به 44 میلیارد دلار رسید.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش‌های مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi)، خبرنامه‌ای که برای ارائه بزرگ‌ترین پیشرفت‌های هفته گذشته طراحی شده است.

یک تحلیل جدید توسط صندوق مدیریت سرمایه گذاری VanEck نشان داد که فعالیت اقتصادی در بخش DeFi در ماه اوت 15.5 درصد کاهش یافت. Blockchain Capital دو صندوق جدید مبتنی بر رمزارز را به ارزش 580 میلیون دلار معرفی کرد.

پروتکل Balancer، ارائه‌دهنده خدمات DNS را مقصر سوء استفاده اخیر خود می‌داند و ادعا می‌کند که یک آسیب‌پذیری در کد به بهره‌برداران اجازه می‌دهد تا فرانت‌اند را ربوده‌اند، و Chainlink و Arbitrum در توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) روی راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ اتریوم Arbitrum با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

100 توکن برتر دی‌فای یک هفته نزولی داشتند، زیرا پس از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره خود را متوقف کرد، بازار سقوط کرد و بیشتر توکن‌ها در قرمز معامله شدند.

فعالیت اقتصادی DeFi در ماه اوت 15 درصد کاهش یافت — VanEck

اکوسیستم DeFi در ماه آگوست به دلیل کاهش فعالیت اقتصادی در زنجیره، اختلالات بیشتری را تجربه کرد. بر اساس تحلیل شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، حجم ارز در ماه آگوست نسبت به جولای 15.5 درصد کاهش یافته و به 52.8 میلیارد دلار کاهش یافته است.

این یافته ها بر اساس شاخص رهبران مالی غیرمتمرکز MarketVector VanEck است که عملکرد بزرگترین و مایع ترین توکن ها را در پروتکل های DeFi ردیابی می کند.

به خواندن ادامه دهید

Blockchain Capital کل صندوق 580 میلیون دلاری را برای بازی های رمزنگاری و سرمایه گذاری های DeFi می بندد

گروه سرمایه گذاری خطرپذیر Blockchain Capital دو صندوق جدید را به مبلغ 580 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها، بازی ها، DeFi و فناوری های مصرف کننده و اجتماعی اعلام کرد.

این صندوق‌ها به‌عنوان ششمین صندوق اولیه بلاک چین و اولین «صندوق فرصت» عمل می‌کنند که دومی به‌عنوان دروازه‌ای برای شرکت‌هایی عمل می‌کند که قبلاً تأمین مالی عمده را در جاهای دیگر تأمین کرده‌اند.

به خواندن ادامه دهید

Chainlink از Ethereum layer-2 Arbitrum برای توسعه DApp متقابل زنجیره ای استفاده می کند

شبکه اوراکل بلاک چین Chainlink از پروتکل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Arbitrum برای پشتیبانی از توسعه DApp زنجیره‌ای متقابل استفاده کرد.

این دو پروتکل راه‌اندازی شبکه اصلی پروتکل قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای زنجیره‌ای (CCIP) را در Arbitrum One در ۲۱ سپتامبر اعلام کردند و به توسعه‌دهندگان اجازه دسترسی به راه‌حل Chainlink را داد که از مقیاس بسیار کارآمد و کم‌هزینه Arbitrum استفاده می‌کند.

به خواندن ادامه دهید

Balancer ارائه‌دهنده DNS را مسئول «حمله مهندسی اجتماعی» برای تصاحب وب‌سایت می‌داند

تیم سازنده Balancer، یک بازارساز خودکار مبتنی بر اتریوم، بر این باور است که یک حمله مهندسی اجتماعی به ارائه‌دهنده سرویس DNS آن، منجر به در معرض خطر قرار گرفتن بخش جلویی وب‌سایت در 19 سپتامبر و منجر به سرقت حدود 238000 دلار ارز دیجیتال شد.

این شرکت در پستی در 20 سپتامبر X (توئیتر سابق) توضیح داد: «پس از بررسی، واضح است که این یک حمله مهندسی اجتماعی علیه EuroDNS، ثبت کننده دامنه مورد استفاده برای TLDs.fi است. تقریباً هشت ساعت پس از هشدار اولیه حمله، Balancer گفت که سازمان غیرمتمرکز مستقل آن به طور فعال به حمله DNS پاسخ می دهد و برای بازیابی رابط کاربری Balancer تلاش می کند.

به خواندن ادامه دهید

ربات معاملاتی دیسکورد پس از “سوء استفاده بحرانی” تعطیل می شود

Yok Trading، یک ابزار معاملاتی برای ارزهای رمزپایه و توکن‌های غیرقابل تعویض که بر روی Discord ساخته شده است، به دلیل یک «سوءاستفاده حیاتی» در زیرساخت خود تعطیل شده است.

در اطلاعیه‌ای در 20 سپتامبر، None Trading گفت که “مقدار قابل توجهی از وجوه” و همچنین “توکن‌های تیم” را که برای عملیات آن حیاتی بودند از دست داده است. «علاوه بر این، ما سه عضو اصلی تیم را که برای اجرای روان پروژه ضروری بودند، از دست دادیم. این اتفاق ناگوار ما را در وضعیت مالی و زیرساختی قرار داده است که ادامه مدیریت موثر شرکت را برای ما غیرممکن می‌کند.»

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته نزولی را پشت سر می گذارند، به طوری که بیشتر توکن ها در نمودارهای هفتگی قرمز معامله می شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 44 میلیارد دلار رسید.

از شما برای خواندن خلاصه ما از تاثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، اطلاعات و آموزش های بیشتر در مورد این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید