بنیانگذار MakerDAO: استیبل کوین های غیرمتمرکز می توانند بر کریپتوها تسلط داشته باشند


Rune Christensen از MakerDAO می گوید که مقررات مناسب استیبل کوین ها را وارد جریان اصلی می کند، اما فرصت واقعی در استیبل کوین های غیرمتمرکز است.

Rune Christensen، یکی از بنیانگذاران پیشگام DeFi MakerDAO، می گوید که استیبل کوین های غیرمتمرکز در نهایت می توانند بر بازار استیبل کوین تسلط پیدا کنند «تا زمانی که ارز دیجیتال به پتانسیل خود برسد».

کریستنسن در صحبت با اندرو فنتون از کوین تلگراف در هفته بلاک چین 2023، افکار خود را در مورد آینده استیبل کوین های غیرمتمرکز مانند دای (DAI) و نقش آنها در اقتصاد رمزنگاری گسترده تر به اشتراک گذاشت.

آنها در مورد ارائه نیک کارتر شریک Castle Island Ventures در کنفرانس TOKEN2049 در سنگاپور بحث کردند، جایی که او گفت که استیبل کوین‌های دارای بهره می‌توانند ظرف دو سال 30 درصد از بازار را به خود اختصاص دهند.

کریستنسن موافق است، اما می‌گوید که احتمالاً به وضعیت کلان بستگی دارد و اضافه می‌کند که «اگر نرخ‌های تورم بالا ادامه یابد، تسلط استیبل کوین احتمالاً افزایش خواهد یافت».

ارائه MakerDAO در Token2049. منبع: کوین تلگراف

وقتی از او پرسیده شد که آیا یک استیبل کوین غیرمتمرکز می تواند با پسرعموهای متمرکز خود رقابت کند، او پاسخ داد:

به بیان ساده، اگر فضا به پتانسیل خود برسد، استیبل کوین های غیرمتمرکز کل بازار خواهند بود، همانطور که استیبل کوین های متمرکز لبه هایی هستند که ما را به سیستم قدیمی متصل می کنند.

او افزود که اگر ارز دیجیتال «ارائه» و تنظیم شود، استیبل کوین‌های متمرکز رایج‌تر خواهند شد. اما او پیشنهاد کرد که پتانسیل واقعی در استیبل کوین های غیرمتمرکز نهفته است:

من فکر می‌کنم مزیت واقعی استیبل کوین‌های غیرمتمرکز که توسط داده‌های واقعی مانند Maker هدایت می‌شوند، توانایی بازی‌سازی پس‌انداز شماست.

مرتبط با: MakerDAO نقشه راه 5 مرحله ای را برای تامین مالی پروژه های هوش مصنوعی منبع باز منتشر می کند

کریستینسن «طرح پایان بازی» MakerDAO را در اواسط سال 2022 پیشنهاد کرد. این طرح پیشنهاد می‌کند که DAI به یک دارایی شناور آزاد تبدیل شود که در ابتدا توسط دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) وثیقه می‌شود.

یک دوره سه ساله وجود خواهد داشت که در طی آن DAI به دلار متصل می شود. در طول این دوره، پروتکل RWA را دو برابر می کند تا اتر (ETH) تا حد امکان جمع شود، که نرخ وثیقه غیرمتمرکز را افزایش می دهد.

MakerDAO پایان بازی. منبع: forum.makerdao.com

رون معتقد است که میکر یک پایه بسیار محکم و پایدار ساخته است، اما پروژه های متقلبانه و نامشروع آن را تصاحب کرده اند.

او می خواهد با گیمیفیکیشن آزمایش کند تا پروتکل را برای کاربران جوان سرگرم کننده و جذاب تر کند. او گفت: «این چیزی است که مردم می‌خواهند» و افزود: «همه چیز مانند یک بازی طراحی شده است و نوع رابطی که استفاده خواهند کرد.»

ارائه MakerDAO در Token2049. منبع: کوین تلگراف

مجله: Web3 Gamer: مالک GTA Web3 به بررسی کازینو بیت کوین و Sunflower Land می پیوندد


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *