سنسورهای غیرمتمرکز برای مقابله با آلودگی صوتی به بلاک چین ضربه می زنند


شبکه ای متشکل از 35000 حسگر صوتی از طریق تلفن های هوشمند در اکوسیستم Peaq برای جمع آوری داده های آلودگی صوتی بیش از حد محلی برای رفاه مورد استفاده قرار گرفت.

شبکه Silencio دارای بیش از 35000 گوشی هوشمند است که به عنوان حسگر نویز از طریق اکوسیستم بلاک چین Peaq با هدف مبارزه با مشکل آلودگی صوتی جهانی کار می کنند.

در 19 سپتامبر، شبکه Silencio یکپارچگی خود را با Peaq اعلام کرد زیرا همچنان به گسترش دامنه خود برای دربر گرفتن دستگاه های حسگر نویز بیشتر ادامه می دهد. Silencio گزارش داد که حسگرهای نویز فعال در شبکه آن 176 کشور را پوشش می دهند و پیش بینی می کنند تا سال آینده روی یک میلیون دستگاه کار کنند.

این پروژه کار خود را «علم شهروندی وب 3» می‌نامد، که در آن اعضای جامعه برای ارائه داده‌های آلودگی صوتی «بیش از حد محلی» پاداش‌های نمادین دریافت می‌کنند. Cointelegraph با دو بنیانگذار Silencio، برادران توماس و تئو مسرر، در مورد دلیل توکن کردن داده های صوتی صحبت کرد.

توماس گفت که “بذر” این ایده بیش از 20 سال پیش کاشته شد. بزرگ شدن با والدین ناشنوا به این معنی بود که آنها همیشه به آلودگی صوتی در مکان‌های مختلف حساس بودند و بعداً استفاده از شبکه‌های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePINs) در اروپا را تجربه کردند.

ما مجذوب مفهوم استفاده از داده های جغرافیایی جمع سپاری شده به روشی غیرمتمرکز بودیم. ما با چشم‌اندازی برای دموکراتیزه کردن داده‌های ارزشمند و بهبود زندگی، متوجه پتانسیل فوق‌العاده جوامع Web3 برای حل چالش‌های دنیای واقعی در مقیاسی شدیم که Web2 نتوانست به آن دست یابد.»

تئو به کوین تلگراف گفت که تا به امروز، Silencio بیش از یک میلیارد نقطه داده را از بیش از 35000 دستگاه مورد استفاده در شبکه Silencio جمع آوری کرده است. او گفت که کمک های اصلی از اروپا، آمریکای شمالی و آسیای جنوب شرقی بوده است.

نقشه آلودگی صوتی Silencio با نقاط داده جمع آوری شده از گوشی های هوشمند در سراسر جهان. منبع: Silencio

مرتبط با: 100 تسلا توکن شده، اشتراک گذاری وب 3 را “دموکراتیزه” و “غیرمتمرکز” می کند

او به نقشه های کاوشگر Silencio اشاره کرد که تفاوت سطح نویز متوسط ​​را از کشوری به کشور دیگر نشان می دهد. وی گفت: در حال حاضر، روندها ممکن است با جمع آوری و پردازش داده های بیشتر تغییر کند:

روندهای کلی که در آنجا مشاهده خواهید کرد عبارتند از: مناطق شهری پر سر و صداتر از مناطق روستایی هستند و مشکل آلودگی صوتی در کشورهای در حال توسعه شدیدتر است.

مهم است که توجه داشته باشیم که ما هنوز در مراحل اولیه هستیم. او گفت که این شرکت از ماه فوریه شروع به استفاده از فناوری خود در تلفن های هوشمند کرد. در این مرحله، به دلیل چگالی و تنوع داده‌های محدود، برای تعیین جزئیات سطح نویز خیلی زود است.

به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO)، جدای از دلایل شخصی برای علاقه مندی به داده های آلودگی صوتی، کاهش شنوایی یکی از شایع ترین مشکلات بهداشت جهانی است.

تیل وندلر، یکی از بنیانگذاران Peaq، تاکید کرد که “آلودگی صوتی سالانه تریلیون ها دلار در تولید ناخالص داخلی جهان هزینه دارد” و مکانیسم های Web3 و همچنین “استفاده از علم شهروندی برای جمع سپاری داده ها در حل این بحران بسیار مهم است.” “

داده‌های آن‌ها همچنین به کسب‌وکارهایی مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و شرکت‌های املاک و مستغلات این امکان را می‌دهد تا هنگام انتخاب مکان‌ها تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند.»

هنگامی که از تئو پرسیده شد که چگونه حریم خصوصی کاربر در معادله لحاظ می شود، تئو گفت که “تدابیری” برای محافظت از کاربران در نظر گرفته شده است.

ما سطوح دسی بل را اندازه گیری می کنیم، نه محتوای واقعی صدا. او توضیح داد: «سطح دسی بل (dB) شدت صدا را اندازه گیری می کند.

این‌ها لگاریتمی هستند و می‌توانند سطوح صدا را از صداهای تقریبا نامحسوس تا سطوح صدای بلند و بالقوه مضر را توصیف کنند.

او گفت با توجه به اینکه مکان ذاتاً با پروژه مرتبط است، ردیابی مکان چیزی است که کاربران می توانند با رضایت “صریح” انتخاب کنند. علاوه بر این، تمام داده های جمع آوری شده از کاربران در یک مکان خاص در برنامه ناشناس و رمزگذاری شده است.

راه حل Silencio برای مبارزه با آلودگی صوتی یکی از بسیاری از ابتکارات جدید در فضای وب 3 است که با اشیاء فیزیکی مانند تلفن های هوشمند، ایستگاه های شارژ یا وسایل نقلیه کار می کند، کارایی ایجاد می کند و پلی برای دنیای دیجیتال که به سرعت در حال گسترش است ایجاد می کند.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *